Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik programozással foglakozto...

Akik programozással foglakoztok, ti végeztetek egyetemet? Ha igen, akkor milyen szakon, vidéken vagy a fővárosban? Ha nem jártatok egyetemre mennyivel volt könnyebb/nehezebb az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit nagyobb rálátást kapni erre, örök vita téma, hogy egyetem vagy inkább meló, melyik a jobb és kevésbé jobb választás, illetve arról is megoszlanak a vélemények, hogy vidéken kevésbé van értelme. Ti akik már dolgoztok hogyan látjátok ezt a témát?
2020. dec. 20. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


BME-VIK, mérnökinformatikus MSc.


Én jelentkeztem állásra diploma nélkül és diplomával is. Diploma nélkül is behívtak pár helyre, de miután végeztem és a CV-mben ott volt a mester, akkor jelentősen megugrott az érdeklődés én azt éreztem. Pedig csak a szakmai gyakorlat volt a munkatapasztalatom akkor.


Viszont azt nem mondanám hogy a diploma garantálja hogy fel is vesznek, csak egy kis előnyt ad a nem diplomás pályakezdőkhöz képest. Én ezt éreztem.


Amúgy munka tanulás szempontjából nálam is jobb, sokat és gyorsan lehet fejlődni ha jó a munkád. Dehát hogy meg tud szerezni azt a jó munkát valahogy be kell oda jutni, ezért nem árt a szakképzettség előnynek. :) Most tényleg.. BSc 3.5 év, mit veszitesz ha elvegzed? 40 évet fogsz le dolgozni, most ha 3.5 évet csúszik a karrierbeindítás mit számít? Én inkább így gondoltam erre. Aztán egy mestert is megcsináltam, mert miért ne, +2 év, kit érdekel... szerintem nem ment kárba. Jó érzés a presztízs, valljuk be. :D

2020. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ELTE IK prog infot végeztem
2020. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is elte ik proginfót végeztem, de csak bsc. Másodév végétől teljes munkaidőben dolgoztam mellette.
2020. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gery5000 válasza:
Sokat számít. Még a PTE-es proginfós diplomával is engem kerestek és nem én kerestem (pedig a pte aztán eléggé az alján van)
2020. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!