Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozónak tanulni ha nem...

Programozónak tanulni ha nem érdekel túlságosan?

Figyelt kérdés
Maga a szakma király dolog, egy saját programot alkotni, viszont annyira nem ragadtat el.De valahogy ez áll hozzám a legközelebb.Nincs más ötletem milyen szakmát tanuljak,de akarok egy jól fizető szakmát. Kb 3 szor már nekifutottam a programozásnak és mindig újra meg újra visszatérek hozzá.
2020. okt. 28. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

> Kb 3 szor már nekifutottam a programozásnak és mindig újra meg újra visszatérek hozzá.


Mi volt az oka annak, hogy abba hagytad?


De amúgy saját programot nem kell írnod, egy fejlesztő nem talál ki funkciókat, hanem üzleti igényeket valósít meg.

2020. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát lényegében csak a sok lóvé miatt akarod amivel ez a meló kecsegtet. Engedd el ez így nem fog menni.
2020. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Aki nem magától, élvezetből csinálja a legelején, az nem is fog vele sok pénzt keresni
2020. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nincs más ötletem milyen szakmát tanuljak"


Ha csak ötletek kellenek:

- Cipőárus (pl Al Bundy)

- taxisofőr

- kamionsofőr

- plakátragasztó

- meki szakács

2020. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az üzemeltetés / cloud / devops esetleg jobban érdekelne, akkor még ezekkel is tudsz jól keresni. Még mindig IT-n belül maradsz vele, de nem annyira a hardcore fejlesztésről szól.
2020. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolso, Hogy keressek rájuk youtubeon?
2020. okt. 28. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon sokan nem imádatból csinálják ezt a valóságban, és ettől még megállják a helyüket, nem rossz munkát adnak ki a kezükből.


Ha átképeznéd magad, akkor viszont ne csináld inkább.


Én lassan 2,5 éve tolom, kegyetlen rossz érzés az, hogy az ember lemarad a saját életéről, oké, néha elmegy ide-oda barátokkal, de alapvetően tanul és kódol és kódol és tanul munka után, hulla fáradt aggyal, olyan dolgok helyett, amikért élni érdemes, amik kellemesek.


Elhelyezkedni pedig brutál nehéz. Már nem az a világ van, ami pár éve volt. A COVID alatt pedig pláne nem.



Most mindjárt nekem esnek a vérprogramozók, akik amúgy senior szinten állnak, így azt se értik meg, hogy kezdőként nehéz elhelyezkedni.


Amúgy ahova engem fejlesztőként felvettek, ott egy személyben vagyok fejlesztő, support, üzemeltető, devops, architekt, menedzselem a felhasználók tesztelését (más teszt nincs). Talán az alkalmazásüzemeltetés része a legerősebb (és utálom a legjobban), de egyikkel se tanulok eléggé itt. Tehát lassan 1 éve dolgozom itt, de nincs 1 év fejlesztői tapasztalatom, nincs 1 év support tapasztalatom stb... :D


Hozzám a fejlesztés áll a legközelebb, sőt, néha-néha még manapság is "bizsergető" érzés néha a kódolás, de a sok tanulás embertelen és kiégtem.


Ugyanakkor sok ismerősöm szintén nem tud vele elhelyezkedni. Erősen meggondolandó.


Egy kedves ismerősöm amúgy senior fejlesztő egy jó nevű multinál. A pénzért kezdett bele, amikor felvették, kevesebb tudása volt, mint nekem jelenleg, azóta se igazán szereti, csak elvan vele. Ja és otthon nem szokott programozni, tanulni. Szóval nem minden úgy van, mint néhány vérprogramozó állítja.

Csak amikor ez az ismerősöm elhelyezkedett, még nem voltak ennyire elterjedve a bootcampek és hiány volt, kezdőkből is!

2020. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a pénz kell akkor kamionsofőrként többet keresen, mint itthon egy programozó, ha nemzetközizel. :D Szóval ...
2020. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Kevés az olyan ember, aki olyan munkahelyen és munkakörben dolgozik, amit szeret. :) Szóval ...
2020. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!