Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# - Euklidészi algoritmus...

Lajos Lajos kérdése:

C# - Euklidészi algoritmus (LNKO) Hányszor értékelődik ki ahova "1" számot teszek?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy hányszor értékelődik ki annál a résznél. Pontosabban picit hiányos a tudásom, ezért 2 szám között gondolkodok: 1 vagy 2. (2 azért mert megnézi és nem teljesül a feltétel de attól még megnézte) Nem tudom, hogy igazam van-e. A válaszokat előre köszönöm



Adott 2 szám, m= 272 és n= 84.


Az adott algoritmus így épül fel:

int r = (m % n);

int x = 0;

while (r != 0) <----1 Hányszor értékelődik itt ki?

{

x++;

m = n;

n = r;

r = (m % n);

}

return n;



2021. jan. 4. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Tegyél oda egy breakpoint-ot, és számold meg
2021. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából már tettem és ezért jutottam arra, hogy 1 vagy 2.


1 akkor amikor be is lép a ciklusba.

2. Mikor belép és utána "megpróbál" belépni, megnézi a feltételt, de nem teljesül. Ilyenkor is azt lehet rá mondani, hogy kiértékelte? De nem olyan érték jött ki, hogy a magba betudjon lépni?

2021. jan. 4. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem ertekelne ki, honnan tudna, hogy belephet-e?
2021. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az x minek kell?
2021. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha belép akkor már értékel, magyarán 2x értékeli ki. Köszönöm a választ, erre vooltam kiváncsi csak nem bíztam magamba.
2021. jan. 5. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!