Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SZTE-n milyen a programtervező...

SZTE-n milyen a programtervező informatikus szak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon hajlok rá hogy oda menjek mivel programozó szeretnék lenni és pont Szegeden lakok. De azért szeretném tudni mik a vélemények, mások milyennek találták. Még csak 11-ikes vagyok szóval azért van időm dönteni, de szeretnék elég időt szánni a döntésre :D

2016. febr. 3. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az ELTE-n tanulok, tehát NINCS tapasztalatom a szegedi képzésről, de azért leírhatom amit a szakról tudok, és amit a szegedi képzésről hallottam.


A proginfo szak eléggé félreértett. Sokan úgy jönnek erre a képzésre, hogy itt majd programozás lesz orrba-szájba, aztán meglátják az első féléves tárgyaikat, és vakarják a fejüket, miért van minden második tárgy nevében a "matematika". Itt bizony nem csak programozás van, itt matematika is jut bőven, erre fel kell készülni. Sokan igazából azért hullanak ki a képzésről, vagy legalábbis csúsznak vele, mert nem bírják a sok matekot. A progos tárgyak ellenben nem olyan vészesek, meg nyilván az inkább érdekel téged, így fogékonyabb vagy rá. Vanank dolgok, amiket le kell nyelni, de alapvetően sok érdekes dolgot tanulhatsz.

VISZONT! Az egyetemi képzés nem igazán készít fel a munkára. Sajnos a piacképes tudást nem ad túl sokat a képzés, így sokmindent kell magadtól megtanulni, ha majd munkába akarsz állni. Ellenben a mögöttes ismereteket, elméleti tudást szépen átadja, így a tanulás, fejlődés egyszerűbbé válik.


Namost, amit leírtam az nyilván az ELTE-s képzés alapján íródott. Hozzáfűzném ehhez, hogy az ELTE híresen elméleti síkon oktat, és itt a legnehezebb elméletileg a matek. Úgy tudom, hogy az SZTE képzése gyakorlatorientáltabb (talán piacképes tudást is többet ad), illetve a matek is enyhébb (szoktam hallani, hogy az ELTE-ről 'csurognak le' a hallgatók Szegedre a amtek miatt)

2016. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát remélhetőleg nem lesz gondom a matekkal, most matek szakos vagyok suliban és szeretem is :)
2016. febr. 3. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Lesz rá időd, hogy megutáld. Ne félj.
2016. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!