Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztés OKJ vizsga:...

Szoftverfejlesztés OKJ vizsga: Komplex alkalmazás készítése?

Figyelt kérdés

Egy kis helyreigazításra volna szükségem, mert pontosan nem értem mit takar a "Komplex alkalmazás készítése" gyakorlati vizsgán. Hivatalosan:

"A gyakorlati vizsgán a jelölt egy összetett, grafikus felületű alkalmazást készít a 12011-16 „Szoftverfejlesztés” modul témaköreihez kapcsolódóan, az általa megismert szoftverfejlesztő eszközök felhasználásával."


Ezt pontosan nekem hogy kellene értelmeznem? Milyen környezetben, mikre számítsak? Remélem nem C# és társai, mert a vizsgán csak webet tanultunk 99%-ban (ami elég jól megy, szakdolgozatom is arra épült), csak érettségis években tanultunk C#-ot.


A második gyakorlati vizsgarész pedig a "Webalkalmazás készítése", gondolom itt kell majd PHP, JS, HTML, ezért nem értem hogy a komplexnél pontosan mit is kell majd.



2020. jún. 1. 15:29
 1/10 A kérdező kommentje:

"..mert a vizsgán csak webet tanultunk 99%-ban.."

*A tanfolyamon*

2020. jún. 1. 16:17
 2/10 anonim ***** válasza:
A képzésen eltitkolják előled ezt az információt?
2020. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem igazán értem meg #2-es stílusát. (Kb ilyen hangnemben beszélnek a karrierváltókkal is már az első pillanattól kezdve.)


A komplex alkalmazás desktop-ot jelenti talán mindenhol, nálunk az 1 éves, iskolarendszeren kívüli OKJ-tanfolyamon legalábbis azt jelentette.


Tehát ha C#, akkor C#, bár a nyelvet elvileg akár választhatod is, bizonyos keretek között.


Mi például egymástól tudtuk meg (nomeg a konzultáción, már aki ráért), hogy más tanár állítja össze a vizsgát, nem az, aki minket tanított.

Aki minket tanított, sokkal könnyebbet harangozott be, végül MySQL csatlakozás kellett WinForms alkalmazásból.


Én tudom amúgy, mekkora káosz tud lenni egy iskolában, a tanárok se tudnak semmit, a társaid meg pláne.

Viszont mégiscsak valahogy a sulidtól kellene megkérdezni, mert az OKJ hatalmas szabadságot ad az intézményeknek - de aztán mégsem, stb. Káosz az egész.


Amúgy gyorsaságra és funkcionalitásra kellett rámenni nálunk, nem pedig a kód minőségére. Ezt pedig könnyen begyakorlod amúgy, csak tudni kell, konkrétan mit kérnek.

2020. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy az információval "kissé" megcsúsztam, tekintve hogy holnap lesz a vizsgám. Tegnap írtam a szakmai tanáromnak, hogy van-e valami általános tájékoztatás ilyen téren, de még nem jött válasz, ezért gondoltam hogy itt hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.


Köszönöm a választ. Akkor sajnos az a rész tőből lesz szo**s, mert a tanárunk, aki a C#-ot tanította volna, az év 90%-ában nem volt jelen, mert családi/magán gondjai voltak (elhunyt férj, stb), így abszolút nem tanultunk weben, photoshop-on, szakmai angolon kívül semmit.

Igen, azt is hallottam, hogy a suliban lévő szakmai tanár/tanárok állítják össze ezeket a gyakorlati feladatokat, hát én nagyon remélem hogy ők is igazodnak hozzánk, és nem kapunk nagy szívást..

2020. jún. 1. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert!

Próbálj azért ma még gyakorolni vagy nem tudom, minket nagyon megszívattak.



Akik lepontoztak engem, azok sohasem jártak OKJ vizsga közelében.

2020. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi nagyreszt oop-s alapelveket tanultunk, alap algoritmus tetelekkel, nemi sql-lel es minimalis webbel. Photoshop es tarsai szoba se kerultek.
2020. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt a választ kaptam vissza a tanártól, hogy egy tetszőleges programozási nyelven kell megoldani egy feladatot, ebbe vajon a JS beletartozhat, vagy felejtős?
2020. jún. 1. 23:36
 8/10 anonim ***** válasza:
JavaScripttel komplex alkalmazást tudsz készíteni? Wáóóó... Megadod az elérhetőségeidet? Alkalmazni akarlak.
2020. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti végül azzal csináltuk meg, amivel akartuk hálistennek. Így igazából webes felületen + eszközökkel csináltam meg, tehát lényegében PHP, MySQL, HTML, JS.
2020. jún. 8. 14:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor Gratulálok a sikeres vizsgához. :)
2020. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!