Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdése?

Programozás elkezdése?

Figyelt kérdés

Hali!


Eljött ez a nap is, ideje belevetni magam a programozás világába! :D

Íme a kérdéseim:

1) Abszolút kezdőnek melyik nyelvet ajánlanátok?

2) Egyetemre is fogok menni tanulni, de csak szeptembertől, így addig elkezdenék vele mondjuk napi minimum 4-5 órát foglalkozni. Szeptemberig ez kb milyen szintet hozhat?

3) Tanárral érdemes nekivágni vagy magamtól is? Ha magamtól, akkor milyen anyagokat ajánlanátok?


Amit tudni kell rólam az az, hogy programozásban abszolút nullán állok, de van már egy TTK-s diplomám, a logikám elég jó, erősen algoritmikus gondolkodásom van.

Az angollal van problémám - bár van nyelvvizsgám - de igyekszem azt is fejleszteni mostmár.


2020. máj. 20. 13:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Jajj, lemaradt a legfontosabb:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki segít! :)

2020. máj. 20. 13:05
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Abszolút kezdőnek, én mindenképp ajánlanék egy mentort.

Egyszerűbb kérdezni ha valamit nem értesz, mint online keresgélni.

Aztán tud segíteni, az új tudás meglévőre folyamatos építésében.

Nyelvből azt javaslom, amit tanulni fogsz, valószínűleg C# -t.

Angolból annyi kell, hogy tudj angol anyagot olvasni, értelmezni.

(Én se tudok társalogni angol nyelven, de szakmai szöveget értem.)

2020. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Járj utána, melyik nyelvet fogjátok tanulni, és annak ess neki. Gyanítom, C/C++, C#, Java, esetleg Python lesz.
2020. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Én nem feltétlen ajánlanék külön mentort.

Ha TÉNYLEG ezzel szeretnél foglalkozni, akkor szerintem az első lépés az, hogy "feltaláld magad".

Oké, alapokat el kell kezdeni, de ehhez lehet találni a neten jó segédanyagokat (ncore-on könyveket) stb...

Ha az alap fogalmakkal pedig tisztában vagy, akkor a legtöbb úgy fog megragadni, ha egy adott problémának utána jársz. Magyar oldalak közül pl a prog.hu-t tudom javasolni, de többnyire amire stackoverflow-n nincs válasz az a probléma nem is létezik! :D


Nekem az a tapasztalatom, hogy akit túl sokat mentoráltak, az később is "rászorul" a segítségre. Pl volt olyan gyakornokom, aki azt is megkérdezte, amit a google első találatával megválaszolhatott volna saját magának.


Amúgy kb mindegy milyen nyelvvel kezdesz. Én a java-t javaslom, mert kellően típusos ahhoz, hogy ne kényelmesedj el, ugyanakkor elég gyorsan lehet benne olyan látványos dolgot csinálni ami fenntartja az érdeklődést. Arról nem is beszélve, hogy az iskolák 99%-ban szokták oktatni, mert elég népszerű és multiplatform. Szintaktikailag pedig hasonlít a C#-ra, szóval ha képbe kerül, akkor nem lesz éles váltás.

2020. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:D
2020. máj. 20. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
"többnyire amire stackoverflow-n nincs válasz az a probléma nem is létezik" - Szoval akkor en az elmult egy evben nem letezo problemakon dolgoztam? Jo tudni.
2020. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

#6 Anyám, hogy még a "viccet" is meg kell magyarázni....

A röhögő szmájlival (igen direkt írtam így) azt próbáltam jelezni, hogy ne vedd szó szerint, kedves Sheldon. :)


De azért kezdő szinten hidd el, hogy nehéz olyat kérdezni, amire ne lenne válasz. Az itt feltett kérdések többségét ha nem ide, hanem a google kereső mezőjébe írnák be a kérdezők (na nyilván úgy, hogy megtanulják használni, tehát nem szó szerint!!!! - mielőtt félreértenéd) akkor kapnának rá választ azonnal, mert más már megkérdezte korábban. Persze könnyebb feltenni itt egy kérdést, mert annyi energiát sem kell akkor ráfordítani, hogy végignézd az első oldal találatait. Valaki úgyis megteszi helyetted és a szádba rágja a megfejtést.


De amúgy jah.. kutatókra sincs szükség, mert a stackoverflow-n még az élet értelmére is megtalálod a választ. (<--- szarkazmus.)

2020. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért a google -el nem olyan könnyű keresni kezdőként, azt se tudja hogy hogy kérdezze magyarul, nem hogy angolul.

Persze ha jól teszed fel a kérdést, még a választ az életre, a világmindenségre, meg mindenre...

[link]

2020. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6-os, nyilvan egy smile-bol tudnia kene az embernek, hogy nem gondolod komolyan.


Ennel :) mar :) csak :) ez :) a :) forma :) illusztralja :) jobban :) azt :) hogy :) nem :) gondolod :) komolyan :) amit :) irsz.

2020. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8 Azért javasoltam, hogy a szakirodalommal kell kezdeni, hogy a fogalmakkal és az alapokkal tisztában legyen. Konkrétabbat nehéz ajánlani, míg nem választott nyelvet.

Nyilván ha nem tudsz kérdezni, akkor választ sem fogsz találni..


Csak arra próbáltam célozni, hogy fontos az önállóság és meg kell tanulni használni a keresőt. DE! (itt kiemelném) ezzel nem azt akarom mondani, hogy kérdezni szégyen. Sőt! A legjobban azoknak a kérdéseknek örültem, mikor azt kérdezte meg, hogy: "elakadtam, de találtam rá megoldást viszont abban nem vagyok biztos, hogy ez így 'szép'. tudsz rá valami jobbat?" Tehát próbálkozott, megoldotta, ugyanakkor törekedett a jobb megoldásra és nem érte be azzal, hogy "valahogy működjön".


A problémám csak azzal van, ha valaki meg sem próbálja önállóan. A mentorra pedig szerintem inkább később van szükség, nem a "hello world"-nél, mert szép és tiszta kód írását viszont tényleg nem a google-ből fogja megtanulni.

2020. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!