Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek a programozás vizsgának...

Ennek a programozás vizsgának van értelme az egyetemen?

Figyelt kérdés

Programozás 1. vagyis teljesen az alapok. Otthoni online vizsga van, emiatt az lett kitalálva, hogy iszonyú rövid idő alatt töltsd ki a tesztet, egy kérdésre van kb. 30-40 másodperced.


Kódkiegészítős, meg írd le, hogy a feltett kód mit ír ki, az elvárás, hogy ne használj semmit. Kimásolni nyilván nem lehet és lefuttatni, ezt nem engedélyezi a böngésző, , begépelni meg nagyon hosszú... Mire átlátok egy kódosort az nekem több perc, nem fél -1 perc.

És vannak szuper hasznos elméleti kérdések is, hogy pl. a fordítóprogram mappájában milyen fájlnevek vannak. :D


Nyilván nem vagyok prog zseni, de mintha kissé visszájára fordult volna az egész vizsgáztatás, meg mintha paranoiások lennének a tanárok, nyilván mindenki mögött profi programozók állnak, miközben vizsgáznak. :D


2020. máj. 23. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

"Kódkiegészítős, meg írd le, hogy a feltett kód mit ír ki, az elvárás, hogy ne használj semmit."

Előbbiről fog szólni a munka, utóbbiról pedig a felvételi a munkára. Használni azért nem lehet semmit, mert gondolom olyan alap dolgokat kérdeznek. Ha ELTE-ról van szó, akkor ott a komolyabb prog vizsgákon lehet internetet használni, de minimum a keretrendszer teljes dokumentációját.


Abban igazad van, hogy az ilyen helyzetekben nem a legjobb az egyetem. Senki nem volt felkészülve arra, hogy online kell majd vizsgáztatni.

2020. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem csak az időkerettel van bajom, mert 30-40 másodperc alatt esélyem nincs ennyire átlátni, ez van, lassú felfogású vagyok.
2020. máj. 23. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:
az egyetemi oktatás szar, és kb arra jó, hogy elvegye a kedved az egésztől. Viszont, ha a kedvedet félig elvették, de az akadályokat leküzdötted, utána viszont istennek fogod gondolni magad. Ehhez tarsd magad.
2020. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan cég, ahol az egyik felvételi kör pont ilyen online teszt volt, hogy egészítsd ki a kódot. Ott sem volt túl sok idő rá, annyi volt a különbség, hogy nem feladatonként, hanem összidő volt, de leosztva egy feladatra nem jutott 1 percnél több.


Mellesleg nekünk egyetemen a prog vizsgákon lehetett internetet használni, egyedül a facebook és a chat appok voltak tiltva, hogy ne más oldja meg helyetted a feladatot.

De ha pl megtaláltál egy algoritmust StackOverflow-n és működött, akkor máris kész volt egy feladat.


Az egyetemi oktatás tényleg nem a legjobb, de láttam, milyen szintű emberek jártak oda. Volt, aki egy szimpla for ciklust sem bírt felfogni. 15-en indultunk a csoportban és ketten végeztünk időben, a többiek lemorzsolódtak vagy az államvizsgát bukták.

2020. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!