Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az a 3-4 egyetem ahol...

Melyik az a 3-4 egyetem ahol jó az programtervező informatikus szak?

Figyelt kérdés
Az ELTE-t mindenképpen megjelölöm, de a többivel gondba vagyok, h melyik versenyképes

2021. jan. 10. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
SZTE, PTE, DE talán.
2021. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Igazából majdhogynem teljesen mindegy, az hogy milyen programozó leszel nagyobb részt rajtad és a szorgalmadon múlik.
2021. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
#2 a f@szt...
2021. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
#3-as mivel nem értesz egyet, amit mondott? Tényleg főleg a szorgalmadon múlik és én is azt hallom, hogy nem a papírod származási helyét nézik, hanem, hogy mit tudsz.
2021. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

#4 szerintem nem mindegy hol tanul és kiktől. A kérdező egy jó képzést keres ebben az országban és nagyon nem mindegy hogy hol és milyen helyen tanul, mert a minőségek különbözőek.


Az önszorgalom szerintem mindenkinél alapvető dolog ha tanul egy szakmát szerintem. Hülyeség megemlíteni mindig... Mindenki tudja hogy sokat számít.


Pl. Te, aki nem akarsz papírt mert fölösleges, miből tanulnál jobban: indiai amatőrök által összehanyt videókból, amikben csomó téves infó hangzik el vagy szakmailag elismert szakemberek könyveiből, videóiból, előadásaiból?


Jó.. ezt a végzettség nélküli dolgot hagyjuk...Majdnem minden álláshirdetesnél (ami nem valami gagyi noname cég) eovárják a felsőfokú szakirányú végzettséget, legalább egy BSc-t.

2021. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben külföldön is körülnéznêk.
2021. jan. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Minden kérdés alatt össze kell veszni?
2021. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 "Az önszorgalom szerintem mindenkinél alapvető dolog ha tanul egy szakmát szerintem. Hülyeség megemlíteni mindig... Mindenki tudja hogy sokat számít."

A rakott krumplira is rakhatsz 50Ft-os bolti tojást, vagy tízszer annyiba kerülő díjnyertes hazai bio tojást, amelyet aranytyúkok tojtak... de a krumpli minősége valahogy többet fog számítani végső soron. Ugyanúgy mehetsz "jobb" és "rosszabb egyetemre", de elenyésző a hatása amellett amellett, hogy a szorgalmad meddig visz.


"Pl. Te, aki nem akarsz papírt mert fölösleges, miből tanulnál jobban: indiai amatőrök által összehanyt videókból, amikben csomó téves infó hangzik el vagy szakmailag elismert szakemberek könyveiből, videóiból, előadásaiból?"

Nagyon jól rátapintottál arra, hogy egy habilitált egyetemi oktató okosabbakat fog mondani neked, mint Raj, aki ötös volt elektronikából. De itt habilitált egyetemi oktató és habilitált egyetemi oktató között kell dönteni, akik ráadásul ugyanazt az anyagot oktatják, mivel a képzés tanterve túlnyomórészt azonos minden egyetemen.


"Jó.. ezt a végzettség nélküli dolgot hagyjuk...Majdnem minden álláshirdetesnél (ami nem valami gagyi noname cég) eovárják a felsőfokú szakirányú végzettséget, legalább egy BSc-t."

Majdnem minden álláshirdetésbe beleírják, ahogy azt is, hogy "fiatalos csapat", illetve "versenyképes fizetés". Jelentkezz néhányhoz úgy, hogy a CV-dben nem tűnteted fel a felsőfokú végzettséget. Meg fogsz lepődni.


Ha szigorúan PTI, akkor szerintem az SZTE a legjobb választás. Az ELTE nagy imázzsal rendelkezik, de az oktatás színvonala nem haladja meg nagyban a többi egyetemét, ellenben a vezetőség hozzáállása nagyon hallgatóellenes. Az ELTE-re úgy menj tanulni, hogy ott kerek perec meg fogják neked mondani, hogy a hallgató munkája az, hogy hallgat, és eszedbe se jusson dolgozni az egyetem mellett, arra ott van az esti tagozat (amire persze nincs állami támogatás).

2021. jan. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!