Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyek azok az ingyenes...

Melyek azok az ingyenes online tanfolyamok ahol hatékonyan megtanulhatom a programozás alapjait?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk azt hogy napi 5-6 órát gyakorlok. Mennyi idő kell kb ahhoz hogy piacképes programozóvá váljak, kezdésként akár minimálbérért? Meg akár apró pénzért is jelenlegi főállás mellett, csak érezzem azt hogy ér valamit a munkám. Az a célom hogy minél előbb dolgozzak ebben a szakmában mert érdekel. Ha pl érdekel a Java nyelv akkor kezdésnek jó a Codeacademyn feladatokat megoldani? Erre magamtól találtam rá de fogalmam sincs hogy mennyire jó ez az oldal és hogy ezzel mennyire haladok előre, kapok-e jó kezdési alapot. Ha már felénél tartok akkor jó úton járok? Vagy ez nem annyira hatékony tanulási módszer? Annyi hogy most nem tudok előfizetni tanfolyamra, de később ha komolyabban benne leszek akkor fizetek is ha kell. És ha már az alapokat tudom akkor hogyan tovább?
2020. márc. 26. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nincsenek ilyenek.


A programozás sokkal többet jelent egy programnyelv elsajátításánál. Nem véletlenül tanulják 4 éven keresztül, napi 5-7 órában.

2020. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A java nem rossz kezdésnek, ha már mennek az alapok akkor válts c++-ra és vedd meg a "programming principles and practice using c++" című könyvet. Ha nem tudsz angolul, akkor magyarul is meglehet venni, de lehet pdf-ben is találsz magyart (angolt biztosan).

Ez a könyv, aranyat ér. C++-on keresztül vezet be a programozásba (szóval minden alapot megmutat amit később minden nyelvnél tudsz alkalmazni) és maga Bjarne Stroustrup a c++ nyelv alkotója írta a könyvet.

Programozó vagyok, nekem ez a könyv annó nagyon sokat segített. Gyakirlatilag "tudtam" programozni utána. Mindenen végigvezet, teli van feladatokkal (aminek van megoldása online), és teli van ultra nehéz feladatokkal is. Ezt a könyvet befejezni elképesztő érzés volt, rengeteg mindent tanultam, innentől kezdve mindenben előrébb jártam a többiekkel szemben egész egyetem alatt (nyílván volt pár srác, a vége fele többen is akik már akkor programozóként dolgoztak, de így is a hallgatók 95%-ánál jobban tudtam az anyagokat).


Persze a könyv mellett dolgozz saját projecteken is, kezdésnek egy akasztófa OOP szemlélettel csinálva hatalmas előrelépés (de lehetőleg txt fájlokból olvass szavakat bele).


Ezek mellett a legfontosabb barátod stack overflow lesz, itt találsz minden problémádra is megoldást. De az nem gyakori, ne írj ki kérdédt még kezdő vagy, mert 100000% hogy már volt olyan kérdés, szóval megjelölik duplicate nek és törlik a kérdésed.


Remélem tudtam segíteni!

2020. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!