Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvvel...

Melyik programozási nyelvvel lehetne ezt a programot megcsinálni (legegyszerűbben)?

Figyelt kérdés

Program:

Egy saját fordító program lenne, ahol a program az általunk beírt kitalált szavakat/kódokat fordítaná Magyarra és vissza.


Pl:

LBDGR -> Labdarúgás


Hozzá teszem, hogy csak C#-t valamint JavaScript-et tanultam, azok is csak alapszinten mennek. TUDOM! Ehhez sokkal több kell, de hátha van rá valami egyszerű megoldás. Ugyanis csak egy Inputot kéne átfordítani a programnak. Vagy nem?!


Minden segítséget megköszönök!



2020. szept. 11. 11:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
9, ez most komoly?
2020. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
#11, Mint a hasmenés.
2020. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%

Hát, az elég szomorú.

sql, ehhez, eszem f.szom megáll.. de komolyan.

2020. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
13: Miután ma már pl. az sqlite kb. annyira alapeszköz mint a fopen () miért ne? Erre van kitalálva. Gyorsabb, egyszerűbb. De még akár egy mysql/mariaDB is. Pl. ez utóbbiakkal még színoníma szótárrá is fejleszthető a cucc. Vagy nagyon egyszerűen többnyelvűsítheti. Az, hogy 20 30 stb. éve az SQL "úristen de bonyolult" volt, ma tényleg olyan lassan mint egy szövegfájl. De mi már 20 30 éve is rengeteg esetben használtunk hasonló bonyolultságú feladatokra SQL-t. Nem az ördögtől való. Lehet fújjogni, de indokold meg, hogy miért NE használhatna SQL-t. Mi a kontraindikációja? Előnyök: tud indexelni, nem kell minden keresésnél felolvasni az egész fájlt és/vagy betölteni a memóriába stb. Szintén előny a ilike 'alma%' jellegű keresés ami nyelvi eszköz és nem kell nagyon irogatni sem hozzá semmit. Tudom letölthető egy halom lib, meg stb. azt telepíteni kell stb. És akkor tud mindent IS...
2020. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
38%

A kérdező azt vázolta, hogy egy szimpla mechanizmust szeretne létrehozni és ehhez keres eszközt.

A feladat nem egyéb mint megfeleltetés. Ehhez plain text/CSV file több mint elég. Ha valaki nagyon fel akarja turbózni akkor a file első sorát beáldozhatja indexelési célra.


Ehhez totál felesleges sql, vagy sqlite. Minden egyes adatbázis kezelőnek van költsége timeban, space-ben. Itt is lenne, csak éppen hozadéka nem lenne a dolognak.

Ha valamire van egyszerű, kézenfekvő lehetőség, akkor nem tudom, hogy minek azt túlbonyolítani?

2020. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Hűű köszi a válaszokat! Mentek a zöldek.


Kimaradt:

Egy Weboldalba szeretném beépíteni, a kitalált nyelv szavait egy szótárban tárolnán, ezeknek szeretnék értékeket adni.

V2:

Szeretném:

-ha netán elgépeli az adott szót a felhasználó, akkor a program adna (pár) lehetőséget, hogy épp mi(k)re gondolhatott.

-ha a program mondatokat is fordítana.


(tudom az utóbbi elég bonyolult, ragozás stb. De biztos van erre is megoldás.)

2020. szept. 11. 15:24
 17/26 anonim ***** válasza:
Kérdező 16: igen erre jó az adatbázis. És erre vannak kész eszközök is. De ez már picit bonyolultabb.
2020. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

#16

"tudom az utóbbi elég bonyolult"

Semmi gond, a #15-ös kollégának biztos erre is van valami szuper plain text megoldása amivel TUTI egyszerűbb mint bármilyen SQL-el.

:D :D


#15

Látod?! Pontosan emiatt javasoltam (még elsőként a #4-es hozzászólásban) hogy ne kontárkodjunk.

Igen, valóban az alap gondolathoz tényleg nincs szükség ilyesmire (elvileg).

De gondolom Te sem tegnap kezdted a szakmát, tehát pontosan tudod, hogy általában úgy indul minden, hogy "szeretnék egy gombot" és a végén (még ha nem is az első verzióban) de egy kabát lesz belőle.

Ha alapvetően előre gondolkodsz, akkor nem szúrsz ki magaddal és nem kell mindent nulláról újrakezdeni.


Ez olyan mint a php esetén, "használjunk keretrendszert vagy ne?". Nyilván egy sima cron-hoz ami mondjuk lefuttat pár lekérést elvileg tök fölösleges lenne egy monstrum framework. De ha bővíteni kell vagy hozzányúlni, akkor 10x egyszerűbb és gyorsabb, mint az "egyedi fejlesztésből" valami tök újat faragni.


Itt is ha már az elején SQL-re építed, akkor a későbbi bővítés / átalakítás sokkal egyszerűbb.


"file első sorát beáldozhatja indexelési célra"

Na ez pedig a külön kedvencem. Tehát a végén minden olyan funkciót külön-külön lefejlesztesz ami már létezik és úgy hívják ADATBÁZIS! :D Nem is értem a cégnél minek "szívtunk" az oracle-el. Mindent meg tudtunk volna oldani nélküle is, csak a funkciókat kell külön-külön megírni hozzá. :) igazából a csv mindenre IS elég.


Erre csak a saját szavaiddal tudok reflektálni:

"eszem f.szom megáll.. de komolyan."

2020. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

"Pontosan emiatt javasoltam (még elsőként a #4-es hozzászólásban) hogy ne kontárkodjunk."


Sorry, de éppen te vagy az, aki kontárkodik.


"Tehát a végén minden olyan funkciót külön-külön lefejlesztesz ami már létezik"


Nem mindent, csak egyet, és nem én, hanem aki nagyon akarja.


" és úgy hívják ADATBÁZIS! :"


Nem, tudod, az adatbázis az a file, ami tartalmazza a szópárok listáját. Amiről te beszélsz, az az adatbázis-kezelő. Ami ide pont felesleges.

De ha már, akkor is, éppen noSQL lenne a kivánatos, és nem SQL.

2020. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
#19 Indoklást.
2020. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!