Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő felkészülni az...

Mennyi idő felkészülni az emelt szintű érettségi programozás részére?

Figyelt kérdés
A kérdésem elméleti, mert én ezen már elég régen túl vagyok... Ha veszünk egy átlagos, számítógépek iránt érdeklődő, de még soha sem programozó 16-17 évest, hány kontaktóra alatt tanulna meg az érettségihez szükséges szinten programozni?

2021. jan. 12. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy hülye kérdés.

Nem lehet rá egzakt választ adni.

2021. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem mérhető tanórákban.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy kb. 2 év, heti több óra gyakorlással.

2021. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az 1-es miért lett lepontozva, teljesen igaza van.

Sok mindentől függ. A diák hozzáállásától, szorgalmától, a képességeitől, sőt még a tanártól is. Egyértelmű válasz tényleg nincs rá. Van aki pár hónap alatt fel tud, de van aki 1-2 évig.

2021. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:

Ha nem is egzakt válasz: szoftverfejlesztő képzés, heti 2 délután.

Onnantól kezdve, hogy először elindítottuk a VS-t, 2-3 hónap múlva már ilyen feladatokat oldottunk meg gyakorlásképpen...

2021. jan. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ... a tanulás struktúráltságától függ.


Ha random youtube videókat nézegetsz egymás után, akkor lehet évek.


Ha van egy konkrét kurzus (mondjuk Udemy) plusz egy tanár akitől kérdezhetsz, akár 2 hónap is lehet nagyon laza tempóval és lehetséges akár 3-4 hét alatt.


(Igazán nem várnak el sokat az emelt érettségin ... tényleg nem.)

2021. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 savanyújóska ***** válasza:
Anno tartottam ilyen (fizetős) felkészítőt, nálun 28x4 kontaktóra volt, ha valakinek emellé volt affinitása, és beletett még egyszer ugyanennyi időt, akkor simán be tudott húzni egy 80-90%-os emeltet. És ez a teljes emelt volt, ebből a fele volt kb. prog (14-15x4 óra) Tapasztalatom szerint, ha valaki annyira nem élte a dolgot, akkor az 1 év azért kellett, aki meg benne volt (kb. 10-15%), annak a fél év végére már eléggé ment minden. Szóval nagyon az illetőtől függ, volt fele ilyen hosszú tanfolyam, ott összesen volt 28 kontaktóra programozás, de attól még az otthoni 100-150 óra kellett ahhoz is. Szvsz nem lehet kontaktórához kötni egy bizonyos óraszám felett, inkább attól függ, mennyire motivált, és magától mennyit tesz bele, mert a matekhoz hasonlóan itt sem tudod elcsalni a beleölt órakat - vagy szintén hasonlóan, igen, de olyan is lesz az eredmény.)
2021. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vizsga előtti este még felhajtasz egy üveg szíverősítőt, aztán a vizsgára menet a buszon átolvasod a félév tananyagát.. Így biztos lehetsz az eredményben. ;P
2021. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak egy példa.


Youtubeos érettségi felkészítő videókból kb 1 nap alatt kényelmesen 0ról tökéletesen begyakoroltam az Accesses lekérdezős feladatokat.


Úgy hogy előtte nem láttam sem sql kódot, sem az Access applikációt.

(Mondjuk maga az SQL kódot nem is kellett leírni, csak az Accessben kattintgatni)


Végül infó érettségin max pontot kaptam rá. Persze átnéztem utána még 1-2x, de csak pofozgattam a sz-rt. Lényegében több információt nem tanultam.

2021. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!