Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvet érdemes még...

Milyen nyelvet érdemes még tanulni ezeken kívül?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten csak programozási nyelvek, de egyetem alatt ezeket tanultuk, illetve próbálgattam magam is tanulni őket mellette, hogy az az erős alap meglegyen hogy elindulhassak rajta a későbbiekben, ha sikerült eldönteni mi érdekel igazán.


Szóval ezek lennének: java, html+css, kotlin, xml, sql, php, phm.

Ezek közül a kotlint (mobilappokhoz) illetve a html+css-t emelném ki, ezek mennek a legjobban.

Python és C# közt gondolkoztam, az egyik tanárom végül az utóbbit ajánlotta, illetve az első évesek is azt tanulják már és részt is vehetnék az óráin.

Amint megvan mindenből egy kis alap, onnantól fogom szűkíteni a kört és akkor fogok egyre/kettőre koncentrálni, főleg azért is mert utolsó félévben saját project munkát is kell készíteni és még nem tudom mi legyen az pontosan, valamint milyen technológia mellett kötelezzem el magam.


Mit ajánlanátok? Kell még bővíteni, vagy felesleges és induljak meg már most egy irányba? Nem tudom számít-e, de mesterre forgatókönyvben van egy Cyber Security MSc, etikus hacker tárgyakkal is, ezekre a területekre meg inkább a python-t ajánlják. Bár mivel már ismerek pár nyelvet, elég hamar felveszek az alapokig egy újabbat.



2020. okt. 17. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szórakozásból pythonozok, egyetemen C-t tanulok. Esetleg a Ruby-t próbáld, ha gyorsan akarsz sokat keresni, mert kezd kikopóban lenni, és megfizetik ha értesz hozzá.
2020. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
1 nyelvet kell jól tudni, abból kiindulva kb bármi megtanulható hetek alatt, szóval nem is izgat senkit, ha még 30at tudsz.
2020. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fsms ***** válasza:
30%
Phyton elég most végezte el egyik ismerősöm az etikus hackert, csak phytont használtak. Egyébként 2020 ban a leggyakoribb nyelv A világon, LinkedIn-N meg tudod nézni. Amire érdemes lőni még a java script és java.
2020. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem annyira etikus hacker, ha elég volt a Python. Inkább C-be dolgoznak amúgy.
2020. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "leggyakoribb nyelv" csalóka. Mert itt az össz. számot nézik, tehát a tanulókat is. Az lenne a jó mutató, ahol munkaoldalról közelítik meg a leggyakoribb nyelvet. Ekkor nem a Python nyerne.
2020. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja. És kontinensre lebontva, mert ebbe mindenki beleszámít és azért Kína, meg India torzítja a statisztikát.
2020. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5:

Pontosan. Ezek a statisztikák jellemzően keresésekre, tutorialok olvasására alapoznak, a Pythont pedig egyre többen tanulják első nyelvként, hogy a programozás alapjait elsajátítsák, ami feljebb viszi ezen statisztikákban. Ha az álláshirdetéseket nézzük, akkor még mindig nagyon le van maradva a Java-tól, de a Javascript, C#, C++ is valószínűleg megelőzi.

2020. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!