Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Átlehet térni egy nyelvről...

Átlehet térni egy nyelvről komolyabban egy másikra? Vagy egy munkakörről?

Figyelt kérdés

Középiskolától kezdve Javát tanulok komolyabban, és abba is terveztem elhelyezkedni. Viszont az egyetemen egyre többször kerültem kapcsolatba az adattudománnyal, és egészen beleszerettem. Olyannyira, hogy később inkább ezzel szeretnék majd foglalkozni. Viszont most évekig Javát tanultam, abba van egy viszonylag mély tudásom. Így ha java nyelvvel kezdek el dolgozni, akkor lesz lehetőségem később "átkonvertálódnom" a data science felé? Olyannyira, hogy abba tudjak elhelyezkedni?

Vagy ha elkezdek egy nyelvet komolyabban, esetemben a javát, akkor foglalkozzak is azzal később, hogy azt fejlesszem tökélyre?



2021. febr. 25. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem te leszel az első, aki több programnyelvet ismer.


"foglalkozzak is azzal később, hogy azt fejlesszem tökélyre"

Ennek így nincs igazán értelme. A Java tudás mélyítése nem zárja ki új ismeretek elsajátítását.

2021. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

"data science" egy fogalom és egy tudomány ág. Nincs köze a nyelvnek.

Amúgy a programnyelv tudásod nem kell átkonvertálni, hanem a 70-80%-át újra feltudod használni, és csak a maradék 20-30%-át kell megtanulnod az új nyelvnek:

- nyelvtana

- viselkedése

- eszközei, utasításai


Minden más UGYAN AZ.

2021. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Persze, bőven van átjárási lehetőség.
2021. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 "Nem te leszel az első, aki több programnyelvet ismer."

Sőt... no offense, ne vedd magadra kérdező, de az teszi jól, aki ismer is legalább 2-3 nyelvet. A technika változik. Most olyan nyelvek pörögnek, amik tanuló koromban még nem is léteznek. Bár attól nem félek, hogy a Java csak úgy kiveszne, de idővel átrendeződhetnek a piaci viszonyok, és olyankor jó, ha az ember máshoz is hozzá tud szólni.

2021. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Teljesen egyetértünk, talán én fogalmaztam félreérthetően. :)
2021. febr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!