Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan gyakoroljam be a...

Hogyan gyakoroljam be a programozást egyedül?

Figyelt kérdés
Youtube videókat nézek, online kurzusokat csinálok (jelenleg codeacademy), de nem érzem magam eléggé gyakorlottnak.Átmegyek a leckéken és meg is értem őket,videót megnézem többször is ha kell, de lehet hogy ez nem elég. Nem tölt fel teljesen.Érzek valami hiányt. Bizonytalan vagyok és nem tudom hogy jó úton haladok e a tanulásban, mennyire helyes ahogyan tanulok. Fussak át az alapokon végig majd utána kezdjek el gyakorolni? Vagy minden átvett lecke után gyakoroljak,csináljak feladatokat? Alapoknál tartok még, lassan kezd összetettebb lenni az egész,egyre nehezebb. Feladatokból jók azok amik neten fenn vannak? Vagy magamnak kell kitalálni feladatokat? Ha egyedül tanulok nulla segítséggel,akkor honnan tudhatom hogy jó úton haladok e vagy téves úton?
2020. dec. 9. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki magadnak valami feladatot, aztán csináld meg.
2020. dec. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az 1-est tudom ismételni, találj ki magadnak kis projekteket, először egyszerűbbet, aztán fokozatosan bonyolultakat, ha elakadsz próbálj a neten keresni rá megoldást, ha saját magad jössz rá akkor jobban berögzül és később már magadtól is menni fog. Hosszú a folyamat, ne torpanj meg az elején, csak gyakorolj.
2020. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha nem tudok már kitalálni feladatot akkor jók azok amik neten vannak?
2020. dec. 9. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, vagy a meglévőket is variálhatod, bonyolíthatod.
2020. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű, bonyolultságú feladatokat oldottál meg eddig?
2020. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Ezért jó Egyetemen tanulni legalább. Hiszen ott felépített tematika van, ami biztosan jó, és nem érzed azt, hogy rossz úton haladsz. Bármikor kérdezhetsz a tanártól is, és elfogják mondani. Egyedül sokkal nehezebb. Persze az iskola mellett otthoni gyakorlásra is szükség van, de az anyagok után tudod legalább, hogy mit kell csinálni. Na meg rá is kényszerülsz, hogy tanulj: beadandók, vizsgák.
2020. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!