Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek csak Youtube...

Szerintetek csak Youtube videókkal el lehet jutni programozásban egy junior tudású szintig? És melyik csatornák a legjobbak szerintetek amik nagyjából megtanítanak erre a szintre? (angol nyelvű)

Figyelt kérdés

Természetesen mellette gyakorlással, meg nyilván nem csak ez kell ahhoz hogy valaki programozó legyen, de milyen csatornákat meg videókat ajánlanátok?

(Igen, be tudom írni én is hogy Python programming tutorial, csak ha esetleg van valami olyan ami nektek segített vagy amit szerettek mert jó vodeókat gyárt :D )

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 21. 17:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
De sorolhatnánk egészségügyi szoftvereket is, és itt most nem az olyanokra gondolok, amelybe csak adatokat visznek fel... hanem ct,mri, ekg elemzés...stb
2020. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Aztán mindjárt jönnek az emberek akik meg mondják


"De hát nem is ezeket oktatják egyetemen"


De... ezeket.. a kiindulási alapokat. Ha jártál is egyetemre akkor nem figyeltél, nem tanultál rendesen. Ha meg -igen, akkor tudod, hogy minden összefügg és szinte minden hasznos..na jó. Nekem az ilyen humán ismeretek nem volt az... de egy jelfeldolgozás, képfeldolgozás tárgy nálam az volt..és hasznos kiindulási alap volt. De ezeket a tárgyakat ha nem lenne anal1-2-3 semmit se tudnál... Szóval érted.


Egy alapképzés után pedig lehet menni mscre. Olyan iránya ami érdekel téged. Aztán ha ügyes is vagy abba, amit csinálsz akkor tényleg bárhová felvesznek. :)

2020. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Tudsz már programozni több nyelven, de nem csak egyszerű programokat console-ra? Akkor otthon elég a gyakorlás. Ha nem, menj egyetemre. Túl tág az informatika területe és fogalmad se lesz mit kell megtanulni, ha a nulláról vagy majdnem nulláról indulsz. Az egyetem ad egy átfogó ismeretet, amit tényleg csak akkor tudsz kihagyni, ha már elég fiatal korod óta ebben mozogsz.

Mert igen, minden fennt van az interneten. Ugyan így minden orvosi anyag, műtétről videó, boncolásról videók, orvosi könyvek stb.. De magadtól fogalmad se lesz mit tanulj, mi a lényeg stb..

Calculust egyáltalán nem tanultam egyetemen, csak leírtam anyag nevét, haza mentem, youtube és két óra alatt nem csak megértettem ha nem magabiztosan tudtam is általában annak a hétnek az anyagát.


Szóval ha foglalkozol informatikával, tudsz programozni akkor tanulgass még, csinálj egy cool projectet és küldözgesd a CV-d. Aztán ha már találtál munkát, szerzel kis tapasztalatot ott, onnantól kezdve felvesznek máshova is ha van diplomád ha nincs.


Ui:

-Ne sajnáld az egyetemre az időd. Így is úgy is elfog telni az a 3-4 év az életedből gyorsan, nem jobb lenne viszont azt mondani 4 év után, hogy van egy diplomád és egy junior programozó állásod?

2020. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
hát ja 3,5 év (+2 év) után 40+ évet ledolgozol mit számít az az 5 év őszintén...
2020. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Sőt. Még munka mellett is belekezdhetsz más tanulmányokba levelezőn, amik jól jöhetnek később. Például programozó vagy, de elmész egy 5 év múlva villamos irányba tanulni, hogy fejlődj és más ismereteket is szerezz...
2020. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"Csak itt gyakorin mindenki azt mondja, hogy többet érnek a videók meg az hogy magától tanul az ember, mint hogy egyetemre menne és elvégezne egy programtervezőit. (vagyis sokan mondják ezt) Akkor most ki az igazság?"


Nem mindenki mondja, hanem azok akik azt szeretnék hinni, hogy megy ez egyetem, főiskola nélkül is. Jobbára azok, akiknek nem fűlik a foguk a tanuláshoz.

Az ilyen videókból való tanulgatás arra jó, hogy összeszedjenek jó sok hülyeséget, hogy kikerüljék azt, ami fontos, hogy megtanuljanak valamit gányolni.

Ha nagyon okos és tehetséges az illető, akkor eljut odáig, hogy kevesebb hülyeséget fog memorizálni és valamivel nagyobb programocskákat fog tudni írni. De programozó nem lesz belőle.

