Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet beállítani...

Hogyan lehet beállítani automatikusra egy link letöltését linux rendszeren?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megcsinálni linux vps szerveremen, hogy egy weboldalról ahová fel van töltve egy film (pl:clipwat....) annak automatikusan letöltse a direct linkjét.

Lehet, hogy nem megoldható vagy csak én nem jövök rá hogyan kell, de remélem tudtok nekem ebben segíteni.

A legjobb lenne az ha naponta le tudná szedni a linket és azt el mentené egy "strm" fájlba vagy "txt"-be. Esetleg van erre valamilyen parancs az automatikát azt megtudnám szerintem oldani.



2021. márc. 6. 18:12
 41/99 anonim ***** válasza:

Sorry, egy lényeges részlet kimaradt, így a helyes:


filename=""

while IFS= read -r line; do

if [[ !($line =~ ".") ]]; then

filename=$line

else

echo $line >> "${filename}.strm"

filename=""

fi

done <<< $(wget -qO- -i list.txt | grep -Eo 'Watch video [^"]+|https[^\"]+.mp4' | cut -d' ' -f 3-)

2021. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Még annyi kérdésem lenne, hogy tegnap beállítottam a crontab -e-vel, hogy automatikusan törölje a gyorsítótárat és inditsa újra az emby servert óránként. Tegnap tökéletesen működött de ma már nem.

az lehetett a baj, hogy nem "sudo crontab -e" paranccsal csináltam?

Ma megcsináltam "sudo crontab -e" paranccsal ami elvileg így kap rendszergazdai jogosultságot is. Szerinted így fog működni most már az időzítés vagy tudsz esetleg jobb módszert rá?

2021. márc. 7. 18:32
 43/99 A kérdező kommentje:
Sajnos bármit beírok a crontab-ba semmi nem idnul automatikusan. Tegnao működött mára meghalt az egész...
2021. márc. 7. 21:03
 44/99 anonim ***** válasza:

Sajnos eddig sosem használtam cron-t, de írd le a parancsokat amiket használtál, és meglátjuk. Ha sudo-val szerkeszted a crontab-et, akkor azzal a rendszergazda felhasznaló automatikusan futtatott programjait állítod be. Erre nincs szükség, ha egyébként a te felhasználóddal is meg lehet csinálni ami neked kell.


Pl. ez minden reggel 4 óra 0 perckor lefuttatja a scriptet:

0 4 * * * /utvonal/a/scripthez


Ha már itt tartunk, át kéne írni, hogy a régi fájlokat felülírja, és ne hozzáírjon, ezt elrontottam:


filename=""

while IFS= read -r line; do

if [[ !($line =~ ".") ]]; then

filename=$line

else

echo $line > "${filename}.strm"

filename=""

fi

done <<< $(wget -qO- -i list.txt | grep -Eo 'Watch video [^"]+|https[^\"]+.mp4' | cut -d' ' -f 3-)

2021. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
Egyébként ha egy távoli VPS-en futtatod ezt, és csak azonos IP-ről működik a videó lejátszása, akkor az nem is jó, nem? Szóval helyi hálózaton kellene egy szerver.
2021. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 A kérdező kommentje:
Ezt az IP-s dolgot úgy oldottam meg, hogy elkezdi magának letölteni a fájlt a program a vps-re gyorsítótárba és keresztül fut azon a stream szerveren. Szóval a vps-re tölti le de nekem meg a vps-ről tölti át.
2021. márc. 8. 15:09
 47/99 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel az újjal most felül fogja írni a régi fájlokat?
2021. márc. 8. 15:12
 48/99 A kérdező kommentje:

Be állítottam a list.txt útvonalát de nem tudom, hogy hová tölti le a fájlt vagy igazábol lehet nem is tölti le :\

azt irja, hogy:

"-bash: /utvonal/filmek.py: /usr/bin/python^M: bad interpreter: No such file or directory"

AZ /utvonal/- a mappa amiben tárolom ezeket a fájlokat.

2021. márc. 8. 15:25
 49/99 anonim ***** válasza:

Végül ez maradt bash script, nem python, bocsi, ha nem volt világos. Igen, felülírja a fájlokat, így azokban nem marad benne a régebbi link. A fájlokat oda menti, ahonnan éppen futtatod a script-et, ha máshova akarod, akkor az abszolút útvonalat írd be, pl:

filename=""


while IFS= read -r line; do


if [[ !($line =~ ".") ]]; then


filename=$line


else


echo $line > "/abszolut/utvonal/${filename}.strm"


filename=""


fi


done <<< $(wget -qO- -i list.txt | grep -Eo 'Watch video [^"]+|https[^\"]+.mp4' | cut -d' ' -f 3-)

2021. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az lenne, ha az első sorba raknál egy shebang így:

#!/usr/bin/env bash

filename=""

while IFS= read -r line; do

if [[ !($line =~ ".") ]]; then

filename=$line

else

echo $line > "/abszolut/utvonal/${filename}.strm"

filename=""

fi

done <<< $(wget -qO- -i list.txt | grep -Eo 'Watch video [^"]+|https[^\"]+.mp4' | cut -d' ' -f 3-)


Aztán futtathatóvá tennéd ezzel a paranccsal:

chmod +x script.sh

Ezután tudod futtatni ezzel a paranccsal:

/abszolut/utvonal/script.sh

2021. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!