Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásnak mik a haladó...

A programozásnak mik a haladó matektudást igénylő részterületei?

Figyelt kérdés
A 3d grafika jut csak hirtelen eszembe.

2020. aug. 4. 11:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
100%

- Jelfeldolgozás

- Képfeldolgozás

- Statisztika

2020. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
0%

A programok legalább 70-80 %-a igényel a gimáziumi szintnél magasabb matekot.

Rengeteg terület, felsorolni nem lehet, nincs is értelme.

A sima TCP/IP adatátviteltől kezdve, a tömörítésen, térinformatikán, kép- és hangfeldolgozáson át a SAP,ERP rendszerekig, CAD-ról már nem is beszélve, mindenütt van igény erős matekra.

2020. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
68%
#2 Baromság, és ezt te is tudod. Nem unod még, hogy lépten nyomon valótlanságokat terjesztesz? De oké, legyen neked, mutass egy statisztikát, vagy bármiféle bizonyítékot, hogy a olyan nagyon kell az egyetemi matek az állások 70%-hoz.
2020. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
97%
TCP/IP-re nem kell matektudás. Hálózatismeret szükséges. :). Mond nekem Hálózatok órán is az Egyetemen mikor matekoztál? IP cím számáítás papiron, de az is csak 2-es számrendszerbe átváltás. :D Vagy mondjuk kábelhossz számítás, de az megint csak nem olyan matematika...
2020. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
2020. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
29%

4: Azt a TCP/IP stacket amit most te is használsz, nos, azt is meg kellett írnia valakinek, és ha új vas lesz, arra is meg kell majd írnia valakinek. Annak az adat packetnek el kell jutnia a címzetthez, ellenőrizni kell az épségét, nyugtázni kell, stb.


3: Az a baromság, ahogy erről te vélekedsz. Csak hát, a valóság más. A valóságban meg kell azt csinálni, hogy a föld különböző pontjain 3D-ben mért értékek hatalmas halmazából létre kell hozni egy 2D-s térképet, mondjuk hadászati célokra.

Vagy zajos átviteli közegen, a legkisebb redundanciával kell adatot forgalmazni full duplexben, netán orvosdiagnosztikai (CT, MRI) vagy, sugárterápiás készülék firmware-ét kell megírni. Modellezni kell a valóság egy szeletét, vagy különféle szimulációkat létrehozni. Esetleg, ha meg kell határozni egy, mondjuk 1.75 L űrtartalmú pet palack formáját, méretét. Még ehhez is kell matek.

2020. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
81%
4: Na igen. És minden programozónak ezt kell csinálnia? Ez egy szakterület, ahogy más dolgok is szakterületek - minden szakterületre teljesen más matematika kell. Ha te adatelemző vagy akkor nem lesz soha szükséges számodra a DH transzformációk, ellenben, ha robot csuklókkal dolgozol akkor már kelleni fog. Szóval önmagában nincs szükség matekra a programozáshoz csak, ha olyan szakterületen dolgozol.
2020. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
80%

"Vagy zajos átviteli közegen, a legkisebb redundanciával kell adatot forgalmazni full duplexben"


Ehhez minek is akkora matek tudás? Elég, ha tudod Shannon tételt. Ráadásul nem kell mintavételezni sem, és a jelszintektől sem függ. Ergo zajos környezetben az átvitel sokkal egyszerűbb. No de benne Tanenbaum bújt el!


Orvosdiagnosztikai terület is egy speciális terület... De persze minden programozó MRI-re ír szoftvereket. :D

2020. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
0%

7,8: Bocs, de neked fogalmad sincs, hogy miről van szó.

Ez amúgy a legnagyobb bajotok, általánosságban, hogy iszonyú felületesek vagytok és a lényeglátásotok, az nulla.


Észre sem veszed, hogy milyen zöldségeket hozol itt össze. Azt írod, adott szakterület matekja kell. Hát igen, csak az egyetemen nem feltétlenül tudják, hogy te milyen szakterületen nyersz majd alkalmazást, így vannak olyan szemetek, és tanítanak mindent.

Az adatátvitellel kapcsolatban is fűzöld vagy. Itt képet kaphatsz a dolog lényegéről:


[link]

2020. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:

Persze. Lehet nézegetni a matematikai bizonyításokat és azt is, hogy jön ki a Shannon tétel vagy tudod, hogyan használd, mert már kitalálták előtted. Ha kapsz egy másodfokú egyenletet, amit meg kell oldanod akkor sem 0-ról kezded el levezetni, hogyan is kellene megoldani, hanem alkalmazod azt, amit már korábban valaki kitalált.


Ha teljesen új dolgokat akarsz megvalósítani, teljesen új technológiákat építeni, akkor meg nem elég az, hogy Te programozó vagy. :)


Veled kár beszélgetni, minden kérdésnél a nettó hülyeségeidet mondod.

2020. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!