Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha van egy olyan szoftveres...

Ha van egy olyan szoftveres szolgáltatás ötletetek, amire startupot lehetne építeni, akkor ti hogyan állnátok neki?

Figyelt kérdés
Van egy jó ötletem, amiben sok lehetőséget látok és egy piaci rést jól be lehetne tömni vele, viszont egyedül nagyon kevés lennék hozzá. A kérdésem igazából az lenne, hogy magával az ötlettel mit lehet kezdeni, hogy azt ne lopják el a később majd rajta dolgozó emberek?
2020. aug. 12. 21:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Céget csinálsz, titoktartás, ha ellopják perelsz.
2020. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy.


Ez mindkét kérdésedre szóló válasz.

2020. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%

Az ötlettel kitörölheted a valagadat.

Az van minden jöttmentnek. A cégeket a legritkábban építik ötletekre, még ha ez úgy is látszik.

A Coca Cola is egy ötlet, de, hogy te abból a barna, cukros, fogrohasztó b.zivízből sok pénzt, márkát, elit brandet, 100 éven át prosperáló világcéget csinálj, na, ahhoz kell érteni, de nagyon.


Hát, ez a cégcsinálás, nem az ötlet.

2020. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

A második kérdésedre meg a válasz, hogy olyan nincs, hogy ne lopják el. Eleve, el sem árultad mi az, akkor meg, hogy lehetne arról agyalni, hogy kéne megvédeni?

De lényegtelen is, mert nem lehet kivédeni a lopást. A cégek már csak ilyenek, ha valaki kitalál valamit amiből pénzt lehet csinálni, akkor a kirugott alkalmazott, a szemfüles rokon, a röntgenszemű vásárló úgy is megcsinálja, ha akarja, vagy ha rá lesz kényszerülve.

Én létrehoztam valamit, ami nem volt az én ötletem, csak nyugatról koppintottam valamit, azt átcsomagolva, itt-ott módosítva megcsináltam itthon és a megjelentetés után kb. öt hónappal már volt is két klónja a dolognak.

2020. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
#3-as, hat persze, gondolom te is mar a huszadik docler holding fele cegedet alapitottad meg "elobb ceget alapitok, utana kitalalom, hogy mi lesz a fo profilja, mert az otlet masodlagos" alapon.
2020. aug. 13. 14:42
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem fiam, én a negyedik cégemet nyomom és a négy közül ez a legkevésbé sikeres, igaz, ez legalább szakmai, valamint az is igaz, hogy nincsenek anyagi természetű törekvéseim, megélni meg megélek, bár jobban megélnék alkalmazottként, de nem vállalom fel a vele járó kötöttségeket.
2020. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

"elobb ceget alapitok, utana kitalalom, hogy mi lesz a fo profilja, mert az otlet masodlagos" alapon."


Ezt a hülyeséget melyik ujjadból szoptad? Mert én ilyet nem állítottam. Ha valaki nyit egy sokezredik cipőboltot, abban mi az ötlet? Pedig a legtöbb vállalkozás ilyen. Cipőbolt, hentes, zöldséges, ruhabolt, műkörömszalon, fodrászat, stb. Csupa olyan vállalkozás, amiből már van húzezer és még kettő.


A docleres hülyeségedre meg azt tudom csak mondani, hogy aki mögött ott van több alapított és sikerre vitt vállalkozás meg néhány év, az már tud valamit, ahhoz képest, aki csak idejön és kérdezi, hogy jaj, hogy is kéne ..


Én az első vállalkozásomat 5000 Ft kölcsönből, úgy 3000 Ft saját "tőkéből" alapítottam. Egy ügyvéd bojtár ismerős csinálta a cég alapító okiratát, hozomra, és egy másik cég végzett 37000 Ft értékű nyomdai munkát, ismeretségi alapon, szintén hozomra. Nem volt akkor szinte semmim, mégis, egy bő év múlva megvehettem életem első lakását, egy 84 nm-es, fővárosi, belkerületi tehermentes ingatlant, készpénzért. Emellett vettem még korábban autót, eltartottam magam mellett még két, néha három alkalmazottat, egy huszon.. fős bedolgozói hálózatot és felépítettem egy üzemképes, üzembiztos infrastruktúrát, amit később sikerült is kibővítenem.


Egy cég ettől cég, attól, ami kivülálló számára nem is látszik. Attól, hogy van egy életképes, saját lábon álló rendszer, amelyet a konkurrencia hiába támad. Ebbe beletartozik sok szervezés, jó emberismeret, sok áldozat, tehetség, állandó figyelem befelé és kifelé is, stb.


Egy céget, létrehozni lófütty, pláne, ha van is rá pénz. Tönkretenni még könnyebb. Üzemben tartani, felvirágoztatni. Na az a feladat.

2020. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"Én az első vállalkozásomat 5000 Ft kölcsönből, úgy 3000 Ft saját "tőkéből" alapítottam"


Az durva. Mert a cég beinditítására sem elég, főleg ha régebben csináltad az első vállalkozásodat, ahol még nem volt egyéni vállalkozói lehetőség akkor az alap tőkének meg kellett, hogy legyen.

2020. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

"Egy ügyvéd bojtár ismerős csinálta a cég alapító okiratát,"


Tehát cégről beszélünk. Gondolom Kft. Elég nehezen csinálta meg az ügyvéd bojtár ismerősőd, ha need csak 8000Ft-od volt. :D.


Nem kell a kamu duma.

2020. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
#7-es, nyilvan mindenki vallalkozoi tapasztalattal kezdi, pont ugy, ahogy mindenki legalabb tiz ev munkatapasztalattal szuletik. Ahelyett, hogy itt trollkodnal, inkabb kezdhetnel valamit a szanalmas eleteddel.
2020. aug. 13. 16:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!