Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok tapasztalatot mondani...

Tudnátok tapasztalatot mondani az ELTE-IK programtervező szakáról?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 00:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

8:


" 2019. november 22. péntek 05:50

Továbbra is csak az lehet egyetemi tanár, akinek doktori fokozata van "


[link]

2020. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemi tanári munkakörben továbbra is csak azt alkalmazhatják, akinek van doktori fokozata, amennyiben magyar állampolgár, habilitációval vagy azzal egyenértékű nemzetközi felsőoktatási oktatói gyakorlattal, továbbá a jelölt az adott terület nemzetközileg elismert képviselője kell hogy legyen, aki kiemelkedő tudományos kutatói, illetve művészi munkásságot fejt ki. Feltétel az is, hogy a jelölt alkalmas legyen a hallgatók, a doktori képzésben részt vevők, a tanársegédek tanulmányi, tudományos, illetve művészi munkájának vezetésére, idegen nyelven publikáljon, szemináriu­mot, előadást tartson.
2020. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
#12 Az egyetemi tanár egy munkakör, ami nem fedi le az összes, egyetemen oktató személyt. Léteznek tanársegédek, demonstrátorok, meg nem tudom még micsodák, akik mind oktatói vagy ahhoz közel álló szerepkört töltenek be egy egyetemen. Szóval igen, ahhoz hogy valaki egyetemi tanár legyen vannak komoly feltételek. Ahhoz hogy az egyetemen, annak alkalmazásában oktasson, lényegesen kevesebb feltétel van.
2020. dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
12%

13:


Igen, ez így korrekt.

Csak azért említettem meg, mert nem szerencsés egy súlycsoportba terelni a habilitált egyetemi tanárokat a tanársegédekkel, mester-oktatókkal, pláne nem a mezei, egynyári laborvezetőkkel.

2020. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

@8 "#5 A tudományos fokozat nem előfeltétele annak, hogy egyetemen oktass, bubikám :)"


Erre ez a sültbolond benyög egy ilyet:


@12 "Továbbra is csak az lehet egyetemi tanár, akinek doktori fokozata van"


Lol. Itt látszik, hogy ez a szerencsétlen az életében közelében nem járt felsőoktatási intézménynek! :D A kinevezett egyetemi tanárt, akit a köznyelvben professzornak neveznek, az egyetemi oktatói hierarchia csúcsán áll. Egyetemi tanársegédi státuszhoz csak Msc kell, de nélküle is lehetsz gyakorlatvezető, sőt még adjunktusi, vagy akár docensi kinevezésnek se feltétele mindenhol a tudományos fokozat.


Mi a tökömért szól egy ilyen gyökér hozzá olyanokhoz, amiről teljesen nyilvánvalóan fogalma sincs? Direkt alázza tán magát a tudatlanságával folyton? Vagy arra hajt, hogy övé legyen a legalacsonyabb %? Vagy a gyik webmestere, aki direkt trollkodik, hogy többen kommenteljenek?

2020. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
13%

15:


"A kinevezett egyetemi tanárt, akit a köznyelvben professzornak neveznek, az egyetemi oktatói hierarchia csúcsán áll."


OMG.

Te szerencsétlen, sötét birge.


*sóhajt*

2020. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%

@16 "OMG."

Pedig most tanulhattál volna valamit, hogy de úgy döntöttél, hogy inkább továbbra is olyan ostoba tudatlan bunkó maradsz, mint voltál. Well done.


[link]

"Az egyetemi tanár ... jogosult a professzori cím használatára, ameddig a miniszterelnök, illetve a köztársasági elnök a tanári cím használatának jogát nem vonja meg."

2020. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%

Rengeteg kritika éri a PTI-t, főként az ELTE-n, mivel ebbe buknak bele a legtöbben. Általában ezek a kibukott diákok leghangosabbak, és ők hangoztatják, hogy elavult tudást ad. Nyilván vannak hibái. De mit kellene tanítani? A kb 15-20 éve örök érvényű elméleti tudás helyett tanítsanak technológiát, mert a buta ember képtelen azt egyedül megérteni?

Persze, ha a szomszéd virágárus weblapját kizárólag html+css igénybevételével elkészítve programozónak nevezi magát az ember, akkor neki nyilván hülyeség, mert még arra a szintre sem sikerült eljutnia a szakmában, hogy felismerje mit kellene tanulnia.

Engem egyetemről kiesve, 0 tapasztalattal vettek fel egy céghez 3-4 éve 400 nettó fizetéssel + béren kívüli juttatásokkal. Az állásinterjún kizárólag olyan dolgokra kérdeztek rá, amiket egyetem nélkül nem tudtam volna, pedig mellette nem kevés hobbiprojektem volt. Egy-egy ilyen helyen az ember észreveszi, hogy igenis van értéke a diplomájának.

2020. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az életem eddigi tán legjobb 5 éve volt és azóta is az ott összeszedett dolgokból élek igen jól.
2020. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%
A diploma piacképes, ha lesz papírod róla, az már egy kis előny az önéletrajzban, de cserébe igen sokat kell szenvedni. Túl sok a matek és azon belül is inkább az elmélet. Maga a kar megtévesztő, mert bsc szinten nem fogsz megtanulni programozni. A bsc szint nagyon messze van a junior szinttől, amit a munkaadók elvárnak. Én azt mondom, hogy az elte ik inkább matematikus képző, mintsem informatikus képző.
2021. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!