Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejelsztő/IT gyakornok?

Szoftverfejelsztő/IT gyakornok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Utolsó évbe lépve, legkésőbb januárban el szeretném kezdeni a kötelező szakmai gyakorlatot, viszont nem nagyon találtam információt mi az elvárás itthon a gyakornokokkal szemben. (Korábban sem dolgoztam sehol, így nincs tapasztalatom ebben) Mire lehet számítani illetve mire érdemes jobban koncentrálni a következő fél évben? Vagy nincs különbség egy junior interjúhoz képest? Válaszokat előre is köszönöm!


2020. júl. 28. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyakornoknak azért jelentősen könnyebb az interjú, ha jelölten gyakornoki pozícióra jelentkezik. Sokszor nem is kérdeznek semmit, tanítanak közben mindent ami kell, cégfüggő. Vannak cégek, ahol meg rendes junior pozicíóra vesznek fel, kötelező fél év munkaidővel, és akkor az interjú is teljes.

Konzulensed segítségét ha kéred, sok helyet ismerhet.

2020. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából oda mész ahová szeretnél. Ha nincsennek leszerződve az Egyetemmel, ahová éppen akarsz menni, akkor úgy is fognak írni szerződést az Egyetemmel. Az Egyetem küldi majd vissza a papírokat a cégnek ...stb. Szóval lényegébe szabad a választás. Önéletrajzot csinálsz és pár helyre küld be azzal a címszóval, hogy a kötelező gyakorlatot szeretnéd náluk tölteni. Nem, hiszem hogy bármit is interjúztatnának. A legtöbb helyre szívesen várnak, hiszen nagyon minimális összeget kell fizetniük (Mert kell, törvény határozza meg). Nagyon sok mindent nem fogsz csinálni, hiszen nincs arra idő, hogy a 6-8 hetes kötelező gyakszi alatt bármi maradandót alkoss. Ez az idő arra se elég, hogy megismerd a céget és a dolgokat. Itt inkább csak leülsz valaki mellé és figyelsz, tanulsz, esetleg kisebb-kisebb feladatrészeket kapsz, de ha azt se sikerül megcsinálni akkor sincs baj. Úgysem fognak olyan feladatot adni, hiszen ha lejárt a gyakszi idő akkor úgy is elmész.


De amúgy a kötelező szakmai gyakrolat nem egyenlő a gyakornoki állással.

2020. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és a kötelező szakmai gyakot nyáron szokták. Félév közben elég nehezen jön össze, hogy H - P 8 órában ott legyél közben az Egyetemre is bejárj.
2020. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak nyáron szokták a szakmai gyakorlatot, nem kell feltétlen 8 órában ott lenni, én sem akkor megyek.


Cégfüggő, hogy milyen az interjú (van-e), nekem két helyről írtak vissza, mind a kettőn volt rendes interjú. Sok helyen a szakmai gyakorlat után alkalmaznak junior fejlesztőnek ha meg vannak elégedve a munkáddal és ott akarsz maradni, szóval ez egy jó lehetőség lehet arra is, hogy bekerülj egy céghez rendesen.


Az elvárás is teljesen cégfüggő, van, ahol rendesen tanítgatnak, de van olyan is, ahol csak kávét kell főzni.


Nem tudom hol laksz, de érdemesebb hamarabb küldözgetni az önéletrajzod, mert nekem a legtöbb hely legalább 1 hónappal később írt vissza, ráadásul lehet, hogy a következő "hullámba" kerülsz be, ami lehet megint +1-2 hónap. Fővárosban mondjuk lehet más a helyzet, biztosan több ott a lehetőség ilyen téren is.

2020. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Félév közben nem is engednek annyit, a BME például nyáron 40, évközben csak 20 órát enged hetente elszámolni. Úgyhogy a 8 hetes szakgyak sokaknak 16-ra jön ki, mert nyáron nyaralni akart...
2020. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!