Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni?

Hogyan kezdjek el programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjek el programozni Pythonban.

Magántanár sajnos kivitelezhetetlen.

Elkezdtem már, de nagyon nehézkes nekem megérteni, nem tudtok-e

valamit, ami jól megérthető tananyag.


Addig jutottam el, hogy egy ilyen számológépet tudok megcsinálni magamtól :

[link]


Segítséget előre is köszi.



2020. nov. 4. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Pythonban?


Az a kérdés hogy pontosan mit is akarsz csinálni...


Mert nem biztos hogy a python lesz a legjobb.

2020. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Keress egy online kurzust, vagy könyvet, és nyomd le az első leckétől az utolsóig. Ennyi. Meg kell csinálni a feladatokat, ha van valami ötleted saját projectre meg kell valósítani... nincs királyi út: bele kell ölni a munkát és az időt. Nagyon jó kezdő kurzusok vannak az Udemy-n, a courserán. Tényleg rogyásig tele a net kurzusokkal és tutorialokkal. Itt a google ingyenes bevezető kurzusa, írott anyaggal és videókkal: [link]
2020. nov. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Python jó választás lesz.


Nem értem miért van a 2. válaszoló lepontozva..


Keresel egy anyagot ami tetszik, ez lehet könyv, videó, online turorial sorozat, kb bármi ami jól strukúrált. Ezt csinálod szisztematikusan, ha elakdasz, akkor az adott témakörre rákeresel a neten. Keresel róla videót, blogbejegyzést, bármit ami segít megérteni a témát. Ha egy ilyet végigcsináltál akkor lesz egy alapod amihez tudsz nyúlni és amire tudsz majd építeni.

2020. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy nem szabad kapkodni, átugorni alapokat. Ezért fontos, amit fentebb írtak, hogy jól strukturált anyagot találj hozzá. Végig kell izzadni az unalmas alapozó témákat és feladatokat, mert azok nagyon fontosak lesznek később, egyáltalán nem feleslegesek.
2020. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!