Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem fejlesztenek egy...

Miért nem fejlesztenek egy olyan alkalmazást amire ha belépsz beirod az 5 -os lotto számaidat és amit elötted már kiválasztott valaki ugyanazt a számsort azt nem engedélyezne többször az alkalmazás!?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak 1-2 ember nyerne magasabb összeget de legalább nyerne is valaki

Kivitelezhető lenne ez ?



2020. szept. 24. 13:34
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

"5 m különböző kombinációnak több esély van a nyerésre hiaba nem nyer evvel mindenki"

És ez nekem mint egyéni lottózónak miért jobb?

Ha tegyük fel, megnyerném az ötöst... de másnak is ugyanezek a számai, akkor az történik, hogy 2 milliárd helyett 1 milliárd lesz a nyereményem, mert a másik felét a másik kapja. Nem tudom, hogy vagy vele, de nem lennék szomorú. :D De tegyük fel, hogy tudom, hogy más már megjátszotta ezt a számsort. Rendben, én választok 5 másik számot. Ő nyer 2 milliárdot, én meg nem nyerek semmit. Nem gondolnám előnyös cserének. :)

Na, meg a legtöbb játékos jól bejáratott, "kedvenc" számokkal játszik, amiket nem szívesen változtat meg.

2020. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Olyan számot kell beírni amit AZON A HÉTEN még nem játszott meg senki,(és ezt az applikácio mutatná,hogy erre fogadtak e már vagy nem) ezt 1 hét leforgása alatt sok emberrel kivitelezhető lenne
2020. szept. 24. 15:02
 23/49 A kérdező kommentje:
Igen de ha egy ember megnyerné a főnyereményt az applikácio segítsegevel nyilván ha bejelentik hogy megnyerte valaki a számok a nyilvánosságra kerülnel így az applikácioban vissza lehetne keresni ki volt az aki megnyerte és elkellene osztani az összes applikációra beirt fogadók között mivel ők jutatták a nyereményhez.és nem 2 millio a fődíj most hanem 550 millio . Persze ezt valamilyen módon mindenkivel elkell fogadtatni aki reszt venne ebben ha nyer elosztásra kell kerüljön az összeg nyilván a főnyeremény érné meg leginkább amikor már felhalmozódott mint most .
2020. szept. 24. 15:07
 24/49 A kérdező kommentje:
Én egy lottozótol fuggetlen sima applikációról beszélek aminek a felhasznalasi feltételeibenvagy szabalyzataban megkellene fogalmazni ezt rendesen hogy aki nyer 2 miiliardot az applikácio segitsegével az el kell osztani mert így fer . Nekem személy szerint megérné mert van olyan emberis aki egész életeben lottozott es nem nyert semmit így viszont mindenki lehetőséget kapna az applikácioval hogy ha nem is tobb szaz milliót de par millióra szert tehetne . Én beérném ennyivel.
2020. szept. 24. 15:11
 25/49 A kérdező kommentje:
Aki meg ugyanazokat a számokat jatsza meg mindig, az mehetne ugyanúgy a lottózóba és fogadhat függetlenül. Ha 2 telitalálat lenne pl 1 applikációs 1 sima akkoris elég nagy összegről beszélünk ha véletlen elis kellene osztani a főnyereményt meg akkoris megérné. hiába van több eladott szelvény mint ahány variáció a fogadásra nem nyer senki,biztosan mert többször ugyanazok a számok lettek kiválasztva ..ezért lenne jo egy ilyen applikáció.
2020. szept. 24. 15:21
 26/49 A kérdező kommentje:
21 -Félre olvastam bocsánat 2 milliard tobb mint 550 millio de a lényeg ugyanaz
2020. szept. 24. 15:50
 27/49 A kérdező kommentje:
De ha az elosztás nem is éri meg,akkoris legalább valaki nyerne :)
2020. szept. 24. 16:09
 28/49 anonim ***** válasza:

"elég jól el lehetne osztani és mindenki boldog lenne"


Nem vagyunk egyformák, ez tény, de megnézem én azt, aki szétosztja a nyereményét ennyi felé, hogy mennyire lesz boldog :D 1 ember van az ismerőseim között, akinek vélhetően 4-ese volt, de nyilván tagadta. De egy embert se ismerek aki szét is osztotta a nyereményét, ki olyan hü*ye?

