Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A bootcampes programozókat...

A bootcampes programozókat milyen cégek szívják fel?

Figyelt kérdés

Olvastam már itt hogy van olyan akinek a bootcampes programozók konkurenciát jelentenek, ugyanazokra a munkahelyekre pályáznak.

Melyek ezek? A nagy cégeknél is sok a bootcampes vagy inkább a kisebbeknél jellemző?



2020. aug. 21. 10:07
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
0%
#20 én se értem... Sok hülye diplomás, ilyen papírszerzesre pazarolta az idejét... Szégyelljék magukat... Hogy át lettek verve.
2020. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
85%

21


érzem a cinizmust, de komolyan érdekel, hogy mitől fog jobban menni a kutatás ezen a területen, attól, hogy van egy diplomám.

2020. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
19%

22.

Ha elvégezted volna az egyetemet, nem kérdeznéd most ezt.

Nem mindig optimális megoldás az indiai programozók megoldási javaslatait követni Stack Owerflown.

2020. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%
De mégsem tudsz egyetlen konkrétumot se felhozni a diplomás tudásoddal, mitől vagy különb?
2020. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

23


akkor miért mondják a diplomás kollégáim, hogy nem végezték volna el az egyetemet, ha akkor ezt tudták volna, hogy gyakorlással és tanulással is ugyan úgy be lehet kerülni a cégekhez? Annyi különbség lenne, hogy többet keresnének, és +5 év tapasztalatuk lenne nem -5

2020. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
49%

Tudom pl. mi történik a háttérben. Így tudok optimálisabb kódot írni, tervezni. Pl. Megtanultam az alapvető vezérlési szerkezetek mögöttes működését, így tudom melyik mikor optimálisabb. Tudok olyan lekérdezést és programot írni, ami nem eszi szét az erőforrást, és nem döglik le pár konkurens felhasználótol. Az egyetemen nem 1-2-3 nyelvet tanítottak. Hozzáteszem így visszaemlékezve legalább 10et biztos tanultunk. Hanem arra hogy

nagyon rövididő alatt tudsz másik programozási nyelvben dolgozni. Volt, nem egyszer, hogy már aznap a munkahelyen másik programnyelvben dolgoztam.


A bootcampeseknél akikkel dolgoztam, rengeteg hiányosságot láttam náluk, mindnek elég nagy az arca is mellé.


Persze gyakori, hogy valaki diploma mellett is gányol. Kipuskázta, elcsalta, gyenge egyetem stb. De a fordítottja is, egyetem nélkül is lehetsz penge, de nem gyakori, mint amennyi expert van itt gyakorin :)


És azt se felejtsük el, hogy sok multi cégnek tök8, hogy most bootcampes Balázska, vagy az ELTE/BME-s Déneske fejleszt a saját nyelvükön, amit sokan nem szeretnek.

2020. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
80%

Én először tanultam, munkát kerestem és mivel már 3.5 éve dolgozom, most iratkoztam be egyetemre. Most éreztem, hogy érdekelnek a miértek és hátha megkapom rá a válaszokat. De szerintem nem logikus az egyetemmel kezdeni, borzasztó nagy hátrányt jelent a szakmai tapasztalat hiánya. Akármilyen tapasztalat után levelezőin tanulni szerintem jobb választás volt részemről. Mert már látom, minek lesz gyakorlati haszna, és mi felesleges, ráadásul jobban tudom azt is, hogy merre akarok tovább fejlődni. Ezek nem A vagy B utak, keresztezik egymást, és minden hasznos a maga nemében, a maga helyén kezelve. Azt azonban észrevettem, hogy a diplomával kezdők valahogy felsőbbrendűnek mutatják magukat a többiekkel szemben, pedig sokszor döbbenetesen rutintalanok és bizonytalanok, mégis a papír mintha emelné az állukat valami varázslatos módon. Szóval szerintem fontos minden, ami tanulás, és megvan a helye a felnőttképzési helyeknek és az egyetemeknek is, és hogy épp kinek-mikor hasznos, döntse el mindenki maga.


A fő kérdésre válaszul pedig, szerintem a cégeket nem a papír érdekli, hanem, hogy az, akit felvesznek, tudjon. A cégvezetést a profit motiválja, nem a papír. Akárhogy szerezted a tudásod, ha rövid időn belül hasznos munkát tudsz végezni, akkor fel fognak venni. Az más kérdés, hogy az első interjún mennyit kell odaraknod magad és a projektjeidet, hogy komolyan vegyenek. De interjúztatás előtt is látni szoktam, hogy az, hogy valakinek van diplomája még egyáltalán nem jelenti azt, hogy tudnak is valamit, és be tudnak azonnal illeszkedni és hasznos melót végezni. Ez nem garancia semmire sem. De igen, van, ahol ez a belépő szint, de szerintem nem a tudás miatt, hanem mert egy alap diploma is alsó hangon 3 éves, és ez elköteleződést mutat a téma, terület iránt. A legjobb (normális) bootcampek pedig 1-1.5 évesek, ami fele annyi belefektetett időt jelent, és talán emiatt picit szkeptikusak is, hogy ennyi idő alatt mit lehet megtanulni. De ha az egyetemen csak a vizsgák 2-esére tanul valaki, akkor sem tett bele többet, csak ellébecolt 3-4 évig. Hát igen, meg kell nézni, mit tud az illető és akkor eldől, hasznos-e vagy csak szép a CV-je papíron.

2020. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
84%

26


amiket leírtál egytől egyig mind megtanulható jegyzetekből és köynvekből otthon :D

(főleg, hogy bizonyos cégek előszeretettel képzik a saját embereiket, így az utat is megmutatják, tehát a könyveket, jegyzeteket amiket használni kell, és neked csak meg kell tanulnod..)


Ez viszont vicces: gyorsan tudsz megtanulni új nyelvet? Kérlek.. ha már ismersz 1-2őt, és babrálsz bennünk legalább egy éve, akkor egy harmadikat hozzátanulni már semmiség.


Tehát ott tartunk, hogy még mindig nem hallottam érveket a sok év végigszenvedése mellett.


27


tökéletesen leírtad a véleményemet. Nem is tudok többet hozzá tenni.

2020. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
21%
Interjúztattam már bootcampeseket meg egyetemet végzetteket is. Feladat igen egyszerű volt. Oracleben kellett triggert és rekurziót készíteni. Mindent használhattak a netet is. Na a bootcampesek semeddig sem jutottak. Azok akik Egyetemre jártak és esetleg Oraclel nem foglalkoztak megtalálták a megoldást, mert tudták mit kell keresni és hol. ;). Na ezért számít a diploma. Szevasztok.
2020. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
69%

29-es te nem az a válaszoló vagy aki C++ meg algoritmizálós kérdéseknél is mindig baromságokat válaszolgatsz aztán eltűnsz?


Pl:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

stb.


Ha igen akkor hol interjúztatsz te? Valami falusi Kft-nél? :D

2020. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!