Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programtervező informatikus...

Kérdező006 kérdése:

A programtervező informatikus szak tényleg ennyire lehetetlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12.es vagyok és nagyon gondolkozom az ELTE programtervező informatikus szakán, viszont rengeteg helyen azt olvasom, hogy kb lehetetlen megcsinálni olyan nehéz. Programozni annyira tudok, hogy az emelt infó érettségis programozási feladatot egész könnyen megoldom már, de gondolom ez nem jelent sokat. Matekból mindigs is jó voltam de abból se kiemelkedően az osztály legjobbja. Tényleg ennyire nehéz ahogy írják? Valahol olyat is olvastam hogy bruttó 200 ezret lehet vele csak keresni. Szerintetek érdemes ezt a szakot választani így 2021-ben?

2021. febr. 1. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
91%
Én elvégeztem és rengeteg embert ismerek még aki elvégezte. A fizum pedig az általad említett sokszorosa.
2021. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 Miss Endzsi ***** válasza:
20%
ekem nehéz a programozás, mint fő tárgy, nem is sikerült eddig 2 próbálkozás után se, a többi tárgy könnyű, nem sok energiát fektettem bele és haladok előre. Előtte 1-es voltam matekból, és semmit nem értettem az informatikához, csak úgy hobbiként felvettem a szakot.
2021. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
88%

"bruttó 200 ezret lehet vele csak keresni"


Ennek két-három-négyszerese még BSc nélkül sem nagy mutatvány.

2021. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 A kérdező kommentje:
Miss Endzsi ha 1-es voltál matekból hogy vettek fel? :D
2021. febr. 1. 16:30
 5/115 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell zseninek lenni az elvégzéséhez, kellő szorgalommal simán meglehet csinálni szerintem.
2021. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg egy kicsit bővebben kitudná fejteni milyen is a szak?
2021. febr. 1. 16:32
 7/115 anonim ***** válasza:
31%

Hogy pont az elte programtervező szakja milyen azt nem tudom, mert nem oda jártam, viszont a programozás nem nehéz. Egy kicsit rá kell állítani a gondolkodásod. Nem lehetetlen megcsinálni, csak teljesen más mint a középiskola és alkalmazkodni kell rettentően. Amúgy nem létszükséglet a matek, valamennyi van, de nem hardkór.

Amit inkább javaslok az az angol. Ha jól tudsz angolul akkor bármilyen programot meg tudsz csinálni a jobbnál-jobb youtube tutorialok alapján.

2021. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 anonim ***** válasza:
18%
Egyáltalán nem nehéz. Jeles minősítésű lett a diplomám, mestert most végeztem el, az is. Mondjuk így online sokkal másabb volt, mint ezelőtt az alapképzés.
2021. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 Miss Endzsi ***** válasza:
5%
Kettes lettem érettségin 50%-al, úgy, hogy segítettek. Azóta már 4-5-ös vagyok a matekos tárgyakból.
2021. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
33%
9: Egyetemen nem nehéz a matek. Ugyanolyan típusfeladatok vannak, mint amiket órán veszel csak más számokkal. Szóval még tanulás nélkül is, ha tudod, hogy 1-1 feladatot milyen lépés sorrendben kell megoldani már azzal is simán jó ZH-kat tudsz megírni. Ugyan érettségin is "típus" feladatok vannak, de mégsem lehet így megoldani. Szerintem a matek érettségi sokkal komplexebb, mint 1-1 ZH az Egyetem, pont az előbbiek miatt amit leírtam. És a legtöbb egyetemi tantárgy ilyen.
2021. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!