Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 13 éves fiam nagyon érdeklődik...

13 éves fiam nagyon érdeklődik a programozás iránt,létezik olyan online tanfolyam amivel tudna fejlődni?

Figyelt kérdés
Tovább tanulás is ebben az irányba fog megtörténni ,az általános iskolaba viszont semmi támogatást nem kap,próbál autodidakta módon tanulni de igazából ennél több kellene .

2021. febr. 10. 12:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Ember, te egy 13 éves gyerekről beszélsz. Milyen matekot tanuljon a programozáshoz? A logikai műveleteket a normális, kezdőknek szóló tutorialok tartalmazzák. Teljesen irreleváns, hogy mit mondott a VIK dékánja az egyetemistákról.
2021. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
94%
11: Az az ember mindig a matekkal jön. Ha most kiírnék egy kérdést, hogy óvodás korban, hogy lehetne elkezdeni a fejlesztést a programozás irányába, akkor azzal jönne, hogy komplex számokkal kell számolni... :D
2021. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
11: nem az egyetemistákról mondta. Legalább erre figyelhettél volna, birge.
2021. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

Amit most tehet az a 13 éves gyerek, az az, hogy matekból erősít. Ezzel megalapozza a saját jövőjét, könnyebb lesz neki a gimi és az egyetem első egy-két szemesztere is.

Ha beleáll és eltanul rosszul, mindenféle hülyeséget a ki tudja ki által összerittyentett, színvonaltalan videókból, azzal nem lesz neki jobb.

2021. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
94%

"Ezzel megalapozza a saját jövőjét, könnyebb lesz neki a gimi és az egyetem első egy-két szemesztere is."

Te is bánod már, hogy mégsem érettségiztél le, hiába könyörögtek anyádék.

2021. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
65%
Attól, hogy erősít matekból és tanulja a matekot mellette még tanulhat programozást is. Ahhoz nem kell matektudás, hogy csináljon egy szöveges kalandjátékot. :) De ahhoz se kell matektudás, hogy beolvassom egy szövegfile-t és az adatokat feldolgozza - ami érettségin is van. Semmilyen matektudásra nincs ehhez szükség. Amit tudni kell a logika. (AND, OR...). :) No persze meg összeadás kivonás. :)
2021. febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

16: Csak hát, eddig az egyetem első hónapjában eljut, már ha középiskolában nem fog.

Viszont az egyetemről majdnem mindenki a matek miatt bukik ki.


Hiába is állítjátok, nem igaz, hogy a programozóknak nincs szükségük a matekra. Nagyon is van. Nem véletlen, hogy sokan, akik ezt időben felismerik, továbbmennek, MSc-re, post-gradra.

Ezeket az embereket fizetik meg a legjobban. Szinte ők állapítják meg a fizetésüket. Az is lényeges, hogy 10-12 év múlva már csak őket fogják alkalmazni, a limonádé kódverők munka és jövedelem nélkül maradnak majd.


"Lát tehát esélyt arra, hogy az alapszintű kódolások kiválthatók lesznek a mesterséges intelligenciával?


Már most kezdenek jönni a jelek. Ezért a bootcampeseknek kell keresni más üzenetet. Azt nem tudom megmondani, hogy mikorra. Olvastam egy tanulmányt arról, hogy a Teslánál hogyan néz ez ki. A kódgenerálás nagy része automatizálva van. A kódgenerálás nem új keletű, sokan ebből írtuk a disszertációnkat. Az a kérdés, hogy a kódnak hány százalékát tudjuk generálni, mennyi százaléka kell kézi kódolásban. El fog jönni az az idő, amikor a gép sokkal ügyesebben fogja csinálni, mint az ember. De amire szükség van, a problémamegoldási képesség, azt a felsőoktatási intézmények alapként adják."

2021. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos területen szükség van matekra, de hogy elkezdjen tanulni és az alapvető dolgokat megértse. Változók, elágazások, ciklusok, függvények, osztályok, láthatóságok, kívételkezelés..stb. Ehhez nincs szükség semmilyen matek tudásra. :). A komolyabb matektudás amiről Te beszélsz azok speciális területen jönnek elő.


Tehát egy 13 évesnek aki el szeretné a programozást kezdeni semmilyen matek tudásra nincs szükség, de ha mégis áruld el nekem, hogy:


if(x == 0)

{

console.log("igaz");

}

else

{

console.log("hamis");

}


Ehhez milyen matektudásra van szükség? :). Várom válaszod.

2021. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

Már válaszoltam.

Ilyen vagy efféle majomkodással nem lesz előrébb. Az egyetem első egy hónapjában felülmúlja ezt a hülyeséget. De esélyes, hogy már a középiskola első évében.

Azon viszont, hogy mennyire van képben a matekkal, a jövője múlhat. Előfordul, hogy még olyan is becsokizik az egyetemi matektól, aki amúgy a gimiben elég jó volt.

Azoknak az embereknek ajánlanak jól fizető, érdekes állást, akik az egyetemen is képesek voltak teljesíteni.


A kérdés itt az, hogy a fölös ideját mibe tolja bele?

A matekba, amire később építhet, vagy noname pistikék mekegéssel teli, bugyuta videóinak nézegetésébe?

A veszély ott van, hogy a hülyén magyarázó emberke hülyeségei is jól megtapadnak, hiszen fiatal és a gondolkodási sémái emiatt félre fejlődhetnek. Ezt meg kínkeserv lesz később korrigálni.


Ha van jó, tényleg szakmai, a korának megfelelő oktatás, abba beleállhat. De akárkik videóin ne próbálkozzon "fejlődni", mert veszélyes.

2021. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen és efféle majomkodással kezded el a programozást tanulni. :).


Ne gyere az egyetemmek, a kérdező gyermeke csak középiskolás lesz majd, de egyenlőre még általános iskolába van. Szóval az egyetemet most felejtsd el kérlek.


De mégegyszer. Írtam egy egyszerű kódot .. kezdőként, amikor legelsőnek elkezd valaki programozni tanulni ilyeneket fog írni ... és akkor újra: Mond meg, hogy a fentebb leírt kódhoz milyen matektudás szükséges, hogy a kérdező apuka is tudja majd a gyermekének mondani.

2021. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!