Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit tegyek ha 24 évesen...

Mit tegyek ha 24 évesen ászprogramozó szeretnék lenni?   Ami van, az egy gimnáziumi hármas érettségi, matematikábol 4-es.    Hobby szinten foglalkoztam programozással.   Nem mondanám, hogy tudok programozni, csak belekostoltam.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Végezz egy ilyen irányú egyetemet, meg piszok sok önfejlesztés mellette.
2020. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ozmium42 ***** válasza:
Attól függ, hogy hány éves vagy most.
2020. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha túl vagy az érettségin, akkor legalább 19 vagy, szóval ezt helyből buktad, mert 5 év alatt nem leszel ász. Ha most állnál munkába akkor is csak egy senior szintet lehetne elérni, ha még tanulnod is kell akkor annyit se.
2020. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elhatározás született meg 24 évesen.
2020. ápr. 28. 20:39
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az elhatározás született meg 24 évesen."


Akkor az egésznek annyi.

Ha nincs különleges képességed - ami már kiderült volna - akkor te soha nem leszel ász, valszleg még 60 éves korodra sem.

2020. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tabaki ***** válasza:
100%
Előbb legyél egy akármilyen programozó, arról talán még nem csúsztál le. Aztán már csak tehetség és megszállottság kérdése.
2020. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
van kulönleges képességem, ez korábban kiderult, dijakat is nyertem gyerekként, csak másfelé ment az életem, s az akkori tudás ma már nem számít progrmozásnak.
2020. ápr. 28. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen frusztrált senkiket felejtsd el, akik szerint csak abból lesz programozó, aki 19 évesen már mindenben zseni.

Az érettségi - nem tudom, közép vagy emelt volt-e - igazából semmit nem jelent. Hány jelesen érettségizőt láttam elvérezni a felsőoktatásban... és ellenpéldaként van olyan hölgy ismerősöm, akit én tanítgattam programozni, nem túl nagy sikerrel, most meg jócskán fölöttem áll tudásban. Az, hogy hányasra ír meg az ember egy dögunalmas Word-feladatot, meg egy direkt becsapósra tervezett Excelt, semmit nem mond el a programozói készségeiről.

Tessék elkezdeni, rengeteget gyakorolni, képezni magad, és ha módodban áll, akkor felvételizni egyetemre. Jogodban áll újra letenni az érettségit is, ha ezen múlna.

2020. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most mi a kerdes? Mit tegyel? Tanulj...
2020. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

"van kulönleges képességem, ez korábban kiderult, dijakat is nyertem gyerekként, csak másfelé ment az életem, s az akkori tudás ma már nem számít progrmozásnak."


Én olyan képességre gondoltam, ami hasznosítható is ezen a területen. Ilyen meg nemigen lehetett. A programozó ászok azért ászok, mert vagy van speciális képességük, vagy már korán, még a gyermekkorukban megismerték a programfejlesztés hogyanját, mikéntjét. Ez akkora előny, amit te 24 éves fejjel már soha nem fogsz tudni behozni.

Lehet belőled egy nagyon jó szakember úgy 12-15 év múlva, pláne, hogy a matek is megy, de 'rockstar' vagy 'ninja' nem lesz belőled soha.

2020. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!