Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy gyakornoki informatikai...

Egy gyakornoki informatikai munkához milyen tudás szükséges?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok (gazdinfo, 2.féléves) JAVA-t tanuljuk programozásban. Az lenne a kérdésem, hogy milyen szintű tudásnak kellene, hogy legyen, ha dolgozni szeretnék informatika területen? Schönherz-en nézegettem mostanában munkákat, de sok helyen csak annyi van feltételeknél, hogy pl."JAVA ismerete" és így nehéz eldönteni, hogy van-e hozzá tudásom vagy még nem :D

2021. márc. 9. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem nehéz eldönteni.

Nincs hozzá tudásod. Honnan is lenne? Tegnap kezdted el az egészet.

Majd másfél, két év múlva.

2021. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
hát ha korábban nem tanul,tál programozást, akkor az a 2. félévben tanult prog 1 az 0 tudásnak számít :)
2021. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Tudom jól, hogy még kevés és nem is jelentkeznék még ilyen állsára :D, de nem is ez volt a kérdés.

Az volt a kérdés, mi az a minimum szint, ami már elegendő lenne.

Pl ez egy gyakornoki állásnál van most elvárásoknál "Java programozási nyelvismeret" és mi számít már nyelvismeretnek egy gyakornoki pozícióban?

2021. márc. 9. 14:21
 4/22 A kérdező kommentje:
De persze, köszönöm a válaszokat, csak tényleg nem ez volt a kérdésem.
2021. márc. 9. 14:22
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az oop legyen a kisujjadba.
2021. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Önmagába a Java nem elég, elég sok minden mást is kell tudni.
2021. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég összetett dolog, hogy önmagában tudsz Javazni alapszinten (a prog1-2 kb az a szint), az nem feltétlenül piacképes még (sajnos). Verziókezelés, keretrendszerek stb. több dologból tevődik össze a fejlesztési folyamat.

A gyakorlatban ez nem úgy néz ki, hogy kapsz egy feladatot lapon, mint a vizsgán és akkor ha lefut, akkor átmentél.


Általában szoktak egy szintfelmérő feladatot adni, pl. ha Java web backend , és azt kell beadnod. Illetve szerintem interjú kérdések előjöhetnek gyakornoki-diákmelós pozikban is.


pl. miért nem előnyös a singleton design pattern használata vagy írj fel egy regex kifejezést stb.


Az a tapasztalatom, hogy a gyakornoki-kezdők állások is komoly tudást várnak, ami nem feltétlenül a gyakornok-junior szint. De fizuban nem szeretnék megadni a reális béreket.

láttam már Java junior pozit, ahol legalább 1-2 év tapasztalat volt az elvárás.. mindezt 1500-2000 Ft-os órabérben :D

2021. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7-es köszi a választ!!

Én is úgy érzem, hogy jó a prog 1, de nagyon alap dolgokat tanulunk még, ezért fogok majd mellé egy Udemy-s JAVA kurzust elkezdeni.

2021. márc. 9. 16:09
 9/22 anonim ***** válasza:
29%

Úgy tűnik, nem igazán jó válaszokat kapsz te itt.


A képlet az, hogy neked nem kell profinak lenned. A gyakornoki státusz éppen arról szól, hogy a profivá válás egyik lépcsőfoka.

Azonban, az IT-s gyakornokokat honorálják, fizetést kapnak. Nem is keveset. Azért írom le ezt, mert másutt ilyesmi annyira nem divat, hiszen a gyakornok, az még tanuló.

Szóval, ha már pénzt adnak neked, akkor elvárják cserébe azt, hogy valami hasznuk is legyen belőled.

Viszont, a te szinteddel még csak kárt okoznál egy cégnek, teher lennél, vagy ha más területen hasznosítanak, akkor meg te fázol rá, mert úgy lesz leigazolva a gyakornoki időd, hogy még minimális munkatapasztalatot sem fogsz szerezni szakmán belül, ami viszont nagyon jól jönne az első cégnél, ahol alkalmazásba szeretnél kerülni.


Szóval, légy inkább türelemmel.

2021. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

köszi!:)


jaa, türelmes vagyok én. Csak szeretek előre informálódni. Most még ha lenne tudásom sem tudnék vállalni munkát egyetem mellett. Direkt több kreditet vettem fel, hogy 4-6félévben több időm legyen.


Szóval tényleg csak informálódok itt :D, de azért azt sem akarom elkövetni, hogy mikor lediplomázok, akkor csak a kötelező féléves gyakorlat legyen az önéletrajzomban.

2021. márc. 9. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!