2020. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint megérné mert van olyan emberis aki egész életeben lottozott es nem nyert semmit így viszont mindenki lehetőséget kapna az applikácioval hogy ha nem is tobb szaz milliót de par millióra szert tehetne



Ha minden lehetséges (43 949 268) kombinációt megjátszanak és szét kéne osztani a pénzt akkor az 550 millióból 12,5 forintot kapna mindenki,ha azt feltételezem, hogy egy ember csak egy kombinációval játszik. Ez nagyon messze van a pár milliótól. Tulajdonképpen a játék ára nem jön ki belőle. Akkor se lenne jobb a helyzet ha ha feltételezném, hogy kombinációnként kapna az ember pénzt. Szóval ha én 5 kombinációval játszok akkor ennek az összeg 5x-ét kapom meg, aki meg 3-mal, az csak 3x-át. Ha így nézem akkor a kevés nyeremény miatt senki nem használná ezt a lehetőséget és maradna mindenki a jól bevált lottózónál.


De ha az elosztás nem is éri meg,akkoris legalább valaki nyerne


Ja, és akkor soha nem halmozódna fel a pénz, de legalább igen bosszantó dolog tudna lenni, hogy azt a kombinációt amit akarok nem tudom megjátszani, mert már valaki megjátszotta. Pláne ha nyer vele.


Aki meg ugyanazokat a számokat jatsza meg mindig, az mehetne ugyanúgy a lottózóba és fogadhat függetlenül.


És ezzel máris csökkenne a felhasználók száma. Mert mindenki menne inkább a lottózóba és ha nyer nem kéne osztozkodnia mással csak azzal aki ugyan azokat a számokat játszotta meg. Az meg most egy telitalálat esetén nem túl gyakori.


Akárhonnan nézem nem túl életképes ez az ötlet. Vagy a szétosztás miatt túl alacsony lenne a nyeremény vagy nem tudnám megjátszani a számaimat és fogadhatnék a hagyományos módokon. És persze ha minden héten nyerne valaki, nem halmozódna a pénz, nem lenne csábító az embereknek, nem lenne már szerencsejáték, így meg már dönthetnének akár úgy is, hogy megszüntetik a játékot, mert nincs értelme.

Abba meg bele se gondoltunk még, hogy mennyire alacsony lenne egy 2,3 vagy 4 találatos szelvény, mert így azok száma is nagyon megnőne.

2020. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
29- Köszönöm a választ. Ez a mindenkinek szétosztás utána számolva tényleg rossz ötletnek bizonyult ,arra is gondoltam hogy mi lenne akkor ha meglenne várva miután valaki egyszer nyer,és ismént felhalmozódna egy nagyobb összeg,majd miután egy ilyen applikáció segítségével ujra úgymond "benevezne" minél több ember , akkor hamarabb is lennének nyertesek.Ha végig gondoljuk eggyik számnak sincs kissebb vagy nagyobb esélye a nyerésre 1,2,3,4,5 vagy 10,20,30,40,50. Olyan szabályzat amit a "nép" (applikáció használó)ír meg ténylegesen, közösen,igazságosan,nem sok ilyen van.Ezt nevezik megállapodásnak szavazás alapján. Ha nyerés történik ,akkor a 4,és 3 találatos is kapjon részesedést. Nevezhető lenne ez úgy is hogy emberi összefogás.Ilyen sok barátja senkinek nincs, de ez egy amúgyis heti szinten lottózó embernek semmiség hogy más számokat kell választania mint ami gyors akkor épp eszébe jut. Továbbá nem hiszem hogy csak olyan heti szinten lottózó ember van aki mindig ugyanazzal a számmal fogad. Szóva nekem akkoris az a véleményem hogy ugyanakkora esélye lenne így is mindenkinek a nyerésre.
2020. szept. 24. 20:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!