Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java vagy C#/. Net junior...

Java vagy C#/. Net junior fejlesztőként könnyebb elhelyezkedni jelenleg?

Figyelt kérdés
Egy év múlva végzek az egyetemmel, de nem tudom milyen irányba lenne érdemes specializálódni. Igaz az állásportálokon több a Java álláshirdetés viszont úgy láttam hogy több keretrendszert is ismerni kell. Engem a .Net világa érdekelne jobban (főleg azzal is foglalkozunk az oktatás alatt), de ha azon múlik az elhelyezkedés akkor kibővítem a Java tudásom.

2020. márc. 17. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Tanulj BASIC-et, azzal nem lőhetsz mellé.
2020. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Felsoroltak közül a java van a ranglista tetején.

De érdemes elgondolkozni az sql-en, python-on meg esetleg a javascript-en is.

Mondjuk attól függ mit akarsz fejleszteni? Ha mobilapp, akkor kotlin.

2020. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon messze a Java a legkeresettebb.
2020. márc. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 2. Válaszolónak: Mobil és asztali alkalmazásokkal foglalkoznék legszívesebben.
2020. márc. 17. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, de asztali alkalmazások kvázi WEB-re mentek már el. Egyre jobban szűkül e környezet, ami kimondottan desktopra fejlesztenek.


Mobil téma, járható út. De ott Kotlin/Java + Andorid Studio játszik.

2020. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg még a back-end érdekelne a többin kívül. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2020. márc. 17. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Java-val rengeteg állás van, ha diplomád is van, és némi gyakorlatot is szerzel addig, akkor biztos a jövőd.
2020. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Java mindenképpen jobb, keresettebb, értékesebb, és népszerűbb.


Ha a .Net világa érdekel, akkor annak a JAVA-s verziója: JAVA EE vagy Spring Boot.


Szerintem a C#-nak nincs jövője!

A nagy cégek mindenhol Java-t használnak, kivétel asztali appoknál van a C# előnyben a Java-hoz képest, de a domináns szegmens a web, így arra érdemes fókuszálni.

2020. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!