Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik olyan sakra mennek...

Akik olyan sakra mennek egyetemen/főiskolán ahol programoznak (prog/mérnök infó), ti mennyit gyakorltatok a nyáron?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor én mentem, nem gyakoroltam semmit, sőt előtte sem programoztam semmit, SOHA! Az első hello world programot is a Prog1-en láttam. :) . Elektronika szakon voltam (Mérnökinfora mentem). Nem is a programozás része érdekelt a dolognak, hanem az ipar, robotok, plc-k. Lehet jobb lett volna gépész szakirány, de így az ipari robotokról és ipari képfeldolgozásról sokkal többet tanultunk. A robotok programozása meg egy vicc kategória. Szerintem bárki kisujból megtanulná, ott inkább a matek a nehéz.
2020. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, hiszen lesznek alapozó tárgyak.

Bár szerintem ha valakit érdekel a téma, és nem csak azért jelentkezett, mert ez most a menő, meg "ezzel hú, de sok pénzt fogok keresni", akkor úgyis foglalkozni fog vele. ;)

2020. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Élvezd a nyarat előtte, mert utána jó esetben már következő nyáron gyakorolni fogsz. Én programoztam egyetem előtti nyáron, de nagy hiba volt. Lassan haladtam, keveset tanultam és amit ott megtudtam tanulni, azt suliba első félévben részletesebben és bővebben vettük át. Szóval felesleges volt az egész. Viszont következő nyáron már rengeteget tanultam, megtanultam a kedvenc nyelvemhez egy népszerű framework-öt és következő nyárig azzal fogalalkoztam és csináltam projecteket, majd sikerült diákmunkát találnom.

Szóval felesleges ilyenen aggódnod. Egyetemen nem tanítanak meg piacképesen programozni, viszont REMEK alapot adnak, ami rajtad áll, hogy használsz-e vagy sem.

2020. aug. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyira nem, hogy első tanítási héten még 9-12es Mozaik matek könyvekkel járkáltam és újra át kellett néznem mindent, hogy át tudjak menni a 0. ZHn matekból.


Hétfőn kezdtem el olyan szintről, hogy már azt sem tudtam pontosan mi is az a gyökvonás és 9. osztályos példákat sem tudtam megoldani, mert érettségi után 1 év szünetet tartottam.


A végére meg +66% (vagy valami ilyesmi) lett a ZHm, ami nem kifejezetten jó, de a felkészültségemhez képest büszke voltam :D


Szóval nyugi. Nem nagyon kell készülnöd.

2020. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

3-ra ne hallgass, azt sem tudja szegény, hogy mit beszél. :))


Nagyon jó, ha megbarátkozol a programfejlesztés alapjaival, igaz, hogy az első félévben mindent venni fogtok a nulláról startolva, de aki full zöldként ül be az előadóterembe, rendszerint az is távozik onnan legelőbb, ráadásul végleg.


A manapság divatos bootcamp-ek éppen erre vannak kitalálva, hogy akik úgy kezdik a felsőoktatást, hogy a választott szakmájukkal kapcsolatban nincs semmi közvetlen infójuk, azok se földhülyén pislogjanak ha kezdik majd szeptemberben, nekik is legyen némi kis rálátásuk, mert ez a kicsi is hatalmas segítséget nyújt az első 1-2 félévben, meglehet, ez tart ott a pályán.

2020. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5# Mondjuk nem volt olyan tantárgyam ahol ne kezdték volna maximálisan a 0ról.


Ahol nehézségeim voltak a megértésben és kifejezetten rossz voltam első félévben.


(Ilyen volt a Digitális Technika BMEn)


Fel sem lehetett volna rá készülni, ha akarok sem.


A legtöbben úgy vannak vele, hogy elkezdenek matekozni, deriválni, integrálni stb.. de az egyetemen olyan hamar túl lépznek azon a szinten, amit ő otthon 2 hónap alatt elért, hogy lényegében értelmetlen volt a felkészülés, mert struktúra és iránymutatás nélkül nem nagyon lehet a tantárgyakra felkészülni olyan jeligékkel, hogy "programozni fogok, matekozni fogok, fizikázok" stb...

2020. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Arról szó nincs, hogy minden leendő gólya ugorjon neki a szakdolgozatának.

Az egyetemeken főiskolákon informális elvárás, hogy az aki oda jelentkezett és felvételt nyert, valamiképpen vonzódjon ahhoz a szakmához, amit választott, ennek meg előfeltétele, hogy van a szakmáról némi fogalma is.


Ha ő soha nem programozott korábban, akkor ha csak tíz fogalommal tisztában lesz szeptemberig, akkor az a tíz fogalom már nem fogja őt terhelni, annyival is "beljebb" lesz.

Ezen túl, nagyon jól fog esni neki, ha olyasmivel is találkozik az eladásokon, amit már valamelyest ismer.


Abban igazad van, hogy tematika nélkül nem lehet a tárgyakból felkészülni, de én nem is ezt mondtam.

Nem is ez a cél. A cél az, hogy a matekot frissen tartsa, meg az, hogy a programozással valamelyest képbe kerüljön. Ehhez elég egy bármilyen kezdő szintű programozást oktató könyv, vagy videó sorozat.

Ha tudni fogja mit jelent a változó, a konstans, a ciklus, a tömb, a string, a byte, akkor az energiáit fordíthatja másra és az is fekete-fehér, hogy a bootcamp-esek között kevesebb a lemorzsolódó és a tetejébe még valamivel jobb eredménnyel is végeznek.

2020. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazából már programotoztam ezelőtt is, mivel egy emelt érettségit (c#) meg kellett csinálnom felvételi előtt, de ennyi tapasztalatom van össz-vissz. A progrqmozás érdekel,csak így most nyáron elég lazára vettem, és nem nagyon gyakorolgattam. A matekot és a fizikát múlt héten kezdtem el ismételni, mivel 3 éve érettségiztem középszinten. Ez alatt a nyár alatt csak pár videót nézegettem illetve olvasgattam pár dokumentációt, de ezzekl is ki is fút, ellenben még iskola időszak alatt volt, hogy több órát programoztam, és csináltam az előbb leírt videó+dokumentáció olvasás) dolgokat. A kitartásommal nem hiszem hogy gond van, mivel általában addig tanulok valamit amég meg nem értem és nem szoktam annyiban hagyni a dolgokat, valamint ami érdekel azzal akár több órát tudok foglalkozni.

Középsikolában 3-5-ös között voltak a jegyeim,és mindenből 4-esre érettségiztem.

2020. aug. 17. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor felesleges programoznod. Az első félévben Programozásból kb annyit fogtok venni, amennyi az érettségire kell, tehát ez a szinted megvan. Inkább pihenj. Lesz időd bőven még tanulni.
2020. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És amúgy is már mindjárt vége a nyárnak. Ennyi idő semmire se elég már.
2020. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!