Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus alapképzéssel, egyetemi tudássall melyik irányba legkönnyebb elmenni? Melyik pályára készít fel legjobban az egyetem tudásban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy legfőképpen semmire és önképzés kell hozzá, de mégis ki mit gondol erről?

Köszi előre is!!


2021. febr. 18. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztői irányba a legkönnyebb elmenni. Oktatói, kutatói pályára készít fel, főleg ha MSc-re is mész.
2021. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ebbe a webfejlesztés is beletartozik vagy annak csak inkább a backend része?
2021. febr. 18. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vanillia frontend fejlesztéshez egy egyetem ágyuval verébre lövés.
2021. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát frontend irány túl egyszerű ahhoz képest? Vagy ezt fejtsd ki légyszíves :)
2021. febr. 18. 12:46
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert amúgy én szívesen foglalkoznék frontenddel, csak valahogy a tanertervnek köze nincsen hozzá kb, és ha már elvégzem akkor nem CSS-el akarok foglalkozni..
2021. febr. 18. 12:49
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden része egyszerű, vannak bonyolultabb részei is, de az én tapasztalatom szerint vagyis ahogy nekünk oktatták, frontend minimális volt inkább a backend volt erősebb és én is abba fektettem nagyobb energiát, mert az érdekelt. Webfejlesztés néven többnyire backend munkák vannak.
2021. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
tehát proginfóval érdemesebb elmenni mondjuk fullstack, vagy java fejlesztő irányba, mint kliens oldalon dolgozni?
2021. febr. 18. 13:04
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Mi az, hogy érdemesebb-e ez vagy az?

Te meg vagy veszve?

PTI-s alapvetően architekti feladatokat is képes ellátni. Gyakorlatilag bármire fel van készítve ami szoftver, egyedül talán a firmware fejlesztés az, amihez hozzá kell tanulnia.

2021. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

:D Annyira szeretem az "egyetem felkészít" dolgokat. L0f4szt készít fel. Csak megmutatja milyen ösvények vannak és ha egy problémába ütközöl valahonnan tudj elindulni és legyen ötleted hozzá. Pont.


Én is PTI-t végeztem Szegeden 4 éve, de most visszagondolva 20%-át talán ha használom. A maradék 80%-ot meg magam szedtem fel.

Pls tervezz egy kubernetes, skálázódó asyncron microarchitektú szerveroldalt, ahol a DB írás nem blokkolja a HTTP Request művelet és mindeközben duplex csatornán kommunikál az FrontEnd-el. Most mondtam egy nagyot.


Mindezek mellet rakat technológia van amivel számolni kell:

- Message rendszerek: Kafka, ActiveMQ, RabbitMQ, amiket valahogy be kell ültetni a dologba, már ha kell. Mindegyik kicsit máshogy működik, és jó tudni milyek kell neked.

- Vannak adatbzáisok, és lehet, hogy neked pont nem RMDBS (Oracle, MySQL, PostgreSQL, ...) kell, hanem valami NoSQL.

Ebből is van sokfajta:

* Cachere: Redis, Haselcast, ...

* Wide column store: Cassandra (pl.)

* MongoDB

És ezeket máshogy kell használni és ha clusterbe akarod kötni, máshogy is működik. Erről van egy jó leírás: [link]


FrontEnd is tud nehéz lenni. Sőt! Már elmozgott "backend féle" logika felé. Lásd: Angular. Belső service-eket tudsz definiálni, aminek az aoutputját vezeted ki a böngészőre és az alja nem DB-be ír, hanem mondjuk HTTP API-val fordul a szerver felé.


Mindezek mellet enged el, hogy az egyetemről kijösz és "mindent tudsz". :) Ezeket azért írtam le, hogy nagyobb a világ, mint gondolnád. És még nem beszéltem a security vonalról vagy a monitorozó vonalról. :)


Jöhetnek a lepontozások. :P

2021. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

#9


Szerintem nem kell lepontozni, így van ahogy írtad.

A PTI csak útmutatást ad Neked kell utánanézni sok dolognak, és rengeteget gyakorolni, saját kis projekteket csinálni.

Szintén saját tapasztalat.

2021. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!