Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki ért itt a virtualboxhoz?

Valaki ért itt a virtualboxhoz?

Figyelt kérdés

Egyetemen kaptunk egy feladatot, amin egy előre létrehozott disket kell használni virtualboxban. Ezen a lemezen egy Ubuntu 14.10-es rendszer van előretelepítve és bekonfigurálva a feladathoz.

Először is létrehozom a guest gépet a lemezzel. Ez megvan, semmi gond. Viszont akármit csinálok, az istenért se sikerül betölteni az oprendszert. Mindig csak az uefi interactive shell-be lép be. Próbáltam módosítani a startup.nsh fájlt megfelelően, de semmi nem történt. Már tényleg minden kipróbáltam, VB-t újratelepíteni, régebbi/újabb verziót használni, win7-10et használni, de semmi. Valaki valami tipp? Nagyon hálás lennék.



2020. dec. 11. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem azért, de miért nem kérdezed meg azt az előadót az egyetemen, aki kitalálta ezt a feladatot?
2020. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de nem lehet elérni már 1 hete. De a beadandót meg be kell adnom...
2020. dec. 11. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3


Az oldalon létező összes javaslatot kipróbálta, de semmi nem működött. Egyáltalán nem reagál semmit semmilyen módosításra a virtuális gépem.

2020. dec. 11. 22:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a gondot. Ha már letre van hozva akkor csak a plusz ikonnal hozzá kell adni a listádhoz és futtatni. Plusz nézd meg a beallitasokat. Memória használat stb.
2020. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is csináltam eddig. Kiválasztottam, hozzáadtam. Majd pedig beállítottam mindent a konfigurációba, ami elő volt írva. Leellenőriztem 3x is, jók a beállítások. Aztán elindítom a gépet, és bootolás helyett belép az interactive shellbe. És ezt minden egyes alkalommal.
2020. dec. 12. 00:19
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

UEFI-s a lemezképfájl, amit kaptatok?

Ha igen, akkor azt külön be kell állítani! (Rendszer / EFI engedélyezése.)

Vagy netán pont az a baj, hogy UEFI-nek állítod be, egyébként meg nem az? Gyakran használom a VirtualBoxot, de az UEFI-s dolgokkal nem szoktam babrálni benne, virtualizált környezetben véleményem szerint felesleges.

Egyébként meg a fenéért nem exportálta ki a virtuális gépet? Rengeteg macerától megmenekül az ember, ha nem simán csak egy lemezképfájlt, meg egy halom, néha elég bénán megírt beállítási utasítást ad meg, hanem egy az egyben kiexportálja .ova-ba. Azt importálva minden úgy állítódik be, ahogy arra szükség van. Nem akarok itt lázongni/lázítani, de melyik egyetem az, ahol ezt ilyen "profin" oldották meg?

2020. dec. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit korrigálom: ha startup.nsh-val kell babrálni, akkor maga a vendég rendszer UEFI-s. (De mi a fészkes fenéért?? Azt értem, ha fizikai gépen UEFI-t használ az ember. Sőt, ez általában nem is az ő döntése, hanem az alaplaptól, pontosabban annak firmware-étől függ. De egy virtualizált környezetben ez teljesen indokolatlan, már csak azért is, mert egy Ubuntu nem fog UEFI miatt rinyálni.)

Szóval majdnem biztos, hogy az lesz a probléma, hogy nem állítottad be Virtualboxban az EFI-t.

Évfolyamtársakkal egyébként nem tartod a kapcsolatot? Vagy ők sem tudtak érdemben segíteni?

Mellesleg (és szavamra, nem dühöngök többet): komolyan a 14.10-es rendszeren kell dolgoznotok?? Már a 16.04-es sem támogatott, és már kint van a 20.10-es. Persze, gondolom, 6 éve összeállította a képfájlt, és azóta azt használja, mert hát "jóvanazúgy". Nem történtek azóta gyökeres változások a Linuxban, már ami a paranssort, és a gyakoribb dolgokat illeti... de azért mégis illene aktualizálni.

Egyébként ha még van időd (a hétvégét azért szeretném pihenéssel, meg a karácsonyi előkészületekkel tölteni), és végképp nem megy, ha nem titkos a lemezképfájl, szívesen megnézem, hogy mi lehet a gebasz vele.

2020. dec. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7-8, Az a fura, hogy a cikkben, amit linkeltem, ez is ott van, és állítólag ezeket mind végigzongorázta már.
2020. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, képzeljétek, közbe megoldódott a probléma. Egy csoporttársam tudott segíteni hálistennek. A hiba a következő volt: a winrar valamiért hibásan tömörítette ki a virtuális lemezt minden egyes alkalommal, mikor újból letöltöttem. Így a lemez a vártnál valamiért mindig 900kb-al nagyobb volt. Viszont mikor csoporttársam átküldte az ő kitömörített lemezképét, akkor az tökéletesen ment. Utána mikor nem winrar-ral tömörítettem ki, akkor is tökéletesen ment. Úgyhogy megvan a hiba, cirka 8 óra kellett, mire mostanáig rájöttünk. Fogalmam sincs, hogy mi idézhette ezt elő... Most pedig addig nincs lefekvés, amíg kész nincs a beadandó.
2020. dec. 13. 03:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!