Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azoknál a cégeknél ahol...

Azoknál a cégeknél ahol rengeteg microservice van ott, hogy alakítják ki a fejlesztői környezeteket?

Figyelt kérdés

Pl. az amazonnál vagy netflixnél ahol több száz microservice van ott ha egy fejlesztő valamelyik microservicen módosítani akar, akkor a gépén, hogyan húz fel egy fejlesztői környezetet ha pl. az adott microservicenek amit módosítani akar van vagy 30 másik dependency service-e.

Gondolom nem élesíti a cég teljes infrastruktúráját egy mezei laptopon.

Elnézést ha baromságot kérdezek még csak most kezdtem el foglalkozni a microservice architektúrával és láttam 1-1 képet az amazon és a netflix-ről, hogy mennyi microserviceük van rengeteg kapcsolattal.



2021. ápr. 7. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:
82%
Nem dolgoztam még microservice architektúrával, de más architektúrákban úgy működött, hogy ha volt egy service, amin dolgoztam, akkor azt az egyet localban elindítottam, és a többi meg dev szervereken futott. Ha kettő között kellett valamit kipróbálnom, akkor azt az egy kapcsolatot localra konfiguráltam.
2021. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!