Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek csak Youtube...

Szerintetek csak Youtube videókkal el lehet jutni programozásban egy junior tudású szintig? És melyik csatornák a legjobbak szerintetek amik nagyjából megtanítanak erre a szintre? (angol nyelvű)

Figyelt kérdés

Természetesen mellette gyakorlással, meg nyilván nem csak ez kell ahhoz hogy valaki programozó legyen, de milyen csatornákat meg videókat ajánlanátok?

(Igen, be tudom írni én is hogy Python programming tutorial, csak ha esetleg van valami olyan ami nektek segített vagy amit szerettek mert jó vodeókat gyárt :D )

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 21. 17:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb cégeknél valóban kell matek egyébként, de ilyen Epam, IT Services, Evosoft stb. szinten egyáltalán nem jellemző, hogy REST API-k írogatásához többedrendű inhomogén differenciálegyenleteket kell megoldani.

És rengeteg fejlesztő tölti az egész karrierjét ilyen szintű cégeknél és normális életet tudnak élni ezekből a fizetésekből is.

2020. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 18:15

Na várj, az ipari szintű igényességről, írtam nemrég egy 15 perces kis programot, munkautasítást is írtak hozzá :D

2020. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
22%

"És rengeteg fejlesztő tölti az egész karrierjét ilyen szintű cégeknél és normális életet tudnak élni ezekből a fizetésekből is."


Ja ez lehet, sőt, így is van. De ne az legyen már az etalon, hogy x meg y alacsony színvonalú munkát végez, ezért ne legyen az egyetemen dimat meg anal oktatás.

Ugyanaz az egyetem képzi a komoly, nagy, összetett számításigényű programok fejlesztőit, mint a php faragókat. Evidens, hogy előbbiekhez van igazítva a jegyzet, nem azokhoz, akik jobb híján beérik a kulimunkával ideig-óráig, vagy nyugdíjig.


Ez a dolog egyik fele, a másik meg az, hogy a matek tanulása szemlélet formáló. Az akár észrevétlenül, de hasznosulhat már egy jól megfogalmazott függvényben is, netán olyanéban, amelyben nincs is matek, csak logika.

2020. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
43%

Na jó...


Nem, nem csak kis cégekhez nem kell matematika. Bírom ezt a sok butaságot amit itt összehord egy-két ember.


Google, Microsoft, Apple... Ezek kis cégek? :DD Na hozzájuk se kell matematika, sőt még diploma sem. Mekkora fizetést kapnak? Átlagban jóval többet mint más cég alkalmazottai...


Szóval ennyit az egyetemről, meg a matematikáról. Vannak olyan részterületei a programozásnak, ahova szükséges, igen, vannak olyan részterületei a programozásnak ahová kötelező igen, de ez csak az esetek 1%-a. Vagy még annyi se. Szóval összegzem a kérdésre a választ:


Igen, meglehet tanulni youtube videókból programozni junior szinten simán. Pláne ha veszel mellé 1-2 10$-os kurzust. Viszont, a videókat nem csak nézned kell, szóval tényleg kell tudnod használni azokat a dolgokat, amiket a videóban elmondanak. Viszont ahhoz hogy programozó legyél, nem csak programozni kell tudni, kell ismerni egyéb dolgokat is, viszont azokat is el lehet sajátítani youtube videókból.

2020. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

"Google, Microsoft, Apple... Ezek kis cégek? :DD Na hozzájuk se kell matematika, sőt még diploma sem."


Nem tudom, hogy ez szarkazmus akar lenni, vagy komolyan gondolod. Ha utóbbi, akkor úgy tűnik közöd nincs ezekhez a cégekhez, csak hazudozol itt.

Google-nél pl. első on-site interjúmon Dijkstra legrövidebb út algoritmusának egy módosított változata kellett az optimális megoldáshoz.

2020. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

#24


"viszont azokat is el lehet sajátítani youtube videókból."


Elnézést, én agysebész szeretnék lenni.

Azt is el lehet sajátítani youtube videókból, vagy érjem be a youtube-os atomfizikával?

Csak mert utóbbi esetben leszűkülnek a lehetőségeim paksra.

2020. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

Mindig az igazságot pontozzák le, de már megszoktam hogy mindig én vagyok a hülye. Nem, a google még mindig nem kér diplomát. Ha nem kér diplomát, akkor nem kér semmilyen egyetem szintű brutál matematikát.


Diplomáról: [link]


Matekról: [link]


Ettől függetlenül ha akarsz, elmehetsz egyetemre, csak összeségében időpazarlás, mert az a 4 év alatt sokkal több mindent megtudnál tanulni...de ez a te döntésed.


Igen, videókból még mindig meg lehet tanulni programozni, amennyiben a tanultakat a gyakorlatba ülteted. Na de részemről a vita lezárva, aki azt akarja hinni hogy a diploma meg a matek kötelező, az higgye azt, az menjen akkor egyetemre, nekem mindegy. Viszont látásra, további produktív napot kívánok!

2020. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha CRUD rendszereket akarsz egész életedben csinálni bőven jók a szorgos, borzasztó akcentussal rendelkező indiai kollégák tutorialjai.


Ha valami nagyobb és izgalmasabb palyára vagy és tényleg milliókat akarsz keresni, mert pl IT Security szakértő vagy Data Scientist akarsz lenni ES nem vagy zseni akkor egyetemi tanulmányok nélkül nem fog menni.


Sok sikert a szakmához amúgy! A CRUD is jó, csak szerintem hamar meg lehet unni, de vannak akik szeretik egy életen át csinálni. :)

2020. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Google, Microsoft, Apple... Ezek kis cégek? :DD Na hozzájuk se kell matematika, sőt még diploma sem."


És ezt le tudtad írni röhögés nélkül?


"A szoftverek 99%-ékház nem kell semmi nagy matematika tudás."


Sorolj már fel ebből a 99 %-ból, úgy 5-10 darabot, légy szives.

2020. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Nem tudnak...


Akik azt mondják nem kell matek azok azok az emberek, akik sosem voltak egyetemen. Valami kis cégnél dolgoznak csak juniorként és sosem fognak feljebb lépni.

Vagy csak most középiskolások és még tanulják és megmondta neki a tanár, hogy ehhez nem kell matek.


Na ja. Az érettségi infóhoz nem kell matek. Txt file beolvasás és pár egyszerű programkód....


Na ja..


De?


Neurális háló?

Gépi tanulás?

AI?

Data science?

Ipari környezet? PLC, Robotok, automatizálás?

Játékfejlesztés? (3d-s)

Jelfeldolgozás?

Képfeldolgozás?


Kapsz egy feladatot pl: A szalagon ömlesztve mennek a terméket. Egy kamera alatt elmennek, írjon szoftvert rá, amely eldönti melyek azok a termékeket, amik selejtek. Na ezt csináld meg mindenféle egyetemi tudás nélkül. Matematika használata nélkül. Még addig se jutnál el, hogy az éleket megkeresd. Erre még tutorialokat se találnál...ja és ez még csak 2d felismerés. Mi lenne, ha 3d kellene? Persze mondhatod de hát ott van a cognex, dvt..igen.. de az se jó mindenre.


Sőt. Hoztak hozzánk 3d-s kamerát. Szoftver hozzá? Azt csináld meg magad.



Szóval, nagy butaság aki akkor prédikál, hogy nem kell matematikai ismeret.

2020. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!