Ha zseni, akkor még egy szinttel feljebb lesz, de ő legalább fel fogja ismerni a saját korlátait és azonnal el fog húzni, beül valamelyik egyetemre.


" Nyilván önmagában nem elég az hogy valaki bejár órákra és figyel, hanem használni is kell,"


Az egyetem nem csak abból áll, hogy órákon figyelsz. Van gyakorlat, programot kell fejleszteni, elég sűrűn számot kell adni a tanultakról és komoly súlya lesz annak, ha valamit nem tudsz, vagy rosszul tudsz. Erről tudna neked mesélni néhány itt megforduló.


Egy autodidakta ma már semmiképpen nem él meg.

Régebben volt erre esélye ha már gyerekként is számítógép mellett nőtt fel, programozgatott és ha volt is hozzá affinitása. De csak akkor, ha ezt nem PC-n, hanem inkább valami 8 bites gépen tette, mert a PC ahhoz már túl bonyolult, hogy egy gyerek elbírjon vele. Kivételek persze mindig akadnak.


A mai tudás- és igényszint nem ott van már, mint volt mondjuk 1996-ban. Sok dolog egyszerűsödött, de az elvárt tudásmennyiség a sokszorosára nőtt.

Ma már nem lehet egy Norton Commanderből, vagy egy PacMan-ből meggazdagodni. Billy Gates egy 8 bites gépekre írt BASIC interpreterből gazdagodott meg. Ha ma ír valaki egy hasonlót, azzal nem megy semmire, leszámítva a tanulást, az ismeretszerzés hasznát.

2020. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Én még előző kolléga válaszát annyival egészíteném ki, hogy:


Az egyetemen mellett, ugyebár vannak előadásaid, gyakorlataid, jegyzeteid. Ezeket mind tanulod, amit elmondanak.

De ez nem elég.


Mellette szakirodalmat is olvasnod kell. Általában órákon elmondják a tanárok mely irodalmak kellenek. Sokan ezt csak leirják, de sose szerzik be vagy ha be is szerzik sose olvasnak bele.


Na onnan is rengeteg dolgot lehet tanulni de ezt mind az órai anyag mellett kell, különben nem fogsz érteni semmit.


Na ezért sem lehet magadtól tanulni, mert nem fogod érteni. Videókból meg pláne nem.


Csak egy egyszerű példa:


Van Tanenbaumnak az Architektúrák könyve. Ezt sokan megvették nálunk, de senki se nyitotta ki, pedig nem is olyan hosszú. Jól van megfogalmazva, de ha te ezt otthon előveszed és autodidakta módon akarod megtanulni, garantálom, hogy sose jutsz a végére.


Hidd el. Az egyetemi oktatóknak nem véletlen van doktori vagy professzori fokozata...


Melyik a jobb? Egy random youtube sráctól tanulni vagy egy professzortól aki ért is hozzá? :D


Visszatérve a Tanenbaumhoz. Egy ilyen szakirodalomból sose fognak tudni video tutorialt készíteni...


Programozásból is csak az alapokat tudod videókból megnézni, de azt hogy mi mi.. azt sehol nem mondják el.


Mindem videó ugyanaz amúgy..vagyis ugyanaz van benne..változok, elágazások stb. Alapoknak jó, hogy elkezd a programozást, de dolgozni nem elég.


Komolyabb tudás kell.

2020. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Illetve, lehet jelentkezni TDK-ra, vagy egyetemen belül is különböző projektekben részt venni. Az egyetemen minden eszközt használhatsz. Ezekre a lehetőségére le kell csapni. Ezeket egyetem nélkül nem tudod.


Egy egyszerű példa (nem minden egyetemen van)


Mondjuk ABB robotkarokat akarsz programozni. Videókból tanulhatod, mert biztos van, szimulálni tudsz a RobotStudion belül, de ez mire elég? Semmire.


Nincs meg az alap elméleti tudásod se rá.


Nem tudsz munkatért szerkeszteni, nem tudod mi az DH transzformáció, pneumatikához egy kukkot se értessz. Azokban a videókban ezeket nem fogják elmondani neked.


De akkor, mehetünk lejjebb is. Ezekhez a dolgokhoz már kell az Analízis, vektorok, matrixok.


Ezeket ugyancsak nem tudod.


Remélem értitek a gondolat menetemet.


