Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket érdemesebb elkezdeni...

Melyiket érdemesebb elkezdeni kezdőként tanulni 2021-ben: Node vagy Deno?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 17:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
De, ha már egy olyan autentikációt csinálsz, ahol egy hardwares kulccsal lehet bejelentkezni, az már szebb feladat. :)
2021. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

- Mit vegyek? Kalapácsot vagy kombinált fogót?

- Mihez?


(Technológiához akarsz feladatot választani, vagy feladathoz technológiát?)

2021. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Ne szopd már be ezt a sok ökörséget.

Ha tényleg PTI-n vagy, akkor nem lesz kérdés, hogy alkalmaznak-e.

Most, ezzel a subzero tudással ne jelentkezz gyakornoknak. Nem is kellenél sehova, szerencsére.


A 12-es jól válaszolt. Ne legyél már ekkora segg. Neked nem egynyári technológiákkal kell szopatnod magad, hanem érdemi tudást kell, hogy szerezz.

2021. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: nézz meg egy egyetemi tantervet és hasonlítsd össze egy junior/gyakornoki pozícióban lévő elvárásokkal, és rájössz, hogy mégsem vagyok olyan “segg”, hogy a magamtól is akarok valamit kitanulni és erőltetem, hogy minnél előbb legyen szinte bármilyen IT-s gyakornoki melóm, mégha amúgy nem is feltétlenül ezzel a területtel akarok foglalkozni egész életemben.

És kicsit szebben is lehetne fogalmazni, ha kérhetném :)

2021. márc. 16. 08:26
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

"Utolsó: nézz meg egy egyetemi tantervet és hasonlítsd össze egy junior/gyakornoki pozícióban lévő elvárásokkal, és rájössz, hogy mégsem vagyok olyan “segg”"


Dehogy nem vagy. Ezzel a mondatoddal világítottál rá.

Nem is igazán neked való ez a hivatás.

2021. márc. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

#15 Sok badarságot hordtál már itt össze, de konkrétan megmondani egy egyetemistának, hogy még véletlenül se dolgozzon egyetem alatt, és ne képezze magát, mert majd úgyis felveszik papírra.. ember, ennél kártékonyabb 'tanácsot' még nem adtál ezen az oldalon.


Nyilván szerezzen minél előbb (második évtől reális mondjuk) szakmailag releváns munkát az egyetem mellé, mert előzetes munkatapasztalat nélkül nem fogják szinte sehova felvenni. Szeretsz azzal előhozakodni hogy milyen fontos a diploma, és hogy diploma nélkül senkit sehova nem fognak felvenni. Erről most nem fogok veled vitázni, mert értelmetlen, de azt garantálhatom, hogy az első szűrő Junior pozíciótól felfelé, hogy hol dolgozott már? Sehol? Kuka. A frissen végzett diplomástól általánosan legalább 1-1.5 év munkaviszony elvárt, de legalábbis erősen preferált.

2021. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

16: Nem szokásom az önfényezés, de te hozzám képest egy kib. naqgy senki vagy. Ezzel a színvonallal állnak párhuzamban a tanácsaid is.


Ha tényleg PTI-s, akkor fel fogják venni kb. bárhova. Mindenféle szakmai előélet nélkül.

A gyakornoki időt akkor kell és akkor érdemes elkezdeni, ha már van is minek hasznosulnia, mert egy tegnap startolt emberke az nulla teljesítményt fog nyújtani, ergo, a gyakornoki ideje egy kalap sz..t sem fog érni. Szerencsére a munkűltatók nálad okosabbak és tudják is ezt, ezért meg sem fordul a fejükben hogy valakit egyetlen szemeszter után már alkalmazzanak, pláne nem gyakornokként.


Ezt írod:


"A frissen végzett diplomástól általánosan legalább 1-1.5 év munkaviszony elvárt, de legalábbis erősen preferált."


Ilyet csak egy ... képes leírni.

A frissen végzett diplomástól nem várnak el semmit, pláne nem munkatapasztalatot, mert honnan a pi...ból is lenne neki? Jobbára nappali tagozatosokról beszélünk, ugye.


Úgy általában várnak el egy kezdőtől is munkatapasztalatot, tekintet nélkül arra, hogy friss diplomás-e vagy sem, mert nincs kedvük a betanulási folyamatot finanszírozni.

Ez az elvárás is inkább a munkáltatók érzéketlenségéből fakad és nem abból, amit te itt hülye fejjel sugallni próbálsz.


Valóban vannak jó páran, akik már egyetemi éveik alatt munkát vállalnak, de messze nem mindenki, számbelileg úgy egyharmaduk, talán. De ők is jobbára MSc-sek, vagy ha BSc-sek is, inkább csak az utolsó évükben létesítenek munkaviszonyt.

2021. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

"A frissen végzett diplomástól nem várnak el semmit, pláne nem munkatapasztalatot, mert honnan a pi...ból is lenne neki? Jobbára nappali tagozatosokról beszélünk, ugye."


Onnan, drága barátom, hogy ha körbenézel az egyetemeken, második évtől kezdve már rendre dolgoznak egyetem mellett az emberkék. És alkalmazzák is őket a cégek, mivel olcsó munkaerő (lévén iskolaszövetkezeten keresztül, diákmunkaként alkalmazzák őket, és így nem keveset spórolnak rajta), és egy önszorgalommal rendelkező egyetemista alapszintű feladatokat el tud látni. A cégnek jó, mert olcsó munkaerőhöz jut, az egyetemistának jó, mert munkatapasztalatot szerez. A diplomásokkal szemben pedig jogosa várnak el 1-15. év tapasztalatot, mivel a cégek a realitáshoz igazodnak, a realitás pedig az, hogy az egyetemisták jelentős többsége rendelkezik ennyi munkatapaszalattal mire végez a BSc-vel.


Az én évfolyamomon nem tudok olyan embert mondani, aki nem dolgozott a BSC második, de legkésőbb harmadik évére. Persze nem ismerek mindenkit, lévén 500 fő járt az évfolyamra, de azért magabiztos vagyok abban, hogy ez a norma. és mint a kérdés alatt látom mások is így látják, téged kivéve persze.

2021. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Onnan, drága barátom, hogy ha körbenézel az egyetemeken, második évtől kezdve már rendre dolgoznak egyetem mellett az emberkék. És alkalmazzák is őket a cégek, mivel olcsó munkaerő (lévén "


Erről te, elárulom, hogy honnan tudsz. Onnan, hogy én említettem ezt, ezeken az oldalakon. Tehát itt olvastad, releváns, személyes tapasztalatod neked erről nincs és nem is volt soha.


"iskolaszövetkezeten keresztül, diákmunkaként alkalmazzák őket, "


Meg a f...t!

Rendes státuszban, munkaszerződés alapján vannak foglalkoztatva. A diákmunka eleve nem lehet hosszú. Ezt törvény zárja ki.


"Az én évfolyamomon nem tudok olyan embert mondani, aki nem dolgozott a BSC második, de legkésőbb harmadik évére."


LOL

2021. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Következő feladatok várnak Önre


Minőségirányítási rendszerekből kiértékelések programozása

Adatbázisok kezelése

Termékminőséggel kapcsolatos adatok, információk feldolgozása

Adatfeldolgozás pontosságának és hatékonyságának javítása

Felhasználók támogatása a hatékony adatfeldolgozásban és adatkezelésben


Ön az ideális jelölt, ha


Főiskolai vagy egyetemi tanulmányokat folytat informatika szakon, aktív nappali tagozatos hallgatói jogviszonya van

Legalább 2 szemesztert már lezárt a tanulmányaiban


----

2021. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!