Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire vevők a cégek a...

Mennyire vevők a cégek a gyakornokokra, tanulókra?

Figyelt kérdés
Van főállásom, akár ingyen is elmennék, csak szerezzek tapasztalatot.
2020. ápr. 28. 11:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyetemi keretek között, levizsgázva stb.
2020. ápr. 28. 11:38
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyanról még nem hallottam, hogy egyetemi hallgató nem tudta volna megcsinálni a gyakorlatát. Viszont ugyanúgy állásinterjú van, stb., de nyilván ők is tudják, hogy gyakornoknak mennél. Ingyen nem kapsz állást, mert az törvényellenes. :)
2020. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ami te szeretnél lenni az önkéntes, nem gyakornok.
2020. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jó, de miskolci vagyok és itt elég korlátozott a létszám.

Pesten tudom, hogy Kánaán van meg a munkáltató küld el, de itt nem igazán.

2020. ápr. 28. 11:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Az 'ingyen' valójában rémisztőbb egy cégnek, mintha rendes fizetést kérsz, mert azt jelzi, hogy te magad sem értékeled a tudásod eladhatónak, és valszeg csak az aktív fejlesztőken lógva hátráltatnád a munkát. Másszóval, ha van egy korrekt tudásod felvesznek pénzért is, ha nem, akkor ingyen se fogsz kelleni.
2020. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát figy, én most levizsgáztam mindenből, ráadásul nem is kettessel és úgy néz ki ez a félév is megfog állni.

Nyáron már folytatom a második éves anyaggal, mert annyira tetszik, de én nem látom magamban azt, hogy azért mert megtanultam mi az a ciklus vagy osztály/Descartes szorzat stb és tudom is használni, hogy akkor ez mennyit ér kint a piacon.

De értem mire gondolsz.

2020. ápr. 28. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkabb vegzosoket varnak
2020. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ah, én azt hittem lassan már diplománál tartasz. Ez esetben inkább a duális képzést javaslom, ha tudod tartani a tempót és elérhető az egyetemen, bár akkor le kell mondanod a főállásról fixen... Esetleg ha a főállás informatikai cég (úgy érzem, hogy nem), akkor talán elfogadnák gyakorlatként is, csak szerződtetni kell őket az egyetemmel.


Különben elsőéveseket azért nem szeretnek alkalmazni, mert ebben az időszakban buknak ki sokan az egyetemről és még igazán tudás sincs mögöttük. Vagy inkább úgy mondom, hogy nagyon ritka a kivétel.

2020. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6 H tenyleg ennyi, akkor semennyit, tanulj tovabb
2020. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó, nem mostanra gondoltam, hanem majd jövőre.
2020. ápr. 28. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!