Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az ország egyik legjobb...

Az ország egyik legjobb programozói szakgimnáziumából kikerülve,felsőfokú angoltudással, úgy, hogy mellette még vannak felmutatható projektjeim, amiket fejlesztettem, lehet-e munkát találni egyetem mellett és ha igen, akkor mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 25. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetemre nem mész, kicsi az esélye.

Ha tényleg egyetem mellett, akkor elsőben nehéz, második évtől már könnyebb.

Amíg tanuló vagy, jellemzően nem adnak többet óránként 1000-1100 forintnál, azaz ha tudnál heti 40et dolgozni, akkor is csak max 180 egy hónapban, de nyílván egyetem mellett a fele sem menne. Utolsó egyetemi évben már hajlandóak lehetnek többet fizetni. Onnantól meg nagyon cégfüggő és technológiafüggő.

2020. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét a iskolaszövetkezetek oldalain. Diákmunkák esetében szinte mindig oda van írva a hirdetésbe a bér.

Érdemes a tanulmányaid végén valami olyan helyre menni, ahol akár ott is maradnál diplomázás után. Nagyon nagy könnyítés az, hogy miután végeztél nem kell végigjárnod a többkörös állásinterjúkat, vagy az izgulós teszteket amiket eléd raknak.

2020. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első évben nem javaslom. Inkább koncentrálj az egyetemre (és köszi a lepontozást, lepontozó köcsög). Ahogy írják a diák munka idején 1000-1200 (rendkívül ritkán akár 1500 Ft/óra is) érhető el. Az első évben nem éri meg. Hosszú távon jobban jársz ha tanulsz. Egyetem után egyre jobb lesz a helyzeted.

Nyilván azon is múlik, hogy milyen területen szeretsz programozni.

Szeméyes tapasztalat, hogy nem egy esetben jelennek meg "hú én nagyon tudok programozni, hobby projektem van már csiliárd, és nagyon-nagyon és nagyon szuper egyetemre jártam, és különben is rendkívül okos vagyok...". Van néhány alapfeladat amit tényleg tud az illető, de amikor már valami bonyolultabb jön a "Hello, world!" programnál lefagy mint a rossz windows. Aztán egy kicsit mélyebb beszélgetés után kiderül, hogy úgy kb. alapvető fogalmak hiányoznak. Lehet, hogy egy utolsó bitre specifikált feladatot le tud kódolni, de ha már gondolkodni kéne az már nem.

2020. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!