Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges egyedül megtanulni...

Lehetséges egyedül megtanulni programozni a nulláról csak az interneten megtalálható ingyenes tananyagok segítségével?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy kéne nekikezdeni?

2020. aug. 1. 20:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
31%
Junior és a senior közötti különbség igazából csak annyi hogy a senior többet keres.
2020. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
21: :DDD. Mondjuk igaz. A fizetés több. De nem csak ez a különbség. Hanem a tudás.
2020. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Alex Fly ***** válasza:

Lehetséges megtanulni. Annak idején még internetes oktatóanyagok nélkül is sokaknak sikerült - elég csak körülnézni a demoscene-en; ahol mind autodidakta módon képezték magukat és sokszor olyan rutinokat fejlesztettek, amelyek létezését az adott számítógép tervezői sem tartották lehetségesnek (C64 esetén a mai napig fedeznek fel újabb, sehol nem dokumentált videomódokat).

Az egyetemeken oktatott tudásanyag gyakorlatilag bárki számára elérhető; innentől meg csak rajta áll, mihez kezd vele...

2020. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

23:


Azt én kétlem, hogy a tervezők olyat állítottak volna, amit te nekik tulajdonítasz.

A demo scene többnyire olyan embereket fejlesztett ki, akik tudása egy nagyon szűk területre fókuszál. Erre alapozni nem lehet, azon túl, hogy nyilván akadt köztük olyan is, akiből jó szakember lett.


Az a korszak nem hasonlítható össze a maival. Akkoriban azok a kis, nyolc bites, egyszerű gépek végesek, kiismerhetőek voltak, szemben a maiakkal.


Az egyetemeken oktatott tudásanyag elérhetősége nem garantál semmit. Hiszen nincs tematika, de a komplett anyag összemazsolázása kihívás még azok számára is, akik amúgy tudják, hogy mit keressenek.

Hát még azok, akiknek még arról sincs fogalmuk, hogy merre van a rajtkő.


Az egyetemen oktatott anyagot az egyetemre járó hallgatók legalább 70 %-a nem tanulja meg, nem sajátítja el (csak részben), dacára annak, hogy profik adják át a tudást és gond esetén van, volna kihez fordulniuk. Dacára annak is, hogy van gyakori számonkérés, vizsga, követelményszint.


Annál, akinél ezek mind hiányoznak, hogy lesz teljesítés?

Elárulom, sehogy.

2020. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

24:


Ja, profik adják át. Mesélj még. Analízis 2. Gyakorlati órák: Soha életünkben nem csináltunk ilyeneket és azt sem tudtuk, mi fán teremnek a dolgok. A tanár bejön: Első embernek. Jöjjön ki. Itt a feladat csinálja. Addig leült és szét alázta a táblánál a srácot. Majd utána mondta a srácnak mondjon egy számot és utána kihívott mást, akit ugyancsak szétalázott. Oktatni semmit se oktatott. De valóban profin adják át a tudást. Meg kell mondanom, hogy azoknak sikerült a tantárgy, akik eljártak magántanárhoz jó drágán. Én inkább kihiányoztam és inkább csúsztam egy féléet és máshoz vettem fel. Mellesleg azt hiszem rá 1 évre el is ment az a tanár. De rengeteg ilyen ember oktat Egyetemeken. De ja... profik.


Aztán van a másik véglet, amire tök értelmetlen bejárni. Voltak ilyen órák. Nem voltam egy órán sem. Elkértem a jegyzeketet, otthon egyedül megtanultam, elmentem vizsgázni. Sikerült. Na aztán erre van értelme fizetni mi?!


Az egész Egyetemen 2 tantárgyat tudok mondani, ahol valóban profik adták át a tudást és valóban hasznos és érdekes is volt. Az egyik a képfeldolgozás a másik meg érzékelők (főleg a labor miatt).


Mellesleg ne beszéljünk a gyakorlatokon, hogy nagyon sokszor "tanársegédet" oktatnak, tehát oda jár egy hallgató és tanársegéd lesz.. még sel sem végezte az Egyetemet, de a gyakorlatot tarthat "mert hogy jób benne". Ilyen is volt. Azt is kihiányoztam a fenébe, mert tök értelmetlen volt beülni arra, hogy csak dadogott és egy normális mondatot nem tudott megfogalmazni. Az lehet, hogy ért hozzá és tudja csinálni, de hogy oktasson is ?!


Ha az embernek megvannak a jegyzetei/könyvei, beszerzi ezeket, esetleg ismerős által akkor lazán otthon megtanulhatja egyedül az egész egyetemi anyagot.... Ha az ember magának tanul, amúgy többet is fog tudni, mintha csak a vizsgára készül fel. Mert, ha Te vizsgára készülsz fel, azt tanulod meg ami a vizsgán lesz ... tehát nem az anyagot tanulnod, hanem a vizsgát tanulod.. azokat a feladatokat és dolgokat amik szerepelni fognak.


szart se ér itthon az Egyetem...

2020. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Egy sząr egyetem valóban nem ér semmit, vagy ha valaki sząrik bele akkor sem viszi sokra. Viszont egy jó egyetemen nagyon sokat lehet tanulni Nekem sosem volt semmi bajom a tanárokkal vagy a követelményekkel, pedig nem vagyok egy tanulós fajta.
2020. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
8%
Persze jó Egyetemen sokat lehet tanulni, és jó tudást szerezni, csak hogy Magyarországon egy jó Egyetem sincs. Legalább Ausztriáig kell menni és még nyugatabbra. A lehetőség mindenkinek adott - majdnem.
2020. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
"Magyarországon egy jó Egyetem sincs.. " ezt hol olvastad?
2020. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ott van az SZTE pl. Én a proginfó szakról tudok mesélni, de nekem az nagyon bejött. Biztos vagyok benne hogy nem csak ez az egy van
2020. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy neked "nagyon bejött". De egyik Egyetem sem közelíti meg egyik nyugati Egyetem oktatási szintjét és a leadott anyag minőségét és szintjét.
2020. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!