Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CodeBlocks C++, most kezdtem...

CodeBlocks C++, most kezdtem el de máris elrontottam valamit, valaki HELP?

Figyelt kérdés

Nagyon béna vagyok, csak pár órája kezdtem el, nézzétek el lécci.

MÉG nem kezdtem bele a programozásba, csak szövegeket próbáltam kiíratni, az alapokkal akarok tisztában lenni, de úgy néz ki még ez sem megy egyelőre...

TUDOM hogy a programozók nem szeretik a sok rizsát, a lényegre is térek, szóval 2 probléma:


1. Szóóóval a piros Debug/Continue, ezelőtt megnyomtam és utána előjött a zöld Compile , Build/Compile valami ilyesmit írt és azt használtam, dee szerintem vagy benyomtam egy pipát valami felbukkanásánál, vagy fogalmam sincs mit csináltam, mert most a piros Debug jön ki, és azután rögtön is fut a program, EGYBŐL becsukódik, és gyorsan utánaolvastam hogy akkor irjam a system("pause")-t oda hogy ne csukódjon be. Ez bevált, de a zöld meg sem jelenik, vagyis Compile-t nem tudok adni neki, vagy hogy is mondjam. Ez miért van? Ez így kell legyen? Mi a francot k*rtam el? Hogy csináljam vissza?

[link]


2. Mielőtt belekezdenék akármibe, tudnom kell a fenébe tudok egy project-be több fájlt létrehozni, amit majd elnevezek feladat1 nek feladat2-nek és stb. Hogy ne kelljen minden kis feladatnak egy külön projectet létrehozni, az úgy elég gáz volna... Na szóval utánanéztem ennek is és tudok új fájlt csinálni, ahogy látható a fotón, át is tudom már nevezni DEE hiába lépek a feladat2re és pirosazom azt (MERT COMPILELNI NEM TUDOK??!) mert úgyis csak a feladat1 megoldását írja ki. Segítsetek léééccci. Addig tök fölesleges elkezdeni bármit tanulni, amíg ennyit nem tudok, hogy egy projecten belül több fájl meg compile, mert sikeresen eltűntettem...

[link]


Köszi és szép napot!



2020. júl. 15. 03:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Én már kiégtem, valószínűleg úgy is mindenki alszik már. Jó éjt és holnap folytatom :))
2020. júl. 15. 03:17
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért segítsetek, ha olvassátok reggeltájt, hogy majd kezdjek valamit vele mikor felkelek:))
2020. júl. 15. 03:18
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Ne CodeBlockot használj. Használj QT-t Community verzió ingyenes vagy Visual Studiot.

Ne használd a using namespace std-t hanem szokd meg, hogy kiirod:


std::cout ... stb (később majd rájössz miért)


System pause után vagyis inkább helyett:


std::cin.get(); // bill leütésre vár

2020. júl. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
A 2. screenshoton mintha mainn lenne írva main helyett.
2020. júl. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

1. A fogaskerék + zöld háromszög gombot nyomd mindig

Ez újrafordítja a programodat és utána futtatja. A sima zöld háromszög csak futtatja az utoljára lefordított programot. A sima fogaskerék pedig csak lefordítja, de nem futtatja a programot.


2. A projektnek csak egy darab belépési pontja lehet (ez a main függvény). emiatt amit szeretnél, azt így nem lehet megoldani. Egyelőre csinálj külön projekteket. Később majd eljutsz oda, hogy például egy egyszerű menü lesz a main függvényben, amivel többféle alprogramot/funkciót be tudsz építeni, ki tudsz próbálni.

2020. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Naa. Köszi szépen. Azért volt mainn mert main név már volt egyszer, gondolom akkor az csak main lehet, ne nevezzem át ezeket a dolgokat:)) Elég elfoglalt voltam ma, de mindjárt nekiülök újra. Utolsó, köszi a magyarázatot, igazából azt tudom hogy a fogaskerekes zöldet kéne nyomni. De tegnap valamit elrontottam és most csak a piros debugost engedi lenyomni, és azonnal be is zár a program, azért tettem system pauset. De valami pipa, vagy ilyesmit benyomtam, nem figyeltem oda, mindegy is mert mindjárt letorlom és Újra teszem. 🤣
2020. júl. 15. 22:00
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Mintha magamat látnám 5 éve. Na az is ekkora marha volt.

De ma már nem marha. Nagyon is jó. Ugyhogy kitartás, mindenki valahol így kezdi. A visual studiót esetleg én is ajánlom.

És ne nyomkodd el, ha újratelepítetted. Amúgy a VS-nek nem lesz ilyen "baja".

2020. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!