Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdőként egy nehéz nyelv...

Kezdőként egy nehéz nyelv (pl.: C#/C++) mélységekig való elsajátítása, vagy egy-két könnyebb nyelv alapabb megtanulása ?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb ?

2021. jan. 22. 11:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10:


Én nem pythonnal kezdenék. Felesleges időpazarlás, úgyse fogja használni, nem erre való. Én C++-al kezdenék, mert az már magas szintű nyelv és kicsit egyszerűbb, mint a C, de mégis, ha végig érsz vele, utána könnyebb C-re váltani. Pythonról C-re váltani ugyanolyan lesz... kezdheted előről... most a ciklusokat, elágazásokat megtanulni gyerekjáték, ahhoz még a python se kell ..

2021. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Könnyebb szintaktikájú nyelven megtanulni programozni olyan, mintha automataváltós autón tanulnál meg vezetni.
2021. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
#12 nem is értem miért nem ültetik a repülni vágyókat rögtön vadászgépbe, mi értelme van kis szar cessnákon tanulni. Vagy az autóversenyzőket gokartba ha a F1 a cél - tiszta időpazarlás!
2021. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#13: én ezt nem negatív értelemben írtam.. Szerintem azért jó a hasonlat, mert a sebességváltás pont egy olyan kényelmetlen dolog, ami elveszi az ember figyelmét a tanulás fázisában a forgalomról és a kresz szabályairól. Ha ezzel nem kell foglalkoznia, akkor tud figyelni a "lényegre". De előbb-utóbb érdemes bepótolni, mert érheti kellemetlen meglepetés, ha beül egy manuálisba.
2021. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14: nem tudja bepótolni vagyis de, de újra autós iskolába kell mennie és vizsgázni. Ha automata váltóson tanulsz csak azt vezetheted, utána kezdheted előröl a tanulast, mert teljesen más.


És azért jo hasonlat mert ha a pythont megtanulja utána átmenni Cre... kezdheti előröl szinte. Teljesen más és teljesen más gondolkodás módot igényel. Viszont, ha C vel kezd akkor könnyebb lesz a pythont, maximum a szintaktikáját szidni fogja.

2021. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%

Egy etikus hackernek nem szabad hogy gondot okozzon a C nyelv használa (megtanulása meg főleg).

Azzal kezdj, a császárok azzal kezdenek. :)


Amúgy menj a BME-re, BSc után MSc-n van IT biztonság specializáció.

Érdeklődj utána, javaslom.

2021. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A Python C vita az én olvasatomban értelmetlen. Mindkettőre (és PHP BASH és sok másra) szükség van. Szerintem a programozási nyelv egy eszköz, amivel a program elkészül. Az személyes preferencia és lehetőségek kérdésem hogy melyikkel kezd. Ha pythonnal, akkor az algoritmusokat, programozási tételeket, gyorsabban megtanulja, és a C szintaktikai szigora miatt káromkodik. Ha C-vel, akkor egyszerre kell az algoritmusokat és a szintaktikai szigort tanulni (nem előny nem hátrány, jellemző), amikor a Python kerül sorra lubickolhat a szabadságban.
2021. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2021. jan. 23. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!