De, ha tfh ezeket mind elsajátítottad akkor is ott a problema: Nincs robotkarod! És nem! Nem fogsz vásárolni...., de ha egyetemen vagy, akkor bemehetsz a laborba és dolgozhatsz vele.

2020. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Sokan ott tévednek az ilyen videókkal, hogy lehet,h ogy egy halom dolgot jól elmagyaráz. De ha valamit félre ért az ember (és ilyen egyetemen is van jópár esetben), nem javítja ki senki, és esetleg egy hibás gondolkodás mód, hibás módszert tanulsz meg sok energia befektetéssel. Ezeket a hibákat utána kijavítani szinte reménytelen.


Ott van a robotkaros kolléga. Amikor elkezdtük a robotkar programozást tanulni halál bonyolultnak tűnt az egész. Van legalább 3 féle koordináta rendszer amiben tudsz dolgozni, néha "váltogatva" órán a tanár elmondta, még kérdeztünk is, de még akkor is kicsit ködös volt, hogy minek ennyi, miért nem elég 1 stb. Aztán amikor jött a "gyakorlat" és le lehetett ülni "kettesben a robotkarral" és elkezdet az ember próbálgatni, hogy mire jó az egyik, a másik és z n. koordináta rendszer hirtelen világossá vált az egész. De amíg videót néz az ember marad a köd, hogy ezt hol fogom használni.


Másik példa - egyik volt főnököm mesélte - benne volt valami rendszer fejlesztésében. Összerakták "szuper ez működik" majd mondta, OK-hogy ez így most működik de amikor élesbe lesz ez használva nem 15 entitást kell kezelni, hanem kb. 3 milliót... Lett is utána nagy fejvakarás. Ami videiókat én láttam az kb. az "érettségi szintű" feladat megoldás, van egy 20 soros fájl, olvasd be, rágd meg, emésszed, forgasd kicsit majd köpd ki az eredményt.


Aztán jön a való élet, hogy az adatok amikből dolgozni kell nem egy darab fájlban vannak hanem mintegy 60 darab fájlban, és egy fájl nem 20 sor, hanem kicsit több mint 15 millió sor (konrétan volt ilyen feladatom, egy automata mérőberendezés 10 másodpercenként megmért 20 paramétert, ezt letette 20 darab txt fájlba 5 éven keresztül). Amikor az egyetemen vagy és ezt tanulod, lehet, hogy csak fél mondattal de a tanár utal rá, hogy hát T. kollégák/hallgatók, itt lehet, hogy előfordulhat 15 millió soros fájl is na akkor jusson eszükbe, hogy... Az egyetemeken vannak ilyen fájlok amikkel tudsz dolgozni (és nem véletlen számok vannak bennük, henam tényleges adatok amikor valóságosak).


Egyik kollégám évekig óraadó volt az egyik egyetemen (Excelt tanított) egy idő után megúnta, hogy a hallgatók youtube videók alapján csinálták meg a házi feladatokat, egerészéssel, gondolkodás nélkül. Majd elővette az egyik akkor futó kutatási projektnek az egyik fájlját (ami nem volt titkos) átnevezte az oszlopokat és azt adta oda a hallgatóknak. A különbség az volt, hogy így a fájlban nem 20 sor volt 5 oszloppal hanem 11000 sor 60 oszloppal. Ilyen videók már nem igazán vannak, hogy mit lehet kezdeni egy ekkora böszme fájljal. A fájlt egy automata mérőberendezés állította elő, de "hibásan" ha az első oszlopban 0 volt a mért érték akkor azt nem tette be, és ezáltal egész sor eggyel balra volt elcsúszva. A további lépések előtt ezt rendbe kellett tenni. Aki neki ált Ctrl-C Ctrl-V vagy Ctrl-X Ctrl-V módszerrel sose végzett (a feladat megoldható macró és VB script írás nélkül egyébként). Az egész csoport megtanulta, hogy ilyenkor mit érdemes tenni. Az ilyen youtube videókban ezek nem lesznek benne.Lehet, hogy találsz "véletlenül" ilyen feladatokat is, de nagyon ritka.

2020. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Amúgy youtube videók helyett inkább valamilyen offline tanfolyamot javasolnék alternatívaként, akit egyáltalán nem érdekel az egyetem és inkább csak magának tanulna. Mivel az ilyen tanfolyamokon is sokszor oktatnak egyetemi tanárok, és legalább, hibás megközelítéseket nem fogsz hallani vagy legalábbis nem olyan butaságokat, amely 1-1 videóban van.
2020. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!