Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet beállítani...

Hogyan lehet beállítani automatikusra egy link letöltését linux rendszeren?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megcsinálni linux vps szerveremen, hogy egy weboldalról ahová fel van töltve egy film (pl:clipwat....) annak automatikusan letöltse a direct linkjét.

Lehet, hogy nem megoldható vagy csak én nem jövök rá hogyan kell, de remélem tudtok nekem ebben segíteni.

A legjobb lenne az ha naponta le tudná szedni a linket és azt el mentené egy "strm" fájlba vagy "txt"-be. Esetleg van erre valamilyen parancs az automatikát azt megtudnám szerintem oldani.



2021. márc. 6. 18:12
 71/99 anonim ***** válasza:

Szívesen :)


Ne add fel, már csak azért se, hogy az eddigiek ne vesszenek kárba. :D

Az pedig nem elpazarolt idő, ha közben fejleszted magad :)

2021. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 A kérdező kommentje:

Ez igaz! Még annyi kérdésem lenn hogy

if [[ !($line =~ ".") ]]; then

filename=$line

else

echo $line > "/utvonal/${filename}.strm"

Nem lehet, hogy itt van valami elírva? mert ebből csak a .strm lesz a fájl neve. Vagy esetleg nincs felrakva valamilyen program a szerveremre ami kellhet hozzá?

2021. márc. 8. 18:14
 73/99 anonim ***** válasza:

Ezzel nem kéne gond legyen, meg mondom, nálam gond nélkül működik, de most átírtam egy kicsit, töltsd le újra githubos linket a friss verzióért.


Ha gondolod, megcsinálom, hogy átírja http-re, mert sok haszna amúgy sincs jelen esetben a titkosításnak, viszont, úgy jobban akarja a lejátszást nekem a vlc meg az mpv is.

2021. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:

Sorry, mint kiderült, ez a link változik:

wget [link]

2021. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 A kérdező kommentje:
Most ".strm.strm" lett a neve. Nem értem én már ezt.
2021. márc. 8. 18:38
 76/99 A kérdező kommentje:
Ja ez az én hibám volt :D De véletlen 2x irtam oda. De továbbra is a .strm fájlt írja
2021. márc. 8. 18:47
 77/99 anonim ***** válasza:
Na ez nem tudom, hogy jött ki, hogy néz ki a lista fájlod? Nekem is csinál egy .strm nevű fájlt, mert a kimenet üres sorára is iterál egyet, de a filmek is ott sorakoznak szépen.
2021. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 A kérdező kommentje:
A lista fájlomban 2 link van egymás alatt.
2021. márc. 8. 18:51
 79/99 anonim ***** válasza:
Igen, közben az kiderült, miért volt, de ha a filmneveket még mindig nem csinálja, az azt jelenti, hogy nem találja a list.txt-t
2021. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 A kérdező kommentje:
De megtalálja mert akkor nem tudná le generálni nekem azt a .strm fájlt vagyis gondolom. meg abban nekem csak a linkek vannak.
2021. márc. 8. 18:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!