Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyibe kerül egy manapság...

Mennyibe kerül egy manapság profinak számító weboldal elkészíttetése? És milyen egyéb költségekkel jár a programozó kifizetésén túl?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 21:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

20: Több milliárd. LOL


Tudod mennyi egy milliárd forint? Egyezerszer egymillió HUF.

2021. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ az ár, kérdező, hogy egyedi fejlesztésű vagy valamilyen módosított nyílt forráskodú motorra épül-e a fel a webshop, és mennyire kell egyedi design különleges funkciókkal.


Egy alap WooCommerce webáruház egyedi designnal már háromszázezer körül kijön, nyilván ha kellenek rá fizetős kiegészítők, akkor némileg többe kerül.

(Ha kell, tudok kontaktot adni privátban, én magam nem fejlesztek webshopokat.)

2021. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne nevettess a (csak) több millióddal. Én dolgoztam hasonló nagy projecten, ahol csak a szerverek értéke több száz millió forint volt.

1 millió forint egy fejlesztő 1 havi költségét sem fedezi.

2021. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
62%

Persze a több milliárddal azért nem havidíjat írtam, hanem teljes költséget pár évnyi üzemeltetéssel... Remélem nem ezt értetted félre. Havi költségnek lehet picit sok lenne :)


Csak az azonnali fizetési rendszer fejlesztése 40 milliárd forintba került (persze ez nem csak az OTP-nek). Elképzezheted mennyi lehet a teljes rendszer. És nyilván itt a "weboldalba" beleveszem a teljes banki rendszert, hisz onnan is vesz adatokat az internet bank.


Szóval valósznűleg nem ugyanarra gondolunk, de az 1-2 millióval biztos nagyon alálőttél a költségeknek, bármire is gondolsz.

2021. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
45%

Az egy milliárd is nagyon sok teljes HW/SW költségnek.

Egy két milliót én nem írtam, az ugyanolyan hülyeség lenne, mint a milliárdos nagyságrend.


A valósághoz ismerni kellene a hw hátteret, de teljesen biztos vagyok benne, hogy a valós bekerülési ktsg. valahol mélyen 400 milla alatt van és a minimum úgy 75-80 millió forint lehet.


Ezt annak tudatában írom, hogy az OTP a legnagyobb lakossági és vállalati ügyfelekkel bíró bank magyarországon.



[link]

2021. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!