Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tablettal is lehet weblapot...

Tablettal is lehet weblapot készíteni, programozni, tanulni illetve dolgozni?

Figyelt kérdés
vagy mindenféleképp egy erősebb laptop kell hozzá?

2020. szept. 14. 16:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, de nem erre való. Maximum akkor, ha nyaralni vagy és valamit nagyon nagyon gyorsan át kell írni és pont kéznél van.
2020. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 tabaki ***** válasza:
Aha, a klasszikus bölcsesség szerint a vécén is lehet nemi betegséget kapni, csak kényelmetlen... Nem a gép „erejéről” van szó – a felsoroltak közül a tanulás még oké, a másik háromnak egyértelműen keresztbe tesz a tablet kezelése. Persze, lehet használni kiegészítőket, azokkal megközelítheted egy laptop hatékonyságát... A tanuláshoz meg le tudod szedni őket... Hű, de nehéz itt igazságot tenni...
2020. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Lehet, csak valószínűleg lépten-nyomon akadályokba fogsz ütközni. (Bár ez függ a konkrét alkalmazási területtől is.)

Én a tabletekre inkább szórakoztatóelektronikai eszközként gondolok, mintsem munkaeszközként. Jó dolog, meg tök jó, hogy nagyobb a kijelzője, mint egy mobilé, és hordozható... csak ez azért erősen behatárolja a lehetséges alkalmazási területeit. Főleg, ha érintőképernyőt használsz. Én inkább ásnék fel egy kertet, mint hogy tapibillentyűzettel írjak meg egy weboldalt.

2020. szept. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, minden további nélkül lehet tableten is bármit, amit akarsz. Úgy tűnik az itt válaszolók jobbára öreg, rugalmatlan emberek már.

Én ugyan nem használom olyan intenzíven a tabletemet, de láttam már egy-két kollegát tableten dolgozni, írni, képet, zenét, sőt, videót szerkeszteni és elég rapidak, hatékonyak, egy szóval meggyőzőek voltak.


De aki nem akar a touch-screenhez idomulni, az vehet magának BT keyboardot, egeret és kb. ugyanott van mint egy subnotival.

2020. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 tabaki ***** válasza:
100%

@09:47:


Hát, a kollégáid lehettek meggyőzőek, de benned ez a képesség mintha még nem szökkent volna kalászba egészen. Én, mint afféle eleven kövület, már csakugyan nem fogom megérteni, hogy tableton ugyanolyan egyszerű négy progit három munkaasztalon, nyolc ablak közt váltogatva hol csúszkákkal, hol menükkel, hol képernyőgombokkal, hol pontszerkesztéssel, hol shiftes-controlos-altos billentyűkombinációkkal működtetni. Leleplező szavaid nyomán pironkodva veszem észre a vaskalapos lelkem mélyén uraskodó régivágású ludovikás katonatisztet, aki elvárná, hogy a gép és a rendszer idomuljon őhozzá, ne pedig fordítva – de őszintén megvallva, imponál nekem ez az egyenes gerincű ipse. Szerencsére Kérdező hamvas elméjét talán még nem borította be a kérges lepedék, és idejében sikerült megszólítanod őt a csicskaság dicséretével, de ha mégsem, frappánsan megtalált egérutat kínálsz neki a plusz kütyükkel, éppúgy, mint a többi öreg, rugalmatlan öregember.

2020. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nyilván nem úgy, mint egy említett többmonitoros környezetben egy erőművel, de nem zárható ki, persze sok dologtól függ. Elég a kis képernyő? Elég erős a hardver a feladathoz? Az operációs rendszer megfelelő a feladathoz? Én pl. egy régi Windows-os tabletet is használok néha, bár az elég gyenge. Mindenesetre bármilyen vezetékes billentyűzetet és egeret lehet hozzá csatlakoztatni ilyen-olyan átalakítókkal, és állványt is lehet kapni, némelyiké ki is hajtható (pl. Surface széria). Tehát ha a tablet megfelel a feltételeknek, nincs akadálya, bár kétségkívül behatárolja a lehetőségeket ha más nem is, a kisebb kijelző.
2020. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

tabaki: Úgy tűnik, itt megint a látásmóddal van gond.

A teblet nem tudom jmiért is kéne alkalmazkodjon hozzád, amikor eleve egy olyan nóvum, amit adott felhasználói körhöz fejlesztettek ki. Az ő igényeiknek felelve meg.

A tablet nagyon sok helyen jó, ahova az asztali gépet elcipelni nem lehet, vagy ha lehetne is, nem volna miről üzemeltetni.

A tablet egy továbbgondolása a mára teljes létjogosultásgot nyert laptopoknak.


Én is használom az enyémet, mert ha ügyféllel kell megbeszélni dolgokat, vagy mutatni neki valamit, arra kiváló, a laptop viszont még mindig nehéz (legalábbis az enyém), vagy oda nem igazán illő dolog. Pl. egy kávézóban.


A Tabletre kifejlesztett applikációk nem kis része a korábbitól eltérő hozzáállást igényel és ez hiányzik belőletek.

De nem is ez a gond, hanem az, hogy rossznak tituláljátok azt ami nem rossz, csak egyszerűen más.

2020. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ha végezni is akarsz a projekttel, akkor laptop/számítógép. Ha csak elpötyögtetsz, akkor mehet a tablet, de mindenféleképpen ajánlom, hogy egy ilyet szerezz be hozzá:

[link]

2020. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 tabaki ***** válasza:

@15:37:


Nincs okom belekötni abba, hogy a tablet tökéletes azoknak, akik számára kifejlesztették, sőt megkockáztatom, hogy idővel általánosabb használatra is sokkal kényelmesebbé alakítják, de egyelőre még nem tartunk ott. Amennyire látom, most még a továbblépés útja sem egészen tiszta, erről tanúskodnak a szétszedhető hibrid laptopok – jegyzem is meg Kérdezőnek: Lehet, hogy ez a félmegoldás is közelít a vágyai felé. Az nem egészen világos, miféle antagonizmus feszül a laptop meg a kávézó közt, de az abszurdum plasztikusabb megjelenítésével olyasmiről lehet szó, mintha asztali pécét hurcolnék a kávézóba, vagy horribile dictu tableten akarnék hatékony munkát végezni. Mélységesen igazat adok.

Ami a tabletre kifejlesztett applikációkat illeti, azok nem kis egy része hasznosan kezeli a képernyő buzerálását, ezért a vénembereknek sem jelent gondot az a fájdalmasan hiányolt „eltérő hozzáállás”. Egy másik, szintén nem jelentéktelen hányaduk viszont most még nem tud a hagyományos billentyűzet-egér kombóval legalább egyenértékű megoldást felmutatni, ezen semmiféle posztmodern narratíva nem segít.

2020. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16:57: Miért kéne egyetlen irány? Miért ne lehetnének a tabletek mellett pl. szétszedhető és kifordítható notebookok is? Sőt, el tudnék képzelni ilyenekből kisebbeket, a tabletekből meg nagyobbakat, csak nem biztos, hogy lenne rájuk kereslet. Ennél egyszerűbbek pedig remélem már nem lesznek, mert az a hatékonyság rovására menne. Már ez is óvodás szint egy Linux-konzolhoz képest...
2020. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!