Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » OE NIK-ről mi a véleményeteket?

OE NIK-ről mi a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban azért tettem ide a kérdést mert a programozás része érdekel.Gyakorlatias képzést hirdetnek, ami előnyösebbnek tűnik mint az ELTE IK nyújtott tömény, elméletorientált képzése.

Szerintetek ezen kar BSC mérnökinformatika képzése megfelelő választás lenne ha a programozás lenne a fő területem?

Nyilván tisztában vagyok vele hogy nagyrészt önszorgalom kell, de nyilván némi alapismeretet össze lehet szedni egy ilyen alapképzéssel, ha mást nem akkor némi gondolkodásmódot és rálátást.


Oktatók szerintetek mennyire felkészültek?

BME is ott van mint lehetőség, de azt mondják piszok nehéz elvégezni, és mivel nem állok olyan jól anyagilag semmiképpen nem akarok csúszni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 29. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Én a NIK-en tanulok, és nem bántam meg, hogy idejöttem, pedig a pontjaim alapján a BME-re is mehettem volna. Mégis tudatosan ezt a kart választottam, pont a Te utolsó mondatod miatt.

Nyilván a szak ezen az egyetemen is nehéz, tehát bőven kell azért tanulni itt is, hogyha nem akar lemaradni az ember, de akkor nálad ezzel nem is lenne gond, ahogy írtad.

A képzés tényleg gyakorlatorientált, a programozós tárgyak elég komolyan vannak véve, de sajnos én csak ezt láttam ugye, az ELTE-vel nem tudom összehasonlítani.

Az oktatók nagyrésze szerintem felkészült és lelkiismeretes, de persze mindenhol akadnak kivételek. Nekem szerencsére többnyire jó tapasztalataim vannak.

Szerintem azt a gondolkodásmódot meg tudja adni neked ez a kar, amit keresel, legalábbis én magamon több eltöltött félév után így érzem.

Ha van még bármi kérdésed, írj nyugodtan üzenetet! :)

2020. dec. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Minden Egyetemen szinte ugyanazt az anyagot fogják leadni. Én vidékire járok és dettó megegyezik a BME-s anyagokkal, csak lehet másképpen adják le...és a másképpen az van, hogy gyakorlatiasabban. A BME olyan, mint az Apple. Csak "márkanevet" fizetsz meg - de itt a diplomád nevét. Viszont, ha állástkeresel nem azt fogják nézni, hogy BME vagy SZTE, vagy ELTE vagy OE .., hanem hogy van-e diplomád az adott szakterületen, illetve a teszteken átmész-e.
2020. dec. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Egy proginfó és egy mérnökinfó között jól érzékelhető különbség van. Az sem mindegy, hogyan, mennyire érthetően adják le az anyagokat és az elvárás szintje is eltérhet annyira, hogy a BME hármas diploma többet érhet a piacon mint egy Nyékládháza alsó műszaki főiskola summa cum laude-je. Persze, számít a diploma tulajdonosa is.

A vidéki egészen egyszerűen a földrajzi helyzete okán nem képes ugyanazt a színvonalat biztosítani. Ha a hallgatóban van spiritusz, akkor jó, de mi van ha nincs?

2020. dec. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
86%

En olyan 10 eve vegeztem ott, szerintem jo hely, jo hire is van (megha sokan Kando neven jobban remlik sokaknak).

BME-nek gyakorlatorientaltabb, de ez nem jelenti azt, hogy osszesegeben feltetlen konnyebb lenne, de teny, hogy altalaban konnyebbnek erzodik, ha nem vagy magolos.


Prog targyak nagyon jol vannak oktatva, architektura szinten, szakiranyok kozul mobil pl. kiemelkedo.


En mar ugy mentem oda, hogy 5+ tapasztalatom volt, azota fejlesztesi vezetokent dolgozok, 20 fos fejlesztoi csapatot vezetek, 4 NIK-es is van a csapatban, es nem azert mert onnan valogatok. :)

2020. dec. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Kando az 19 éve volt azon a néven. Én ott végeztem 2001-ben.
2020. dec. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
BME egyáltalán nem gyakorlatorientált. Mert a közelben nincs semmi, ami lehetővé tegye azt. Ott van Győr. Audi. Vagy Kecskemét Mercedes. BME a szájbarágós elméletet oktatják nagyon idióta példa feladatokkal. A vidéki egyetemen, ahol ezekkel a multikkal partnerkapcsolat van, na ott bizony bele mész az iparba nagyon komolyan. :). A tanárok is úgy állnak hozzá. Például egy járműmérnöki képzés összehasonlíthatlan... :)
2020. dec. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Szinte kizárólag elméletet tanítanak. Gyakorlatból kb. egy hello world szint van. Ha valamilyen tárgyból buksz, esélytelen, hogy behozd a csúszást. Csak a papír miatt érdemes megcsinálni, használható tudást nem kapsz.
2020. dec. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

A proginfó és a mérnökinfó között szerintem elég nagy különbség van. Teljesen más szemlélettel és megközelítéssel oktatnak. Egy mérnökinformatikus diplomájának angol oldalán a Computer (vagy Software) Engineering szerepel, míg az ELTE proginfón végzettekében Computer Science. Előbbi mérnöki képzést tart, aminek célja, hogy a tudományt felhasználd az iparban. Az ELTE-IK nem titkolt célja pedig az, hogy kutatókat képezzen, ennek megfelelően borzasztóan elméleti a képzés.

BME és OE mindkettő elismert diplomát ad. BME-nek a tanárok rosszindulatú buktatásainak és nemtörődömségének miatt van magasabb presztízse, amire már rá is játszanak.

2020. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KárpátokGéniusza ***** válasza:
79%

jó a NIK tudom ajánlani


esetleg egy üzemmérnökit is megfontolhatsz ott


nézd meg a tanterveket és az alapján dönts


programozni nem ott fogsz megtanulni de még csak nem is ELTE-n, hanem magad otthon

2021. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

9: Ja, otthon. Ágyban, párnák közt.

Kárpitosok déli busza.

2021. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!