Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztéshez kb....

Szoftverfejlesztéshez kb. milyen gépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egyszerre csinálnék rajta több dolgot: IDE, böngésző, skype/discord futtatása illetve egyéb fejlesztést segítő szoftverek. Sok forráskód buildelés. Így pl RAM-ban egy 16 GB-re gondoltam. Processzorból nem tudom mostanában mik az ugymond alapkövetelmények.

Tudom, hogy nem írtam le annyira konkrétan mikkel fogalalkoznék, de ugy kb. légyszí ajánljatok gépet ami úgy sejthetően már megfelelő szoftverfejlesztéshez (olyan nagyon extra speciális dolgokat nem akarok vele csinálni). Még az sem teljesen tiszta, hogy kb. milyen árkategóriában érdemes gondolkodni. Nem szeretnék túl drágát, de azt se szeretném, hogy szenvedni kelljen vele a munka során. Kb milyen árban kell gondolkodnom?

Előre is köszi!



2020. szept. 24. 22:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Notebookra gondoltam amúgy.
2020. szept. 24. 22:29
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Fejlesztésre asztali gép való, vagy ha laptopot akarsz, akkor mindenképp monitorral, rendes billentyűzettel. i5 a minimum, meg SSD a rendszernek.
2020. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Billentyűzetem, illetve monitorom van. Esetleg tudnátok linkelni tippeket konkrét gépekre?
2020. szept. 24. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy negyedik generációs Intel i5 már elég a célra, szóval akár már használtan is tudsz kifogni jót. SSD mindenképp kell bele, ha lehet akkor NVMe, és igen, a 16 GB RAM mindenképp kelleni fog.


De itt kérdés, hogy mire akarsz fejleszteni. Ha IoT és embedded eszközökre, akkor bármelyik használt laptop jó lesz 50K környékén. Ha játékfejlesztéssel foglalkozol, akkor kelleni fog a jó grafikus vezérlő is, ami miatt már 300.000 Ft-ot fogsz fizetni a laptopért. Ezek persze szélsőséges esetek.


Én a helyedben üzleti laptopot vennék, amihez lehet kapni dokkolót is.

2020. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, inkább újonnan venném, használtban nem annyira bízom. Nem játékfejlesztésre használnám, inkább webes alkalmazás, aminél kevésbé fontosak a grafikus elemek.


Keresgettem árukereső. Pl erről vélemény?


[link]

2020. szept. 25. 00:04
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Hát, ha játékokat akarsz fejleszteni, úgyhogy Te modellezel akkor bitang gép kell hozzá. A laptopot felejtsd el. Esetleg a 3 millkás predator jó laptopra rá, de asztali gépként is 1 misi körül leszel.


Ha nem ilyen brutál gépigenyu dolgokat akarsz akkor bármilyen egyszerű megteszi.

2020. szept. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Vehetsz laptopot is, amire neked kell, arra meg fog felelni az is.

Kb. innen indulsz: i3 CPU, 4 GB RAM.

2020. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát a jelenlegi 4GB RAM-omat úgy megette az egyetemi féléves projektnek a lebuildelése, hogy az egérkurzor alig mozdult közben. Az előző céges gépben 16GB volt, i7 proci, de most új állás lesz októbertől, ahol nem adnak gépet, csak távoli asztallal fogjuk elérni a belső gépeket, mert 2 hét irodai betanulás után home office lesz. De a 16GB-vel meg voltam elégedve, ezért is gondoltam, hogy az kéne azért.

Közben mégis csak elgondolkodtam a használton is, mivel elég nagy leárazások vannak, illetve egyik oldalon 2 év garit is adnak. Nem tudom, esetleg tapasztalatok, hogy mennyire lehet megbízni az ilyen használtakban? Esztétikai hibák a külsején nem érdekelnek, csak ne legyen nagyon lestrapált.

2020. szept. 25. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!