Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki elvégzi az ELTE...

Ha valaki elvégzi az ELTE programtervező informatikus BSc, majd MSc szakot, annak garantált az elhelyezkedése a szakmában?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 00:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Soha semmi nem garantált.

De esélye akad.

2020. okt. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Több esélye van, mint aki bootcamp vagy okjval akar elmenni. Az esély már ott megvan, hogy van kötelező gyakorlat és ha látja a cég, hogy ezt akarod akkor diploma után ott maradhatsz.
2020. okt. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Én BME, mérnökinfo BSc-MSc-t végeztem. Elég gyorsan találtam jó munkát egy multinál. (kezdő fizum 2018-ban bruttó 550 000 volt)


Angolul jól kell tudni és az BSc algoritmuselmelet c. tárgy tudása nagyon jól jött interjún.


Szerintem hasonlóan fogsz te is járni, persze ne csalassal csináld végig az egyetemet a hasznos tárgyakat tanuld meg rendesen... (azért a kezdő fizu több már egy kicsit sztem)


Én nem találkoztam még olyan MSc-s IT diplomassal aki munkanélkül maradt. :D nem kell aggódni, én is át éltem ezt az aggódó bizonytalan időszakot egyetem alatt.

2020. okt. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
En nettó 330ezer körül kaptam a cégben haladokent, szlovakiaban. stm32 programozás, c. nem főváros, más is ennyit kapott frontend backendre :D Igaz volt 13. fizu meg egyszer kaptam pár havi prémiumot, de azert nem mindenkinek ilyen jó az elején.
2020. okt. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem garantált semmi.

Szorgalommal - de hülyén - is el lehet végezni az egyetemet. 1-2 %-nak sikerül is ez. A diploma nem elég, kell a szaktudás is.

2020. okt. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Nincs több esélye a bootcamp-essel szemben, nemrég voltam felvételi interjún, mindneki elé ugyanazt a papírt tették le és senki meg nem kérdezte, ki-hol tanult. Az a fontos, hogy mit tudsz és mit tudsz a cégnek csinálni, nem az, hogy milyen papírjaid vannak. A papír akkor lehet fontos, amikor már előre haladsz, nyilván vannak olyan céges beosztások, ahova kell diploma (gondolnám én). De kezdetekkor az, hogy van egy papírod sokat nem ér, ha nincs mögötte gyakorlat.
2020. okt. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem garantál semmit. A lehetőséget adja meg, hogy megfelelő képességek és hozzáállás birtokában legyen esélyed belevágni. Esélyt és lehetőséget ad. Garantálni az elhelyezkedést a te képességeid fogják.
2020. okt. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Magyarországon az informatikai szakokon gyakorlatilag nulla használható tudást adnak. Az ELTE-n konkrétan tudom, hogy a programtervezői szakokon egyáltalán nem tanítanak programozást. Sok helyen még mindig elvárják a diplomát, viszont ha nem értesz semmihez, sehova nem fognak felvenni.
2020. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

"senki meg nem kérdezte, ki-hol tanul"


Önéletrajzból jól tudják.

2020. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Arra céloztam, hogy ült ott friss diplomás és két bootcamp-es is, meg egy másik srác, aki nem is Mo-on végzett, ha tanult valamit egyáltalán valahol. Beszélgettem velük. Egyforma esélyt kaptunk mindannyian, én is gazinfóval, ők is bootcamp után.
2020. okt. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!