Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a programozasi...

Hogyan lehet a programozasi logikat fejleszteni?

Figyelt kérdés
Mintafeladatokon tobbszor atragtam magam. Nem okoz gondot a megertesuk es egy hasonlo feladat megoldasa sem, de uj feladatnal problemat okoz, hogy milyen algoritmust hasznaljak. Ez a rutintalansagbol eredhet vagy esetleg a matematikai logika hianyabol? Programozni tanulok. C++ nyelvet tanultam idaig es egy kis php-t, most a c# nyelvet kezdtem el. Palyavaltas miatt kezdtem el programozni.

2020. febr. 28. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Codewars
2020. febr. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Azért mert új feladat. Tapasztalat kell hozzá. És nem a kóddal kell neki állni. Hanem tervezéssel.


Amúgy. Matekkal bármit meglehet csinálni. Először kigondolod, hogy matematikailag, hogy oldanád meg, utána lekódolod. Na de ehhez egyetem kell, mert máshol nem tanulsz olyan szintű matematikát.

2020. febr. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Csak sokan azt mondják nem kell a matek...meg elég a logika...ők tévednek.
2020. febr. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Ja, mindenki hülye csak te vagy helikopter...
2020. febr. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Maga a matek nem kell a programozáshoz, egy-két speciális területet leszámítva. Viszont hasonló gondolkodás kell hozzá, így aki matekból jó, az valószínűleg programozásból is.

Az eredeti kérdésre válaszolva szerintem sajnos nem nagyon lehet fejleszteni, inkább érzék kérdése.

2020. febr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2020. febr. 29. 08:43
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

Márpedig igenis kell hozzá a matek.

Egy bizonyos szint fölött már nem ábrákkal, rajzocskákkal, "logikázgatással" oldasz meg egy problémát, hanem egyenleteket írsz fel.

2020. febr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
"A matek nem kell" szöveget azok mondják, akik még középiskolába tanulnak vagy egyedül. Persze, ahhoz nem kell matek, hogy egy szöveges fájlt beolvass és abc sorrendbe rendezd majd kiírd egy másik szöveges állományba. Ehhez valóban nem kell, ami az érettségin megy. Na de, amit a középiskolába vagy egyetemen (igazából nagy része az egyetemen is alap), az egy nagyon alja szint már ne haragudj. Ha fejlődni akarsz elengedhetetlen lesz a matematika ismerete és itt nem a szorzás osztásról beszélek...
2020. febr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És amúgy lehet fejleszteni. Tanulással. Egyetemen se véletlen van ennyi matekos tárgy....,
2020. febr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De matekon algoritmuselmeletet és gráfelmelet értetek, ugye? Mert attól félek hogy mindenki a függvénytanra. Azért az tisztázzatok a kérdezőnek.
2020. febr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!