Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem fejlesztenek egy...

Miért nem fejlesztenek egy olyan alkalmazást amire ha belépsz beirod az 5 -os lotto számaidat és amit elötted már kiválasztott valaki ugyanazt a számsort azt nem engedélyezne többször az alkalmazás!?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak 1-2 ember nyerne magasabb összeget de legalább nyerne is valaki

Kivitelezhető lenne ez ?



2020. szept. 24. 13:34
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
És ha ez elterjedne ?10 m ember él Magyarországon ..ha csak 5 M lottózik ,akkoris 1 héten 5 m különböző kombinációnak több esély van a nyerésre hiaba nem nyer evvel mindenki .. akkoris legalább nyerne valaki .. eddig nem lottóztam mert egyszer nem hallottam senkitől hogy nyert volna ...de ha lenne egy ilyen applikáció biztosan elkezdenék lottózni így is ugyanakkora esélye lenne mindenkinek mivel nem lehet tudni előre az 5 nyerőszámot
2020. szept. 24. 14:14
 12/49 A kérdező kommentje:
Nem milliárd,hanem millió bocsánat:) ez egy szerencsejáték zrt.től független applikáció lenne, annak mondom meg a fogadásra szánt számaimat akinek akarom ez nem törvénybe ütköző.Valóban nem az erősségem a matek ezért írtam ide ,hogy aki kicsit jobban át látja mit szól az ötletemhez ? Kivitelezhető lenne ez szerintem esetleg egy nagyobb országban ahol több ember van.
2020. szept. 24. 14:20
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a nyakatekert logikáját a kérdezőnek:

Az ötlete szerint: minél kevesebb azonos (feltételezhetően rossz) kombinációt játszanak meg az emberek, annál nagyobb az esélye annak, hogy valaki eltalálja.

Tehát, ha véletlenszerűen húzol ki két almát a kalapból amiben 6db van, akkor előfordulhat hogy olyat fogsz kihúzni ha ismételed, amit már kihúztál korábban, mert visszateszed a kalapba. Ergó, ha mindig csak kihúzol de nem teszel vissza, akkor 3 húzás után biztosan kihúztad az összeset.


Ez amúgy igaz.


DE: a gond ott kezdődik, hogyha összehasonlítod a játékosok számát a variációs lehetőségekkel, akkor rájössz, hogy igazából szinte teljesen mindegy. Almás hasonlathoz visszatérve: van egy fekete alma és mondjuk 9 millió piros. Te 10x húzhatsz ebből 2 db-t.

Tény, ha visszateszed a pirosat, akkor kisebb az esélyed, hogy feketét húzol, de annyira jelentéktelen az a 18db alma a 9 millióhoz képest, hogy igazából teljesen mindegy.

A lottónál is ez a helyzet, csak nyilván más számokkal, ez csak egy hasonlat volt.


A másik probléma, hogyha elveszed a lehetőséget mástól és valaki megnyeri közben azokkal a számokkal amiket eredetileg ő akart volna X-elni, akkor az nagyon nem fer és az illető Dunának megy az tuti... :D

2020. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
61%

Az elképzelésed több ponton is téves.

Nincs 5 millió lottózó magyarországon, de még egy millió sincs.

Az nem is tudom miért és kinek lenne jó, ha a játékosok bizonyos százaléka lemondana a nyereményéről azért, hogy egy másik, általa vélhetően még csak nem is ismert személy nyerje azt meg.


A szerencsejáték törvény értelmében a cég nem nyer többet, hiszen a fogadási alap bizonyos százalékát markolja fel, bármennyi is az. Ezért is halmozódik a nyereményalap.


Tovább nem is ragozom.


Az elképzelésed csak egy hamvába holt és fölöttébb értelmetlen ötlet.

2020. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy meg, ami a te ötletedből megvalósítható, azt már régen meg is valósították.

Az a neve, hogy kollektív játék.

2020. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Kedves 13 köszönöm az értelmes választ!:) lehet egy 40 Millio fős országban ha mindenki megtenné a tétjét működne a dolog .. ha én lennék az a nyertes aki elvisz 550 milliót abbol jutna mind a 40 millió embernek aki segített ! És így minde. Héten lehetne nyerni és az emberi kapcsolatok így javulnának meg.hogy segítünk egymásnak ha csak 1 M kapot az 550 ből is megéri mert a lelkemben jó érzés lenne hogy elértem mindezt .
2020. szept. 24. 14:31
 17/49 A kérdező kommentje:
Kedves 14 nem 5 millió lottózót irtam hanem embert aki lottózik de ezt elég lenne egyszer kijátszani mert aki megnyerné elkellene hogy ossza az összes többi játékossal (aki applikáción keresztul segitette hozzájutni a nyereményhez) a mostani 550 milliot (nem milliárd ) elég jól el lehetne osztani és mindenki boldog lenne :)
2020. szept. 24. 14:35
 18/49 anonim ***** válasza:
66%
Ha minden héten nyerne valaki, akkor irtó kicsi lenne a nyereményalap, hetente 100-120 millióval nő csak. A szervezőt pedig nem tudod kifosztani, mert ő nem a teljes bevételt osztja vissza nyereményként, csak egy részét.
2020. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
De ha csak egyszer lenne ez kijátszva amikor nagy összeg a nyeremény mint pl most,az elég lenne elosztani jó par ember között hogy mindenki jol járjon aki persze egy ilyen applikáción keresztűl fogadna csak az kapna a nyereményből egyszer megérné szerintem :)
2020. szept. 24. 14:41
 20/49 anonim ***** válasza:

Ezzel azért van több probléma is.

Az egyik, hogy a feltételezésed egy matematikai tévedésen alapul. Nem lesz nagyobb a nyerési esély attól, hogy olyan számot írsz be, amit más már megjátszott. A két dolognak semmi köze egymáshoz.

A másik, hogy ahhoz az összes eddigi szelvény adatait be kéne táplálni a rendszerbe. A '90-es évek közepéig pedig kézzel történt a szelvények kitöltése. Ekkor jelentek meg az offline gépi szelvények (azok az "indigós", kétpéldányos típusok), és csak évekkel később jelentek meg az online terminálok, ahol a játékba küldés pillanatában az adatok bekerültek egy számítógépes rendszerbe.

Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán bárhol megvan az összes eddigi szelvény adata. Egy ideig jogi okokból tárolták őket, aztán valószínűleg megsemmisítették.

A harmadik probléma: az, hogy valószínűleg az összes létező számkombinációt megjátszották már. Ha végignézed a heti eladási adatokat, rá fogsz jönni, hogy jóóóval több az eddig eladott szelvények száma, mint az összes lehetséges komcináció (43949268). Nagyon kicsi az esélye, hogy volt olyan számsor, amit soha senki nem játszott meg.

2020. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!