Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen python programozási...

Milyen python programozási projekteket tudtok ajánlani tanulás céljához?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem infóból múlt hét pénteken és végre lenne időm programozni valami rendes alkalmazást. De valahogy nem jut semmi eszembe amit meg lehetne csinálni.

Bármilyen ötletet szívesen látok, de legszívesebben webscraping vagy automatizálás felé gondolkozok.

Esetleg, ha ismertek valami ilyen témákkal foglalkozó youtube csatornát (magyar, német, angol nyelven) ami nektek bejött, akkor kérlek osszátok meg!



2020. nov. 16. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy scrapert a gyakori kérdésekhez, és nézd meg, hogy az egyes programozási nyelvekkel kapcsolatos kérdések száma hogy változott az évek során.


A letöltött adatokat eltárolhatod egy adatbázisban, írhatod a kódot objektum orientáltan. A letöltött adatokon analíziseket végezhetsz, készíthetsz interaktív vizualizációt seaborn-nal.

2020. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zozo256 ***** válasza:
Ez jó ötlet! Én pont tegnapelőtt csináltam egy olyan scrapert, ami egy adott felhasználó által adott válaszokat találja meg bizonyos témakörökben (ez nyilván csak akkor megy, ha be van állítva az embernek, hogy mutassa a nevét). Ha jól sejtem, erre alapból nem lehetne rákeresni, bár annyira nem próbálkoztam. Ha kell, tudjuk majd egyeztetni is az eredményt.
2020. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg jó ötlet, ha elég sokan csináljátok talán még az oldalt is le teljesen le tudjátok terhelni, és kénytelenek lesznek kicsit rendbe rakni.:)
2020. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- Csinálhatsz web appot pl django val

- Felhasználhatsz olyan api-kat mint pl open wather api, joke api,

2020. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tényleg jó ötlet, ha elég sokan csináljátok talán még az oldalt is le teljesen le tudjátok terhelni, és kénytelenek lesznek kicsit rendbe rakni.:)"

ÁÁÁÁ, arra várhatsz, hogy rendbe tegyenek itt bármit is. :D Max, besuvasztnak még több reklámot. Mondjuk kb. fél éve volt egy nagy átalakítás, amikor a 90-es évekbeli fórumokra jellemző táblábzatos szerkezetet lecserélték a 2000-es évekre jellemző div-ekre. Mondjuk ezeket legalább jóval egyszerűbb parsolni. És azóta a felhasználók pontszámát csak 10%-os pontszámmal lehet tudni.


Különben a weboldal üzemeltetői fel vannak készülve arra, hogy scriptekkel megpróbálják scapelni az oldalt: ha túl sok request-et küldesz, akkor captcha-t dobnak, hogy így vegyék kedvét a gyanútlan próbálkozóknak. Szóval, proxykat kell használni.

2020. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!