Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megoldani Excelbe...

Hogyan lehet megoldani Excelben makróval, hogy egy adott excel fájl (. xlsm) elindításakor csak egy űrlap jelenjen meg és mindaddig ne is látszódjon maga a táblázat, amíg azt egy külön parancsgombbal be nem kapcsolja a felhasználó?

Figyelt kérdés

- A felhasználó szempontjából gyakorlatilag mindegy, hogy a munkafüzet lapjain mi hol és hogyan kerül rögzítésre és kiszámolásra.

- A program az előre összeállított UserForm-on kommunikál a felhasználóval. (Adatokat kér be, meg kérdezi, hogy a felhasználó mit szeretne tenni, stb. A megkapott adatokat feldolgozza és visszatér az eredménnyel. Kérésre elmenti a változásokat és pdf-ben kinyomtatja az esetlegesen kért kimeneti lehetőségeket.)


- Azt szeretném, ha alapbeállításként csak maga a UserForm látszana.

Hogyan lehetne ezt megoldani?



#userform #Excel VBA #teljes excel felület elrejtése #csak a UserForm látszódik
2020. márc. 30. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na még ilyet sem tapasztaltam.

Még meg sem adtam a kulcsszavakat a kérdésemhez, máris megérkezett az első válasz.

Nagyon köszönöm, megnézem a linkelt oldalakat.

2020. márc. 30. 14:49
 3/4 A kérdező kommentje:

A linkelt lehetőségeket -hogy az excel fájl megnyitásakor egyből megnyílik az űrlap- már ismertem.

Ezzel párhuzamosan szeretném megoldani, hogy magából az excelből semmi más ne látszódjon a képernyőn.


A menüszalag és a görgetősávok elrejtése is csak részmegoldás, mert az excel kerete ezek elrejtése után is látható marad.

Azt szeretném megoldani, hogy ezek se látszódjanak.

Azaz a fájl elindítása után csak az űrlap látszódjon és maga az asztal vagy az asztalon beállított háttérkép (ha van olyan).

Megoldható mez?

Hogyan?

2020. márc. 30. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy az ablak eltüntetése megoldható, ugyanis azt az oprendszer kezeli, hogy milyen módon jelennek meg az alkalmazások. Talán Office365 és Win10 esetén fel lehet venni dedikált alkalmazásnak az excelt (nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem, mint ha olvastam volna, hogy Office365 esetén használható), amit hozzá lehet rendelni egy felhasználói fiókhoz, így a rendszerbe lépve csak az az alkalmazás fog megjelenni a kijelzőn. Mindenesetre a keret eltüntetését az oprendszer oldalán kell keresgélni.

Viszont a helyedben én egy ilyen feladatot nem excellel, hanem böngészővel és HTML/CSS+JS nyelvekkel oldanék meg. Feltételezem nem értesz hozzá, azért maradtál az excelnél, de sokkal egyszerűbben kivitelezhető :D

2020. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!