Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen program, és programozás...

Milyen program, és programozási nyelv szükséges egy több platform játék elkészítésére?

Figyelt kérdés
Ismerem a JavaSript, Html, Css, nyelveket ez elég, hogy ha android-ra Laptopra számítógépre akarok létrehozni egy játékot, de nem tudom, hogy kezdjek el egy 2D-s játékot?

2017. júl. 4. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

HTML+JS+CSS -> PhoneGap -> Android, iOS, Windows, ...

[link]

2017. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Oké, programozni tudsz. És ki csinálja meg a grafikát, a pályatervezést, az animációkat, a hangokat/zenét, stb?

Először próbálkozz egy általános játékmotorral, mint a Unity. Ha abban össze tudsz ütni valamit, onnan már továbbléphetsz.

2017. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sharkxxx ***** válasza:

A JavaScript elég egy több platformos játék elkészítéséhez.

Létrehozol egy <canvas> elemet a weboldalon, és beprogramozod, hogy azon jelenjen meg a játék.

Érdemes valamilyen előre megírt könyvtárat használni erre, például a p5.js könyvtárat.

Érdemes még valamilyen physics engine könyvtárat is használni, például a matter.js könyvtárat.


p5.js: [link]

matter.js: [link]

Snake game video tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=AaGK-fj-BAM

2017. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

"Oké, programozni tudsz."


Programozni se tud. Ha tudna, nem itt kérdezősködne.


" És ki csinálja meg a grafikát, a pályatervezést, az animációkat, a hangokat/zenét, stb?"


A pályatervezés maga is programozás, a grafikát meg némi zenét, hangeffektet szintén meg tudja csinálni az, aki tud programozni.

2017. júl. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Aha. És aki úszni tud, az biciklizni és főzni is. Kábé ennyi az összefüggés köztük. Én személyesen ismerek több játékdesignert, grafikust, zenészt- biztosíthatlak, egyikük sem kódolt soha egyetlen sort sem.
2017. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kábé ennyi az összefüggés köztük."


Nem, annyi az összefüggés, hogy az első játékprogramokat tok-vonó, egy személyben készítette a programozó. Aki meg olyan béna, hogy a mai szoftverválaszték mellett sem képes hangeffektek, egyszerűbb loop-ok, grafikák, hátterek, sprite-ok készítésére, az bele se kezdjen.


" Én személyesen ismerek több játékdesignert, grafikust, zenészt- biztosíthatlak, egyikük sem kódolt soha egyetlen sort sem."


Lehet, csak én ennek pont az ellenkezőjét állítottam. Ráadásul én még bizonyítani is tudom, elég a Pop-ot, tetrist, CC-t említenem. Ezek mind egyszemélyes fejlesztések, de sorolhatnék még néhány ezret.

2017. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!